PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Bankacıları sendikasızlaştırma operasyonu

İki GMY bir araya gelip, binlerce bankacıyı sendikadan çıkartma operasyonu başlattı. Operasyonun adı: Kapsamdışı! Peki nedir bu kapsam dışı?

Banka çalışanlarına özel yasa lazım

Bankacılık sektöründe hedef baskısı ve 40 yaş üstü işten atılma sorununun çözümü için bankacılara özel bir yasa çıkartılması gerek.

Bankalar neden kredi vermiyor?

Başta hükümet olmaz üzere bankalardan şikayet eden çok. ortak şikayet kredi vermiyor. İyi de bankalar neden kredi vermiyor?

BDDK'yı suçla bankaları görme

BDDK Başkanı'nın döviz ile ilgili açıklamalarına tepki gösterenler yaklaşık 200 milyar doları bulan döviz mevduatının nasıl oluşturulduğunu  görmemezlikten geliyorlar. Bankaların yapancı para hedefini neden görmüyorlar?

İş bankası'nda güçler savaşı

Pazartesi günü İstanbul'da ilginç bir genel kurul yapılıyor. İş Bankası Emeklileri Derneği İsemder'in genel kurulu  oldukça önemli. Peki bu genel kurul neden önemli?

Psikolojisi bozulan CEO'lar

Bugüne kadar hep şubeciler mobbinge uğrardı. Şimdi banka CEO'ları da psikolojik tacize uğruyor. Peki banka CEO'larına o ulaşılmaz insanlara kim mobbing yapıyor? Remzi Özdemir yazıyor:

Yap baskıyı al primi

BDDK banka üst yönetimine ödenen primlere sınırlama getiriyor. Bankanın karının yüzde 25'ine yakın bir rakamı prim olarak alan CEO'lar panikte! 

Basisen'in büyük sınavı

İş Bankası'nda üyelerine 10 bin lira prim ve 1 maaş ikramiye almayı başaran Basisen, aynı başarıyı bugün toplu iş sözleşme görüşmelerine başlayacağı bankada da yapabilecek mi?

İki banka CEO'su daha istifa edebilir

Son bir kaç ay içerisinde bankaların bir çok Genel Müdür Yardımcısı istifa etti. Sıra şimdi Genel Müdürlere mi geldi? Ersin Özince'den sonra 2 GM'nin daha istifası bekleniyor.

BDDK doğru olanı yaptı

Haftanın son işlem gününde  yaşanan tam bir KARA CUMA. BDDK ve SPK  JP Morgan başta olmak üzere bazı bankalara soruşturma açtı.Herkes BDDK'yı suçluyor. BDDK ve SPK doğru olanı yaptı. Remzi Özdemir yazdı:

30 saniye bankacılık

Bir banka personeline müşteri arama hedefi verir ise ve bunun için de en az 30 saniye konuşma zorunluluğu getirirse ne olur? 

Bankacılığınız bu mu?

Allah'tan korkun! Bugün kazandığınız haksız ve kirli paralar sizden olmasa bile çocuğunuzdan ve ailenizden eninde sonunda çıkacaktır. 3 bin lira kredi almaya gelene 350 TL sigorta mı olur? Yazıklar olsun sizin bankacılığınıza!

İş Bankası ve BDDK olayı

BASİSEN sendikacılığı sadece patronu olduğu İş Bankası'nda mı yapıyor? Diğer örgütlü olduğu iş yerlerine yönelik ne yaptı? Bunu da internet sitesine koysa da öğrensek.

Basisen'de ne değişti?

Basisen Genel Kurulu yapıldı ve Metin Tiryakioğlu tek aday olarak girdiği seçimden galip çıktı. Basisen'de tek değişen eski genel sekreter oldu. Peki Basisen üyeleri ne bekliyor?

Banka müdürünü vur, satış müdürünü döv!

Türkiye sosyal bir patlamanın eşiğinde. Çağlayan'da kurşunlanan banka müdürü ile aksiyon planın ne dediği için şube personeli tarafından dövülen satış müdür. Dikkat! Daha büyük facia gelebilir.

SPK ve Vicdan

Borsada çakallar yine elini küçük yatırımcının cebine attı. Oyunun adı sermaye azaltımı ve bedelli sermaye yükseltimi.  Vicdan sahibi SPK uzmanları buna dur diyecek mi?

İbrahim de öldü

İbrahim gece saat 21.30'a kadar şubede çalıştıktan sonra gittiği evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
Hangi İbrahim mi? Yerli ve yabancı ortaklı bankanın Adana'daki Cumhuriyet Bulvarı şubesinin operasyoncusu İbrahim. Daha çok gençti. Çocuklarının gözlerinin önünde son nefesini verdi.

İtibarı hedefle kaybeden bankalar

Türkiye'nin en büyük bankasının düştüğü içler acısı hali... Hedef uğruna koca bankanın itibarı nasıl ayaklar altına alınıyor.

Banka mı sigortacı mı?

Bankalar artık sadece sigortaya odaklanmaya başladılar. Şimdi de limit sigortası adı altında şirketleri soymaya başladılar.

Banka Yöneticiler Kara Yasta

BDDK, banka CEO, Genel Müdür ve yardımcılarının yılsonunda aldıkları primleri kontrol altına aldı. Bol keseden prim alamıyacaklar!

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 207