PARAMEDYA

Şubeci

Bir Şubecinin kabusu!

Sabah evden çıkarken sokak kapısından evime baktım...Hemen karşı duvarda olan ailemin resmine...
Akşam eve geldiğimde acaba onlara zarar verecek miydim? Bir şubecinin psikolojisi: ŞUBECİ YAZIYOR:

Bankalarda ŞAİBE var!

ŞUBECİ YAZIYOR: Müşteri dolar soruyor, sakın diyorlar, mevduat bul diyorlar buluyorsun parçalı olsun diyorlar. Artık ne yapacağımızı bizde bilmiyoruz!

Şubeci'nin Müdür isyanı!

Bankacılık sektörünün hasta ruhlu müdürleri... Ego tatminine yönelik yapılan ve saatlerce süren toplantılar. İşte bankacının Şube Müdürü'ne isyanı.ŞUBECİ YAZIYOR:

Bankacı çiftin acı sonu

Bankada tanıştılar, evlendiler ve çocukları oldu. Sonları ne mi oldu??? Şubeci yazıyor

Müşteri size gelmiyorsa siz ona gidin!

ŞUBECİ YAZIYOR! Banka şubelerinden artık müşterinin sayıyla ve besmele ile girdiği şu günlerde, müşteri ziyareti baskısı artıyor. Bu ısrar ne kadar mantıklı?

BAŞINIZ SAĞ OLSUN!

İbrahim, Nadide, Ahmet, Şener! Son bir yılda vefat eden bankacılardan dört tanesi. Sektörde yaşanan canavarlıktan dolayı kanser olan arkadaşlarımızı unuttuk!  ŞUBECİ yazıyor!

Şubeci'nin hedef isyanı!

Ulaşılmaz hedeflerle saha çalışanları olarak bizlere kendimizi yetersiz, beceriksiz ve çaresiz hissettiriyor sonrada 2 kredi kartı satamayacak yöneticiler tarafından bizleri işten çıkarttırıyorsunuz. İşten çıkartacaksanız da lütfen bunu psikolojimiz ve sağlığımızla oynamadan bir belirli bir etik ve saygı çerçevesinde yapın.

Müdür mü Müdürcük mü?

Önceki hafta 138 şube müdürünün işten kovulmasına farklı bir bakış açısı ŞUBECİ'den geldi. Şube müdürünüzü nasıl bilirsiniz? Müdür mü yoksa müdürcük mü?

Yok artık! Gişeler Call Center gibi çalışacak!

Portföyü aldınız gişeye otutturdunuz anladık! Peki onca iş yükü arasında bir de 100 müşteri arama hedefi nedir? Şubeci, Avrupalı bankanın yeni zulmünü yazıyor:

Tuvalette icat edilen kadrolar

Şubeci yazıyor: Çocuk oyuncağı gibi kafanıza estiğinde sistemi değiştirip, kafanıza estiğinde bin bir türlü kılıf uydurarak sizin için it gibi çalışan insanları işten çıkartamazsınız…

Üzerine şube kapısı kilitlenen bankacılar

Yöneticiler, artık mobbing konusunda açık vermiyor. Ama öyle acımasız bir yöntem uyguluyorlar ki! Şubeci,  üzerine şube kapısı kilitlenen bankacıları yazdı...

Herşeyden sıkılan bir bankacının ruh hali

Şubeci, binlerce bankacının duygularını bu satırlarla dile getiriyor. Siz de herşeyden sıkıldınız mı?

Bölge müdürü Behül olursa!

Bir banka ve bölge müdürlüğü. Bölge müdürü kendini Aşk-ı Memnu'nun Behül'ü sanarsa ne olur? Tabii ki Firdevs hanımlar ve Katya. Teşbihte hata olmaz misali.

BANKADAN KURTULMA ZAMANI

Şubeci bu kez bunalım takılıyor. Belirsizlik ve yaşanan gerginlik ortaya çaresizliği çıkarınca, şiir gibi bankacının psikolojisi ortaya çıkıyor.

Bir Bankacı kaç robot eder?

Bankalar bankacıları hep robotla kıyasladı. Bir robotun bin bankacı edeceği hesaplandı.Ancak Halk Bank olayı ile dijital çöküş yaşandı. Şimdi soru şu: bir bankacı kaç robot eder?

20 yıllık bankacılığın ödülü gişe mi?

Son günlerin yeni modası, yıllarını vermiş bankacıyı gişeye otutturmak.  Plazada oturup ahkam kesen yöneticiler ne yapmak istiyor? 

Bankacılığın ahiret günü

Şubeci, bankacılar için ahiret günü benzetmesi yapılan o toplantıyı anlatıyor.  Giyinip kuşanılıp gidilen o toplantıda neler oluyor?

Bir erkeğin gözünden cinsiyet ve kariyer

Şubeci'den belgesel gibi bir kariyer tanımı. Cinsiyet ve ilişkiler kariyerde ne kadar önemli? Kariyerde başarı ne kadar önemli? Sıradışı ama gerçek bir tanım.

BANKACI İLE EMLAKÇININ İLİŞKİSİ

Hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı. Bir bankacının müşterisi(?) emlakçılarla ilğili yorumu. ŞUBECİ'nin bu yazısı belki de bankacılık tarihine geçecek.

BİR BANKACI ÖLDÜ BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir meslek düşünün 3 defa görev düşürümü alıyor ve sonunda baskıdan artık kalp krizi geçiriyor ve 42 yaşında ölüyor. 

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 21