PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Bankaların Cuma Hastalığı

Merkez Bankası açıklama bile yapmadan mevduat faizlerini düşüren özel bankalarımız kaynak maliyetini daha da aşağılara çekmek için mudilerinin vadeli mevduatlarına göz dikmeye tenezzül etmeye devam ederlerse bundan yarar değil zarar göreceklerdir.

Bankanın ahlaksız ticareti

Ahlaksızlığın adı: Cuma vadesizi!  Bazı bankaların cuma vadesiz hedefi artık çığrından çıktı!  BDDK'nın bu bankayı incelemeye alması gerek! Remzi Özdemir yazıyor:

Kovulan O kadın bölge müdürü kim?

O kadın kovuldu! Herkes o kadının kim olduğunu soruyor? Bu kadar tepki çeken arkasından ahlar ve beddualar okunan bu kadın kim? REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:

Evini kaynanana yazlığı baldızına sat

Herkes biliyor konut satışlarının nasıl arttığını. Bankadan 100 bin lira kredi almakta zorlanan ticaret erbabı, evini kaynanasına yazlığını da baldızına satarak 10 yıllık 800 bin liralık kaynak sağlıyor. Masrafsız ve tacizsiz! Remzi Özdemir yazıyor:

Bölge müdürüne tatil, şubeciye ahlaksız teklif!

Genç bir bankacı bölge müdürünün bedava İskandinav tatili için dayattığı BES hedefinden dolayı müşterisinin tacizine uğrar. Şimdi soruyorum: Bu tacizin günahı ve vebali kimin boynuna? REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:
 

Sigorta zorbalığı

Bankalar sigortada işin tadını kaçırdı. Bölge müdürlerine verilen yurtdışı tatili yüzünden vatandaş banka şubelerine giremez oldu. Peki buna kim dur diyecek?

Kamu ve yerli banka ayrımı

Özel bankalar artık vergi tahsilatı yapamıyacak. Devlet özel bankaları cezalandırıyor mu? REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:

Bankalara pes artık!.. 80 yaşındakine BES

İki büyük  bankanın yüklü miktarda mevduatı olan müşterilerini ısrarla kısa vadeli Bireysel Emeklilik Sistemi'ne sokması gerçekten ilginç. REMZİ ÖZDEMİR YAZIYOR:

Garanti Nerede Hata Yaptı?

Garanti BBVA dünyanın en üstün teknolojisini kullanan banka. Peki bu dev bankanın müşterileri siber saldırıda neden mağdur oldu? REMZİ ÖZDEMİR YAZIYOR:
 

Psikopat bir Bölge Müdürünün whatsapp tacizi!

Eşinize sabahın saat 7'sinde çalıştığı bankanın bölge müdürü whatsapp mesajı atarsa ne dersiniz? Küfür mü edersiniz, yoksa psikopat der uyumaya devam mı edersiniz? Remzi Özdemir kullanım ömrü sınırlı psikopat bölge müdürlerini yazdı:

Bankalardan şimdi de kredi teklifi hazırlama ücreti

Krizi bahane eden bankalar akıl almaz ücretler icaad ediyor. Şimdi de  kredi teklifi hazırlama ücreti almaya başladılar.

Bir bankacı değil bir anne öldü!

Nadide Kısa bundan tam 2 yıl önce vefat etti. Geride 3 gözü yaşlı öksüz çocuk bırakırken, çalıştığı bankanın markasının üzerine de ağır bir siyah örtü attıp gitti. Bu banka bu siyah örtüyü belki yüz yıl bile kaldıramıyacak!

Cuma'dan Salı'ya büyük vurgun

Bankadan cuma'dan salıya vurgunu. Özel bir banka milyonlarca lirayı nasıl 5 gün vadesizde tutuyor? 

Bu mu sizin bankacılığınız?

HIRSIZ BÖLGE MÜDÜRLERİNE: Milletin size güvenip getirdiği paraları faizsiz tutma başarısı mı sizin başarınız? Yazıklar olsun size!  Yazıklar olsun o okuduğunuz okullara, size harcanan ülke kaynaklarına. Yazıklar olsun size yetiştiren anneye babaya ki, evladına hırsız ruhunu aşılamış.
 

Bazı bankalar milletin parasını çalıyor

Bankaların  basiretsiz yöneticileri  üç kuruş daha kar yazıp başarılı göstermek için elini vatandaşın cebine koyuyor. Bankaların bu hırsı bankacıyı müşteri gözünde hem küçültüyor hem itibarsızlaştırıyor.

Dolar niçin büyük?

Şu günlerde dünya referans para birimi dolar yeniden tartışılmaya başlandı. Dünya referans para birimi Amerikan Ordusu’dur. Dolaysıyla da USD’dir. 

Banka CEO maaşları

Amerika'daki krizde 9 banka üst yönetim saçma sapan kredilerle 81 milyar dolar batırıken kendilerine 32.8 milyar dolar prim vermişler. Şimdi bizde 400 milyarlık batık kredi var ve bu bankaların üst yönetime ödedikleri bol kepçe primler. 

Bu bankacılık bir felaket

Bir video. 30 yaşlarında.. Ayağında parmak arası terlik elinde bir kağıt dans ediyor. Kağıtta 5 milyon vadesiz yazıyor. Müşterisini kazıklamanın mutluluğunu BU KIZ BİR FELAKET klibi ile kutluyor.

Tuvalete düşen bankacılık

Bir bankanın Karadeniz Bölge Müdürünün  yaptığı gayri ahlaki davranış sıradan bir olay olarak karşılandı.  Bu olay  kendi feodal düzenini  kuran bölge müdürlük kavramını da tartışmaya açmıştır.

Bankacıları sendikasızlaştırma operasyonu

İki GMY bir araya gelip, binlerce bankacıyı sendikadan çıkartma operasyonu başlattı. Operasyonun adı: Kapsamdışı! Peki nedir bu kapsam dışı?

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 244