PARAMEDYA

Şubeci

Bankacılığın geldiği son nokta: Camide emekli promosyon Anonsu !

Avrupalı banka emekli promosyon duyrusu için personeline camide anons hedefi verdi. Hedefin ödülü ise Genel Müdür Yardımcısı ile  çay içmek GARANTİ!

Avrupalı bankadan personel kovma yöntemi!

Türkiye'nin en büyüğü olmak için çaba harcayan Avrupalı banka, personelini istifa ettirmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri kullanıyor. Şubeci yazıyor:

Bankacıyı kanser eden hedef: Her gün 25 müşteri ile en az 5 dakika konuşma!

Bankacılık degil sanki köle çalıştırma. Her personele günde 25 müşteri ile toplam 120 dakika konuşma şartı. İspanya'da bile olmayan mobbing yöntemi Türkiye'de.

Bir Şubecinin kabusu!

Sabah evden çıkarken sokak kapısından evime baktım...Hemen karşı duvarda olan ailemin resmine...
Akşam eve geldiğimde acaba onlara zarar verecek miydim? Bir şubecinin psikolojisi: ŞUBECİ YAZIYOR:

Bankalarda ŞAİBE var!

ŞUBECİ YAZIYOR: Müşteri dolar soruyor, sakın diyorlar, mevduat bul diyorlar buluyorsun parçalı olsun diyorlar. Artık ne yapacağımızı bizde bilmiyoruz!

Şubeci'nin Müdür isyanı!

Bankacılık sektörünün hasta ruhlu müdürleri... Ego tatminine yönelik yapılan ve saatlerce süren toplantılar. İşte bankacının Şube Müdürü'ne isyanı.ŞUBECİ YAZIYOR:

Bankacı çiftin acı sonu

Bankada tanıştılar, evlendiler ve çocukları oldu. Sonları ne mi oldu??? Şubeci yazıyor

Müşteri size gelmiyorsa siz ona gidin!

ŞUBECİ YAZIYOR! Banka şubelerinden artık müşterinin sayıyla ve besmele ile girdiği şu günlerde, müşteri ziyareti baskısı artıyor. Bu ısrar ne kadar mantıklı?

BAŞINIZ SAĞ OLSUN!

İbrahim, Nadide, Ahmet, Şener! Son bir yılda vefat eden bankacılardan dört tanesi. Sektörde yaşanan canavarlıktan dolayı kanser olan arkadaşlarımızı unuttuk!  ŞUBECİ yazıyor!

Şubeci'nin hedef isyanı!

Ulaşılmaz hedeflerle saha çalışanları olarak bizlere kendimizi yetersiz, beceriksiz ve çaresiz hissettiriyor sonrada 2 kredi kartı satamayacak yöneticiler tarafından bizleri işten çıkarttırıyorsunuz. İşten çıkartacaksanız da lütfen bunu psikolojimiz ve sağlığımızla oynamadan bir belirli bir etik ve saygı çerçevesinde yapın.

Müdür mü Müdürcük mü?

Önceki hafta 138 şube müdürünün işten kovulmasına farklı bir bakış açısı ŞUBECİ'den geldi. Şube müdürünüzü nasıl bilirsiniz? Müdür mü yoksa müdürcük mü?

Yok artık! Gişeler Call Center gibi çalışacak!

Portföyü aldınız gişeye otutturdunuz anladık! Peki onca iş yükü arasında bir de 100 müşteri arama hedefi nedir? Şubeci, Avrupalı bankanın yeni zulmünü yazıyor:

Tuvalette icat edilen kadrolar

Şubeci yazıyor: Çocuk oyuncağı gibi kafanıza estiğinde sistemi değiştirip, kafanıza estiğinde bin bir türlü kılıf uydurarak sizin için it gibi çalışan insanları işten çıkartamazsınız…

Üzerine şube kapısı kilitlenen bankacılar

Yöneticiler, artık mobbing konusunda açık vermiyor. Ama öyle acımasız bir yöntem uyguluyorlar ki! Şubeci,  üzerine şube kapısı kilitlenen bankacıları yazdı...

Herşeyden sıkılan bir bankacının ruh hali

Şubeci, binlerce bankacının duygularını bu satırlarla dile getiriyor. Siz de herşeyden sıkıldınız mı?

Bölge müdürü Behül olursa!

Bir banka ve bölge müdürlüğü. Bölge müdürü kendini Aşk-ı Memnu'nun Behül'ü sanarsa ne olur? Tabii ki Firdevs hanımlar ve Katya. Teşbihte hata olmaz misali.

BANKADAN KURTULMA ZAMANI

Şubeci bu kez bunalım takılıyor. Belirsizlik ve yaşanan gerginlik ortaya çaresizliği çıkarınca, şiir gibi bankacının psikolojisi ortaya çıkıyor.

Bir Bankacı kaç robot eder?

Bankalar bankacıları hep robotla kıyasladı. Bir robotun bin bankacı edeceği hesaplandı.Ancak Halk Bank olayı ile dijital çöküş yaşandı. Şimdi soru şu: bir bankacı kaç robot eder?

20 yıllık bankacılığın ödülü gişe mi?

Son günlerin yeni modası, yıllarını vermiş bankacıyı gişeye otutturmak.  Plazada oturup ahkam kesen yöneticiler ne yapmak istiyor? 

Bankacılığın ahiret günü

Şubeci, bankacılar için ahiret günü benzetmesi yapılan o toplantıyı anlatıyor.  Giyinip kuşanılıp gidilen o toplantıda neler oluyor?

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 24