PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

İbrahim de öldü

İbrahim gece saat 21.30'a kadar şubede çalıştıktan sonra gittiği evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
Hangi İbrahim mi? Yerli ve yabancı ortaklı bankanın Adana'daki Cumhuriyet Bulvarı şubesinin operasyoncusu İbrahim. Daha çok gençti. Çocuklarının gözlerinin önünde son nefesini verdi.

İtibarı hedefle kaybeden bankalar

Türkiye'nin en büyük bankasının düştüğü içler acısı hali... Hedef uğruna koca bankanın itibarı nasıl ayaklar altına alınıyor.

Banka mı sigortacı mı?

Bankalar artık sadece sigortaya odaklanmaya başladılar. Şimdi de limit sigortası adı altında şirketleri soymaya başladılar.

Banka Yöneticiler Kara Yasta

BDDK, banka CEO, Genel Müdür ve yardımcılarının yılsonunda aldıkları primleri kontrol altına aldı. Bol keseden prim alamıyacaklar!

Kovulma sırası müdürlere geldi

Koskoca bir marka kendini nasıl sıfırlar? Tüm günah O İK müdüründe mi? Yoksa o İK müdürü günah keçisi olarak mı seçildi? Remzi Özdemir, o bankayı ve o İK müdürünü yazdı:

İnsansız Bankacılık

Daha geçen kredi veya otomatik faturanız için banka şubenize gidip kahvesini içtiğiniz o bankacı kız artık yok.  Size nasılsınız diyen, bilgi veren az çok da hatırınızı soran o kızı işten çıkarttılar. Banka dijitalleşmeye gidiyor.

Bankadan satılık cami

Hep bankalar karlı çıkacak değil ya. Bu kez uyanık bir banka müşterisi bankaya öyle bir ders verdi ki!

Bankalar ne durumda?

Donuk krediyi bankalar sevmez. Donuk kredi bilançoyu fena bozar. Donuk kredi er geç batar. Bu bilançoları gören okuyan yurt dışı finansmancılar ne yapar? Artık borcu ağırdan satar. Faizi yükseltir, vadeyi kısar. Güven ortadan kalkmaya başladığında ilk önce onlar kaçar. 
 

Bankalar personel çıkartacak mı?

Bankalar personel çıkartacak mı çıkartacaksa daha ne kadar çıkartacak? En çok konuşulan o sorunun yanıtı:

Suçlu şube çalışanı mı?

Şube çalışanların 3 kart, iki sigorta ile performansını ölçen koca CEO'lar gemiyi karaya otutturdu. Peki bunların performansını kim ölçecek?

Bu ısrar neden

BDDK halen onaylamadı. Sendika istemiyor bankanın binlerce çalışanı kabus görmüş gibi korkudan tir tir titriyor ama O banka O GMY'de ısrar ediyor. Bu ısrarın arkasında ne var?

NEREDE BU CEO’LAR?

Kredi derecelendirme kuruluşları bankaların kredi notunu düşürdü, banka hisseleri tepe taklak ama o artist CEO'lar ortalıkta yok! Sahi nerdeler?

AHMET ÖLDÜ!

Bankacı Ahmet, son nefesini 2 yavrusuna bakarak verdi. Gözün aydın bölge müdür Ahmet artık yaşamıyor. Onu kovmak için tazminat vermeyeceksiniz...

O Genel Müdür Yardımcısından haber var

O GMY ile ilğili gerğin bekleyiş sürerken, halen atamasının yapılmaması ilginç iddiaların ortaya atılmasına neden oldu. İşte o iddialar

AL SANA YABANCI

Borsacı yabancılar göçertti. Kabus gibi satışlar.  Bunların hepsi yabancı sevdası yüzünden başımıza geldi. Yerli oyuncularıa hapse atıp, yabancıyı baş köşeye koydunuz. Al sana yabancı...

Bankacıyı açlığa mahkum etmek istiyorlar

Bankacılık sektöründe REFERANS KİRLİLİĞİ patlaması var. Bu işin mucidi olan GMY'nin yeni bankaya geçişine BDDK izin vermemeli.

O genel müdür yardımcısı

Binlerce bankacıyı işsiz bırakan, sektöre referans kirliliği ahlaksızlığını getiren, uyguladığı performans sistemi ile binlerce bankacıyı antidepresan kullanmak zorunda bırakan O GMY İSTİFA ETTİ. Peki onu nasıl bilirdiniz?

Genel müdür gözü ile bankacılar

Bugüne kadar hep banka çalışanları konuştu. Genel müdür yardımcıları, bölge müdürü, satış müdürü ve şube müdürleri eleştirildi.Peki bir Genel Müdür  tüm bu eleştirilere nasıl yanıt veriyor

Genel müdür gözü ile bankacılar

Bugüne kadar hep banka çalışanları konuştu. Genel müdür yardımcıları, bölge müdürü, satış müdürü ve şube müdürleri eleştirildi.Peki bir Genel Müdür  tüm bu eleştirilere nasıl yanıt veriyor

Banka reklamlarında komedi

Bankalar neden hep reklamlarında komedyenleri oynatıyor? Bankacılık komik bir iş mi? Hele bir banka var ki, çalışanlarının önce anasını ağlatıyor sonra reklam filminde oynatıyor. 

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 211