PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Hakan Ateş Halk TV'ye neden çıktı?

Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iddiaların tartışıldığı bir programa Denizbank CEO'yu Hakan Ateş süpriz bir şekilde bağlandı. Remzi Özdemir yazdı:

Bankacılıkta Kibir, kar ve çöküş!

İki gün kepenk kapatan bankanın üst düzey yöneticileri Şeytanın en çok sevdiği günahı işlediler.Yani Kibir!
Her şeyin bilançodaki kar rakamı olduğunu düşünen ve parlak bilançolardan dolayı egosu tavana vuran bu yöneticiler maalesef kibirlerinde boğuldular.

Akbank olayında sınıfta kalanlar

Akbank'ta yaşanan olayda sadece banka üst yönetimi değil aynı zamanda BDDK ve BİST yönetimi de sınıfta kaldı. Kısacası kimse Akbank krizini şubecilerin dışında yönetemedi.

AKP giderse dolar düşer mi?

Dolarda yükseliş sürerken, piyasalar şu soruya yanıt arıyor: AKP giderse dolar düşer mi? Remzi Özdemir yazıyor:

Bankaların 30 Haziran operasyonu!

Şu günlerde bankalar yoğun bir şekilde 30 Haziran'a hazırlanıyor. Remzi Özdemir yazıyor:

Konut kredisi faizleri düşer mi?

Konut satışları hızla düşerken herkesin gözü kredi faizlerinde. Sıkışan konut sektörü, bankaların bir kez daha faiz indirimi ile patlayacak mı? Remzi Özdemir yazıyor:

Banka faizsiz kredi verir mi?

Türkiye'de bazı uyanık bankalar bayram boyunca vatandaşın milyonlarca lirasını faiz vermeden kullandı. Peki bedava kaynak bulan bankalar faizsiz kredi verir mi? Remzi Özdemir yazıyor:

Bankacılıkta 12 Mayıs vurgunu!

Bankacılık sektöründe bazı bankalar şimdiden 12 Mayıs hazırlığı yapıyor. Remzi Özdemir yazıyor:

Bankalardan vatandaşın bilgisi nasıl çalınıyor?

Remzi Özdemir, son dönemde bankalardan haraç mezat satılan kişisel bilgilerin kaynağını yazdı. Burada suçlu bankacı mı, yoksa banka mı? 

Vicdanlı bankacıların vicdansızlarla mücadelesi

Remzi Özdemir yazdı: Türk bankacılığı vicdanlı bankacıların, vicdansız meslektaşları ile mücadelesine şahit oluyor. Bu mücadeleyi kim kazanacak? 

Bankacılar aşı istiyor!

Şu ana kadar 20'ye yakın bankacı Covid-19'dan hayatını kaybetti. Bine yakın bankacı bu illet virüse yakalandı. Bütün dünya banka sektörü çalışanlarını aşılarken Türkiye neyi bekliyor? Yüzlerce bankacının ölmesini mi?

Bankacılık sektörünün köleleri: Güvenlikçiler!

Banka şubelerinin olmazsa olmazı güvenlik görevlileri isyanda: Bize köle muamelesi yapılıyor!

Tefeci çetesi 100 yetmez diyor!

Son günlerde yabancı analistler tıpkı bir koro gibi faiz artışı şart diyor. Bazılarını ise 100 puan bile kesmez diyor! Peki Merkez Bankası ne yapacak?

Yabancıların psikoloji bozan sigorta vurgunu!

Remzi Özdemir yazıyor: Sigorta hedefi  banka çalışanlarının psikolojisini bozmuş durumda. Günlük sigorta hedefi veriyorlar. Bugün 5 tane kanişim mutlu sigortası satacaksın.

Çıldırtan Fizz bankacılığı

Çıldırtan bankacılığın yeni adı Fizz... Özel bir bankanın telefon tacizi müşteriyi çileden çıkartırken, çalışanı ise canından bezdirdi. 

Evden çalışma lüks mü zulüm mü?

Bankalar evden çalışma modeline hızla geçerken, yapılan uygulamalarla Türkiye 3. dünya ülkesi konumuna düşüyor. Mevcut iş yasalarının acil güncellenip, evde çalışma modelinin belirli bir disiplin altına alınması lazım.

 

Bankacılıkta insanlık suçu!

Mobbingi bütün dünya insanlık suçu olarak kabul ediyor. Mobbing ile Mücadele Derneği'nin yaptığı anket sektörde insanlık suçu işlendiğini ortaya koyuyor.

İslami değil, Avrupalı işi!

Yabancı banka islami bankacılık yapanları bile kıskandırdı! Türkiye'nin en büyük bankalarından biri, bir yıl boyunca topladığı mevduatın yüzde 44'ün vadesizden olduğunu açıkladı. Yani bankaya yatırılan her 100 liradan 44 lira beleş para!

Hanife Serter ya başka banka şubesine gitseydi?

Hanife Serter'in bir yakını ile gittiği banka şubesindeki gözlemleri adeta olay oldu!  Peki Hanife Hanım ve yaşlı yakını bu şubenin hemen yanı başındaki farklı bir bankaya gitseydi başına ne gelecekti? 

Bankalara göre pandemi bitti!

Dünya Sağlık Örğütü'ne göre, Covid-19'dan en çok etkilenenler arasında bankacılarda yer alıyor. Ancak Türkiye'de bankalar, artık koronasız günlerdeki gibi çalışma sistemine döndü. Banka çalışanları risk altında!

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 272