PARAMEDYA

Remzi ÖZDEMİR

Dürüstlerin çocukları hırsız olur mu?

Hırsızlık genetik bir şey mi yoksa sonrada dış etkenlerle oluşan bir alışkanlık mı? Dahası hırsızların çocukları hırsız mı olur? Ya dürüstlerin çocukları?

Yabancı bankalar neden çıkmak istiyor

Reuters Türkiye'den bazı yabancı bankaların çıkabileceğini haber yaptı. Peki bu bankalar neden Türkiye'den çıkmak isiyor? Remzi Özdemir yazıyor:

Ya ev alacaksın ya hisse senedi

Türkiye’yi yöneten iktidarın tek bir amacı var şu an. Paranın ne mevduata ne de döviz ile altına gitmesini istiyor.
Paranın sadece konut alımına gitmesini istiyor. Konut almayan ise parasını borsaya yatırsın.

Zengin gibi yaşamak

Eski Türk filmlerinin ana konusudur. Zengin olmadan zengin gibi yaşamak. Türkiye son 15 yıldır olmayan parasını harcadı. Şimdi filmin sonuna geldik. İnsanlar korona tehlikesine yani canı pahasına bankaların önünde kuyrukta. Bırakın 60 yaşı 80 yaşındaki insanlar banka ve PTT kuyruklarında. Remzi Özdemir yazıyor:
 

Samimiyetsiz Bankacılık

Bankalar mesai saatini 12.00-17.00 arasına çektik deselerde bazı bankalar bunu sadece sözde yapıyor. Saat 08.30'da personeli şubeye sokan bankalar, evden çalışan personele de adeta işgence uyguluyor.

Bankacılara erken emeklilik

En tehlikeli meslek gruplarından olan bankacılık sektörü çalışanları, alkış değil yıpranma payı istiyorlar!

Devleti tehdit eden bankalar!

Bankalar, haksız yere aldığı komisyon ve ücretlerini engelleyen devleti personel çıkartma ile tehdit ediyorlar. Oysa bankalar  son üç yılda 30 bin bankacıyı işten çıkarttı. Remzi Özdemir yazıyor:

Bankaları ceza, kendileri prim aldı!

Devletin milyonluk ceza kestiği bankaların yöneticileri, bu köklü kurumların itibarını da sarsmıştır. İstifa etmesi gereken yöneticiler sanki iyi iş yapmış gibi milyonluk primleri cebe indirdiler. REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:

2 bin 400 adet masraf ve komisyon mu olur?

10 değil, 100 değil hatta bin değil!  Bankaların aldığı toplam 2 bin 400 kalem masraf ve komisyon 1 Mart tarihinden itibaren sadece 50'ye düşüyor.

Bugün Cuma! Anladınız siz…

Günlerden cuma.. Yine bankaların hayırlı cuma mesajları gelmeye başladı. Allahın kutsal günü, bankalar tarafından  müşteri parasını çalmaya kılıf olarak kullanılıyor. Remzi Özdemir yazıyor:

Bankalara verilen ceza siyasi mi?

Bankalara sigorta kanununun 32 maddesini ihlalden verilen ceza tartışma konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nün verdiği ceza siyasi mi? Remzi Özdemir yazıyor:

Bankaların Cuma Hastalığı

Merkez Bankası açıklama bile yapmadan mevduat faizlerini düşüren özel bankalarımız kaynak maliyetini daha da aşağılara çekmek için mudilerinin vadeli mevduatlarına göz dikmeye tenezzül etmeye devam ederlerse bundan yarar değil zarar göreceklerdir.

Bankanın ahlaksız ticareti

Ahlaksızlığın adı: Cuma vadesizi!  Bazı bankaların cuma vadesiz hedefi artık çığrından çıktı!  BDDK'nın bu bankayı incelemeye alması gerek! Remzi Özdemir yazıyor:

Kovulan O kadın bölge müdürü kim?

O kadın kovuldu! Herkes o kadının kim olduğunu soruyor? Bu kadar tepki çeken arkasından ahlar ve beddualar okunan bu kadın kim? REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:

Evini kaynanana yazlığı baldızına sat

Herkes biliyor konut satışlarının nasıl arttığını. Bankadan 100 bin lira kredi almakta zorlanan ticaret erbabı, evini kaynanasına yazlığını da baldızına satarak 10 yıllık 800 bin liralık kaynak sağlıyor. Masrafsız ve tacizsiz! Remzi Özdemir yazıyor:

Bölge müdürüne tatil, şubeciye ahlaksız teklif!

Genç bir bankacı bölge müdürünün bedava İskandinav tatili için dayattığı BES hedefinden dolayı müşterisinin tacizine uğrar. Şimdi soruyorum: Bu tacizin günahı ve vebali kimin boynuna? REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:
 

Sigorta zorbalığı

Bankalar sigortada işin tadını kaçırdı. Bölge müdürlerine verilen yurtdışı tatili yüzünden vatandaş banka şubelerine giremez oldu. Peki buna kim dur diyecek?

Kamu ve yerli banka ayrımı

Özel bankalar artık vergi tahsilatı yapamıyacak. Devlet özel bankaları cezalandırıyor mu? REMZİ ÖZDEMİR yazıyor:

Bankalara pes artık!.. 80 yaşındakine BES

İki büyük  bankanın yüklü miktarda mevduatı olan müşterilerini ısrarla kısa vadeli Bireysel Emeklilik Sistemi'ne sokması gerçekten ilginç. REMZİ ÖZDEMİR YAZIYOR:

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 236