PARAMEDYA

Hanife SERTER

Patronuma mobbing yapıyorlar!

Hanife Serter, güzel bir hikaye yazdı.Mobbinge uğrayan  botokslu zavallı bir banka patronunun başına gelenler. Bu hikayeyi okurken sizde ah vah diyeceksiniz.

Bankacılık hiç bu kadar güzel anlatılmadı

Eski bankacı ve Yaşam Koçu Hanife Serter, bankacıların yaşadıklarını öyle bir anlattı ki, herkes bu hikayede kendini bulacak. Ölüm, hedef ve çaresizlik. En önemlisi ŞAHİT VAR MI ŞAHİT?

Bankacılar nankör mü?

Banka çalışanları neden mızmızlanıyor, çalışma koşullarından şikayet ediyor. Peki bankacılar nankör mü? Duayen bankacıdan bankacılık sektörünün yaşadığı trajediyi yazdı.

İşsizliğin sorumlusu kim?

İşsizlik bir travma mıdır ? Yaşayan bilir. Yıllarca emek verdiğin, bağlandığın, güvendiğin bir işten atılmak, çıkarılmak, kovulmak büyük bir travmadır. Kimi kısa sürede atlatır, kimi uzun sürede. Kimi de atlatamaz , hayatına bile son verebilir. HANİFE SERTER yazıyor:

Onların hedefleri hep tutar

Yeni hedefler verildi.  Bankacılar isyanda. Nasıl tutacak bu hedefler. Ancak rahat olanlarda var. Çünkü onların hedefleri hep tutuyor. Kim mi onlar? Hanife Serter, bankacılıkta hedefleri hep tutanları yazdı.

Müşteriye robotlar mı dokunacak?

Bankacılıkta robotlaşma tam hızı ile sürüyor. Peki yöneticiler robotlara da zorla satış yaptıracak mı?Hanife Serter, bu kez banka yöneticilerinin kafasını karıştırıyor.

Yılın Mobbing Cümlesi

Bankacılık sektörünün usta yorumcusu Hanife Serter, bankaların kullandığı YILIN MOBBİNG KELİMESİ'ni açıklıyor. İşte mobbingcilerin en çok kullandığı o kelime:

Robotlardan ne farkımız var?

Hanife Serter, bazı bankaların devreye soktuğu ROBOT BANKACI'ları yazdı ve şu önemli soruyu sordu: Bizi o robotlardan ayıran nedir? Yanıtı çok önemli:

BANKANIZ KURUMSAL MI?

Bir çok kişi bankada çalışma gerekçesi kurumsal bir iş yeri olduğu için. Hanife Serter soruyor: Peki sizin çalıştığınız banka gerçekten kurumsal mı?

Bankacılık Bitti mi?

Bu sektör büyüdü ama ne pahasına ? Sirk gösterilerinin renkli ışıkları altında, şık kostümlerle  türlü marifetler sergileyen sirk çalışanlarının perde arkasında yaşadığı dramları yaşayarak, yaşatarak. Oradan oraya sürüklenip, türlü rezillikler çekip , sahnede sürekli gülümsemeye ve ipten düşüp ölmemeye çalışarak. Ve bir gün " artık yaşlandın" deyip kapının önüne konularak. 

Bankacı babaya soru: Çocuğu sen mi doğuracaksın?

Hanife Serter, hastanede sorunlu bir çocuğu dünyaya gelen babanın hikayesini yazdı. Bu bir mobbing hikayesi. 

Aman markanız zarar görmesin...

Duayen bankacı ve Yaşam Koçu Hanife Serter,  ünlü şarkıcının dayak olayını ve bankalardaki psikolojik şiddeti ele aldı.  Dayak ve mobbing... Bir de bu gözle bakın!

Kırkı Çıkan İşsiz Bankacılar

Türkiye 40 yaş ve üstü işsizler ordusuna dönüştü. Hanife Serter, sadece bankacılık sektöründe değil bir çok sektörde yaşanan 40 yaş üstü işsizleri yazdı. Türkiye kariyer mezarlığı mı oluyor?

Bankaların Değeri Ne?

İçinde insan değeri olmayan bankaların değeri ne kadar? hanife Serter bu kez çok farklı bir bakış açısı ile Türk bankacılık sektörünü yazdı.

Bankaları Korku Yönetiyor

Binlerce korkak arasında illa ki birkaç tane gözü kara, cesur çıkıyor. Meydan okuyor. Çoğunlukla dışlanıveriyorlar ama olsun. Onlar doğru bildiğini söylemekten, yapmaktan geri durmuyor.

Kim bu hain bankacılar?

Duayen bankacı Hanife Serter bankacılığı ahlak sınırları dışına cıkartan ve buna itiraz edenleri de hain ilan eden o yöneticileri yazdı:

Kabus gören bankacılar

Duayen bankacı ve Yaşam Koçu Hanife Serter, her bankacının  en çok da 40 yaş üstü olanların yaşadığı kabusu ve ne yapmaları gerektiğini anlatıyor. Tüm bankacıların okuyup saklaması gereken bir yazı:

Keşke Kriz Olsaydı!

Hanife Serter, sahayı bilmeden plazada oturup, krizi fırsata çevirme aklı veren banka üst yöneticilerine terapi önerdi. Okuyunca sizde hak vereceksiniz!

SİZ DE BAĞIMLI MISINIZ?

Cumhurbaşkanı bankaların yüksek karını ancak bağımlılık maddesi satanların elde edebileceğini ima etti. Hanife Serter ise, koskoca Türkiye'nin nasıl bağımlı hale geldiğini yazdı. İlginç bir yorum. Bağımlılıktan kurtulmak için tıklayın!

Bankacının yemini böyle olur

Bir dönem gündeme gelen bankacılara yemini duayen bankacı Hanife Serter  kaleme aldı. Biraz komik biraz düşündürücü. İşte o yemin metni:

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 94