PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Bankacılığınız bu mu?

Allah'tan korkun! Bugün kazandığınız haksız ve kirli paralar sizden olmasa bile çocuğunuzdan ve ailenizden eninde sonunda çıkacaktır. 3 bin lira kredi almaya gelene 350 TL sigorta mı olur? Yazıklar olsun sizin bankacılığınıza!

İş Bankası ve BDDK olayı

BASİSEN sendikacılığı sadece patronu olduğu İş Bankası'nda mı yapıyor? Diğer örgütlü olduğu iş yerlerine yönelik ne yaptı? Bunu da internet sitesine koysa da öğrensek.

Basisen'de ne değişti?

Basisen Genel Kurulu yapıldı ve Metin Tiryakioğlu tek aday olarak girdiği seçimden galip çıktı. Basisen'de tek değişen eski genel sekreter oldu. Peki Basisen üyeleri ne bekliyor?

Banka müdürünü vur, satış müdürünü döv!

Türkiye sosyal bir patlamanın eşiğinde. Çağlayan'da kurşunlanan banka müdürü ile aksiyon planın ne dediği için şube personeli tarafından dövülen satış müdür. Dikkat! Daha büyük facia gelebilir.

SPK ve Vicdan

Borsada çakallar yine elini küçük yatırımcının cebine attı. Oyunun adı sermaye azaltımı ve bedelli sermaye yükseltimi.  Vicdan sahibi SPK uzmanları buna dur diyecek mi?

İbrahim de öldü

İbrahim gece saat 21.30'a kadar şubede çalıştıktan sonra gittiği evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
Hangi İbrahim mi? Yerli ve yabancı ortaklı bankanın Adana'daki Cumhuriyet Bulvarı şubesinin operasyoncusu İbrahim. Daha çok gençti. Çocuklarının gözlerinin önünde son nefesini verdi.

İtibarı hedefle kaybeden bankalar

Türkiye'nin en büyük bankasının düştüğü içler acısı hali... Hedef uğruna koca bankanın itibarı nasıl ayaklar altına alınıyor.

Banka mı sigortacı mı?

Bankalar artık sadece sigortaya odaklanmaya başladılar. Şimdi de limit sigortası adı altında şirketleri soymaya başladılar.

Banka Yöneticiler Kara Yasta

BDDK, banka CEO, Genel Müdür ve yardımcılarının yılsonunda aldıkları primleri kontrol altına aldı. Bol keseden prim alamıyacaklar!

Kovulma sırası müdürlere geldi

Koskoca bir marka kendini nasıl sıfırlar? Tüm günah O İK müdüründe mi? Yoksa o İK müdürü günah keçisi olarak mı seçildi? Remzi Özdemir, o bankayı ve o İK müdürünü yazdı:

İnsansız Bankacılık

Daha geçen kredi veya otomatik faturanız için banka şubenize gidip kahvesini içtiğiniz o bankacı kız artık yok.  Size nasılsınız diyen, bilgi veren az çok da hatırınızı soran o kızı işten çıkarttılar. Banka dijitalleşmeye gidiyor.

Bankadan satılık cami

Hep bankalar karlı çıkacak değil ya. Bu kez uyanık bir banka müşterisi bankaya öyle bir ders verdi ki!

Bankalar ne durumda?

Donuk krediyi bankalar sevmez. Donuk kredi bilançoyu fena bozar. Donuk kredi er geç batar. Bu bilançoları gören okuyan yurt dışı finansmancılar ne yapar? Artık borcu ağırdan satar. Faizi yükseltir, vadeyi kısar. Güven ortadan kalkmaya başladığında ilk önce onlar kaçar. 
 

Bankalar personel çıkartacak mı?

Bankalar personel çıkartacak mı çıkartacaksa daha ne kadar çıkartacak? En çok konuşulan o sorunun yanıtı:

Suçlu şube çalışanı mı?

Şube çalışanların 3 kart, iki sigorta ile performansını ölçen koca CEO'lar gemiyi karaya otutturdu. Peki bunların performansını kim ölçecek?

Bu ısrar neden

BDDK halen onaylamadı. Sendika istemiyor bankanın binlerce çalışanı kabus görmüş gibi korkudan tir tir titriyor ama O banka O GMY'de ısrar ediyor. Bu ısrarın arkasında ne var?

NEREDE BU CEO’LAR?

Kredi derecelendirme kuruluşları bankaların kredi notunu düşürdü, banka hisseleri tepe taklak ama o artist CEO'lar ortalıkta yok! Sahi nerdeler?

AHMET ÖLDÜ!

Bankacı Ahmet, son nefesini 2 yavrusuna bakarak verdi. Gözün aydın bölge müdür Ahmet artık yaşamıyor. Onu kovmak için tazminat vermeyeceksiniz...

O Genel Müdür Yardımcısından haber var

O GMY ile ilğili gerğin bekleyiş sürerken, halen atamasının yapılmaması ilginç iddiaların ortaya atılmasına neden oldu. İşte o iddialar

AL SANA YABANCI

Borsacı yabancılar göçertti. Kabus gibi satışlar.  Bunların hepsi yabancı sevdası yüzünden başımıza geldi. Yerli oyuncularıa hapse atıp, yabancıyı baş köşeye koydunuz. Al sana yabancı...

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 216