PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Bazı bankalar milletin parasını çalıyor

Bankaların  basiretsiz yöneticileri  üç kuruş daha kar yazıp başarılı göstermek için elini vatandaşın cebine koyuyor. Bankaların bu hırsı bankacıyı müşteri gözünde hem küçültüyor hem itibarsızlaştırıyor.

Dolar niçin büyük?

Şu günlerde dünya referans para birimi dolar yeniden tartışılmaya başlandı. Dünya referans para birimi Amerikan Ordusu’dur. Dolaysıyla da USD’dir. 

Banka CEO maaşları

Amerika'daki krizde 9 banka üst yönetim saçma sapan kredilerle 81 milyar dolar batırıken kendilerine 32.8 milyar dolar prim vermişler. Şimdi bizde 400 milyarlık batık kredi var ve bu bankaların üst yönetime ödedikleri bol kepçe primler. 

Bu bankacılık bir felaket

Bir video. 30 yaşlarında.. Ayağında parmak arası terlik elinde bir kağıt dans ediyor. Kağıtta 5 milyon vadesiz yazıyor. Müşterisini kazıklamanın mutluluğunu BU KIZ BİR FELAKET klibi ile kutluyor.

Tuvalete düşen bankacılık

Bir bankanın Karadeniz Bölge Müdürünün  yaptığı gayri ahlaki davranış sıradan bir olay olarak karşılandı.  Bu olay  kendi feodal düzenini  kuran bölge müdürlük kavramını da tartışmaya açmıştır.

Bankacıları sendikasızlaştırma operasyonu

İki GMY bir araya gelip, binlerce bankacıyı sendikadan çıkartma operasyonu başlattı. Operasyonun adı: Kapsamdışı! Peki nedir bu kapsam dışı?

Banka çalışanlarına özel yasa lazım

Bankacılık sektöründe hedef baskısı ve 40 yaş üstü işten atılma sorununun çözümü için bankacılara özel bir yasa çıkartılması gerek.

Bankalar neden kredi vermiyor?

Başta hükümet olmaz üzere bankalardan şikayet eden çok. ortak şikayet kredi vermiyor. İyi de bankalar neden kredi vermiyor?

BDDK'yı suçla bankaları görme

BDDK Başkanı'nın döviz ile ilgili açıklamalarına tepki gösterenler yaklaşık 200 milyar doları bulan döviz mevduatının nasıl oluşturulduğunu  görmemezlikten geliyorlar. Bankaların yapancı para hedefini neden görmüyorlar?

İş bankası'nda güçler savaşı

Pazartesi günü İstanbul'da ilginç bir genel kurul yapılıyor. İş Bankası Emeklileri Derneği İsemder'in genel kurulu  oldukça önemli. Peki bu genel kurul neden önemli?

Psikolojisi bozulan CEO'lar

Bugüne kadar hep şubeciler mobbinge uğrardı. Şimdi banka CEO'ları da psikolojik tacize uğruyor. Peki banka CEO'larına o ulaşılmaz insanlara kim mobbing yapıyor? Remzi Özdemir yazıyor:

Yap baskıyı al primi

BDDK banka üst yönetimine ödenen primlere sınırlama getiriyor. Bankanın karının yüzde 25'ine yakın bir rakamı prim olarak alan CEO'lar panikte! 

Basisen'in büyük sınavı

İş Bankası'nda üyelerine 10 bin lira prim ve 1 maaş ikramiye almayı başaran Basisen, aynı başarıyı bugün toplu iş sözleşme görüşmelerine başlayacağı bankada da yapabilecek mi?

İki banka CEO'su daha istifa edebilir

Son bir kaç ay içerisinde bankaların bir çok Genel Müdür Yardımcısı istifa etti. Sıra şimdi Genel Müdürlere mi geldi? Ersin Özince'den sonra 2 GM'nin daha istifası bekleniyor.

BDDK doğru olanı yaptı

Haftanın son işlem gününde  yaşanan tam bir KARA CUMA. BDDK ve SPK  JP Morgan başta olmak üzere bazı bankalara soruşturma açtı.Herkes BDDK'yı suçluyor. BDDK ve SPK doğru olanı yaptı. Remzi Özdemir yazdı:

30 saniye bankacılık

Bir banka personeline müşteri arama hedefi verir ise ve bunun için de en az 30 saniye konuşma zorunluluğu getirirse ne olur? 

Bankacılığınız bu mu?

Allah'tan korkun! Bugün kazandığınız haksız ve kirli paralar sizden olmasa bile çocuğunuzdan ve ailenizden eninde sonunda çıkacaktır. 3 bin lira kredi almaya gelene 350 TL sigorta mı olur? Yazıklar olsun sizin bankacılığınıza!

İş Bankası ve BDDK olayı

BASİSEN sendikacılığı sadece patronu olduğu İş Bankası'nda mı yapıyor? Diğer örgütlü olduğu iş yerlerine yönelik ne yaptı? Bunu da internet sitesine koysa da öğrensek.

Basisen'de ne değişti?

Basisen Genel Kurulu yapıldı ve Metin Tiryakioğlu tek aday olarak girdiği seçimden galip çıktı. Basisen'de tek değişen eski genel sekreter oldu. Peki Basisen üyeleri ne bekliyor?

Banka müdürünü vur, satış müdürünü döv!

Türkiye sosyal bir patlamanın eşiğinde. Çağlayan'da kurşunlanan banka müdürü ile aksiyon planın ne dediği için şube personeli tarafından dövülen satış müdür. Dikkat! Daha büyük facia gelebilir.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 212