PARAMEDYA

Şubeci

Tuvalette icat edilen kadrolar

Şubeci yazıyor: Çocuk oyuncağı gibi kafanıza estiğinde sistemi değiştirip, kafanıza estiğinde bin bir türlü kılıf uydurarak sizin için it gibi çalışan insanları işten çıkartamazsınız…

Üzerine şube kapısı kilitlenen bankacılar

Yöneticiler, artık mobbing konusunda açık vermiyor. Ama öyle acımasız bir yöntem uyguluyorlar ki! Şubeci,  üzerine şube kapısı kilitlenen bankacıları yazdı...

Herşeyden sıkılan bir bankacının ruh hali

Şubeci, binlerce bankacının duygularını bu satırlarla dile getiriyor. Siz de herşeyden sıkıldınız mı?

Bölge müdürü Behül olursa!

Bir banka ve bölge müdürlüğü. Bölge müdürü kendini Aşk-ı Memnu'nun Behül'ü sanarsa ne olur? Tabii ki Firdevs hanımlar ve Katya. Teşbihte hata olmaz misali.

BANKADAN KURTULMA ZAMANI

Şubeci bu kez bunalım takılıyor. Belirsizlik ve yaşanan gerginlik ortaya çaresizliği çıkarınca, şiir gibi bankacının psikolojisi ortaya çıkıyor.

Bir Bankacı kaç robot eder?

Bankalar bankacıları hep robotla kıyasladı. Bir robotun bin bankacı edeceği hesaplandı.Ancak Halk Bank olayı ile dijital çöküş yaşandı. Şimdi soru şu: bir bankacı kaç robot eder?

20 yıllık bankacılığın ödülü gişe mi?

Son günlerin yeni modası, yıllarını vermiş bankacıyı gişeye otutturmak.  Plazada oturup ahkam kesen yöneticiler ne yapmak istiyor? 

Bankacılığın ahiret günü

Şubeci, bankacılar için ahiret günü benzetmesi yapılan o toplantıyı anlatıyor.  Giyinip kuşanılıp gidilen o toplantıda neler oluyor?

Bir erkeğin gözünden cinsiyet ve kariyer

Şubeci'den belgesel gibi bir kariyer tanımı. Cinsiyet ve ilişkiler kariyerde ne kadar önemli? Kariyerde başarı ne kadar önemli? Sıradışı ama gerçek bir tanım.

BANKACI İLE EMLAKÇININ İLİŞKİSİ

Hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı. Bir bankacının müşterisi(?) emlakçılarla ilğili yorumu. ŞUBECİ'nin bu yazısı belki de bankacılık tarihine geçecek.

BİR BANKACI ÖLDÜ BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir meslek düşünün 3 defa görev düşürümü alıyor ve sonunda baskıdan artık kalp krizi geçiriyor ve 42 yaşında ölüyor. 

Bir bankacı hiç bu kadar güzel anlatılmadı

Bankacı nasıl olunur, bankacı nasıl  bir süreçten geçen ve dahası bir bankacı nasıl sıfırlanır. Soluk soluğa okuyacağınız BİR BANKACI!

Kayıtlar: 1 - 12 , Toplam: 12