PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Hayırlı Cuma vurgunu!

Bazı bankaların Hayırlı Cumalar vurgunu soluksuz devam ediyor. Remzi Özdemir BDDK yetkililerine seslendi: Bu hırsızlığın vebali ağırdır. Elin yabancı bankasına bedava kaynak yaratacağız diye Türk halkının kandırılmasına göz yummanın vebali günahı artık boynunuza.
 

İnsansız ve insafsız bankacılık!

Bankalar insansız banka şubesi yapmak istiyorlardı başardılar. Üstelik bir de bunun yanında insafsız bankacılığı da beraberinde getirdiler. Remzi Özdemir yazıyor.

Faruk Bey' in Vefatı!

Borsa hergün yeni bir rekor kırıyor.Bazı hisselerin değer artışı yüzde bine ulaştı. Öyle şirketler de var ki, yatırımcısına kalp krizi geçiriyor. Tıpkı Faruk Bey'in vefatı gibi.. Remzi Özdemir yazıyor:

Borsada kara para aklama mı var?

Borsada batık bazı şirket hisseleri yüzde bin prim yapıyor.  Bu hisseleri kim neden manipüle ediyor? Kime satacaklar ve operasyonun arkasında kara para aklama mı var?

Hakkını helal etmeyen bankacılar!

Yüzlerce insanı ekmeğinden edip, hayatını alt üst eden o bölge müdürü 35 yıl aradan sonra zorla da olsa gönderildi. Hayatı kararan bir bankacının onun hakkında söyledikleri tüm yöneticilere ibret olacak türden.

Bir banka şube müdürünün isyanı!

Evet Suzan teyzeyi ve onun gibi yüzlerce insanı her gün kandırıyoruz.  Kandıramadıklarımıza da onurumuzu ayaklar altına alıp yalvarıyoruz. Remzi Özdemir yazıyor:
 

En çok personel kovan bankaya İK ödülü!

Türk bankaları ödül almaya devam ediyor. 9 ayda 78 ödül aldılar. İnsanlık onuruna yakışmayacak bir şekilde personeli kovan bankaya  En İyi İK ödülü, sistemi hacklenene de en güvenilik  banka ödülü veriliyor. Remzi Özdemir yazıyor:

Müşterisini dolandıran banka!

Türkiye'nin en büyük 4 bankasından biri. Üstelik köklü geçmişi olan bir banka. Peki bir banka kendisine güvenen ve parasını teslim eden müşterisini dolandırır mı? 

Bankaların kar gizleme oyunu

Banka bilançoları gelmeye başladı. Basın bültenleriyle krizde elde ettikleri katmerli karı gizleyen bankalar yine aynı cümleyi kurdu: Ekonomiye destek verdik!

Müşteri bilgileri böyle sızıyor

Bazı bankaların yeni hesap açılışında e-postayı zorunlu tutması personeli hayali adres üretmeye itiyor. Sonuç olarak müşteri bilgileri ortalığa saçılıyor. Remzi Özdemir kendi başından geçen olayı yazı:

Şeker ister misin?

Şeker şirketinin piyasa değerinin Tüpraş'ı geçtiği bir borsadan ne beklersiniz? Borsa manipülatörleri küçük yatırımcılara soruyor: Şeker ister misiniz? RemziÖzdemir yazıyor

Dürüstlerin çocukları hırsız olur mu?

Hırsızlık genetik bir şey mi yoksa sonrada dış etkenlerle oluşan bir alışkanlık mı? Dahası hırsızların çocukları hırsız mı olur? Ya dürüstlerin çocukları?

Yabancı bankalar neden çıkmak istiyor

Reuters Türkiye'den bazı yabancı bankaların çıkabileceğini haber yaptı. Peki bu bankalar neden Türkiye'den çıkmak isiyor? Remzi Özdemir yazıyor:

Ya ev alacaksın ya hisse senedi

Türkiye’yi yöneten iktidarın tek bir amacı var şu an. Paranın ne mevduata ne de döviz ile altına gitmesini istiyor.
Paranın sadece konut alımına gitmesini istiyor. Konut almayan ise parasını borsaya yatırsın.

Zengin gibi yaşamak

Eski Türk filmlerinin ana konusudur. Zengin olmadan zengin gibi yaşamak. Türkiye son 15 yıldır olmayan parasını harcadı. Şimdi filmin sonuna geldik. İnsanlar korona tehlikesine yani canı pahasına bankaların önünde kuyrukta. Bırakın 60 yaşı 80 yaşındaki insanlar banka ve PTT kuyruklarında. Remzi Özdemir yazıyor:
 

Samimiyetsiz Bankacılık

Bankalar mesai saatini 12.00-17.00 arasına çektik deselerde bazı bankalar bunu sadece sözde yapıyor. Saat 08.30'da personeli şubeye sokan bankalar, evden çalışan personele de adeta işgence uyguluyor.

Bankacılara erken emeklilik

En tehlikeli meslek gruplarından olan bankacılık sektörü çalışanları, alkış değil yıpranma payı istiyorlar!

Devleti tehdit eden bankalar!

Bankalar, haksız yere aldığı komisyon ve ücretlerini engelleyen devleti personel çıkartma ile tehdit ediyorlar. Oysa bankalar  son üç yılda 30 bin bankacıyı işten çıkarttı. Remzi Özdemir yazıyor:

Bankaları ceza, kendileri prim aldı!

Devletin milyonluk ceza kestiği bankaların yöneticileri, bu köklü kurumların itibarını da sarsmıştır. İstifa etmesi gereken yöneticiler sanki iyi iş yapmış gibi milyonluk primleri cebe indirdiler. REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 247