PARAMEDYA

Hanife SERTER

Kirli para: Bu bankayı tanıdınız mı?

Son derece köklü geçmişi olan bir banka...Büyüklüğü , itibarı tartışılmaz. Güven veriyor , gençler orada çalışmak için can atıyor. Müşterileri sorgusuz, sualsiz teslim oluyor. CEO'su sık sık televizyonlarda başarılarından bahsediyor. Ya sonu? Hanife Serter o bankayı yazıyor!

Samimiyetsiz Bankacılık

Hanife Serter, bankaların bol keseden aldığı ödülü ve sık sık para ile televizyona çıkan yöneticileri yazdı: On tane program da gezseniz , türlü çeşit ödüller de alsanız sizin nasıl bir işveren olduğunuz sahada sizin için çalışmakta olan insanların gözlerinden , seslerinden , ifadelerinden okunuyor .

Satamazsan sigortayı İstifaya imza at

Hanife Serter, bankacılık sektrörünü ayağa düşüren Bölge Satış yöneticilerini yazdı.  Hadi hadi hadi!!!
Sat sat sat...  Satamazsan sigortayı İstifaya imza at !

Bastırılan her şey er ya da geç patlar !

Neyi baskılarsanız er ya da geç patlayarak tepki verecektir. Kurlar için de faiz için de , işsizlik , enflasyon, cari açık oranları için de bu durumu test ettik sanırım yeterince. Kırk kere söylemekle olmadığını, düştü, düşüyor, düşecek ... demekle düşmediğini. Hanife Serter yazıyor:

Kirli Para!

Netflix'de yayınlanan bir dizi, Türkiye'deki her bankacı tarafından mutlaka izlenmeli. Hanife Serter, o diziyi ve neden bankacıları ilgilendiriyor onu yazdı:

Hanife Serter neden yazıyor?

Yılların bankacısı Hanife Serter, neden Paramedya.com.tr' de yazıyor? Hanife Serter, ısrarla ve bıkmadan neden yazdığını açıkladı:

Bankacılığın yüz karası !

Yıllar önce bankacılığın yüz akı olarak görülen bir kurumun  Pandemi sürecinde ve son dönemde personeline yaşattığı kabusu anlatılır gibi değil.Ödül almaya pek alışkın olan bu banka, bu kez de  İnsan kaynakları yönetimi açısından Bankacılığın " yüz karası " olma ödülüne aday. Hanife Serter yazıyor

Çok Akıllı Türkiye!

Ülke kaynaklarından, vatandaşın birikimlerinden, mevduatından verilen bu ucuz kredilerin akıbeti ne olacak ? Ne zamana kadar ertelenecek , yine de ödenemezse ödeyemeyenlerin başına ne gelecek ?

Ucuz Bankacılık!

Bankalar ceza korkusuyla zararına satışa başladı.  Bunun faturasını ise şube çalışanına çıkarttı. Personelinin boğazından kesen bankadan, zorla yıllık izni kullandıran bankaları Hanife Serter yazdı:

Bankacılıkta yeni moda! Bıktır istifa etsin!

HANİFE SERTER YAZIYOR: Bankalar bu dönemde tazminatlar ödemek, ikale sözleşmeleri ve işe iade davaları ile  uğraşmak istemedikleri için çalışanların ne kadarını bezdirerek  istifa ettirsek bizim için kar diye bakıyorlar 

Vadeli mevduattan vadesiz yaratmak!

Eskiden temdit edilmesi bir gün iki gün unutulmuş , aksamış hesaplar için şubelere teftiş giderdi . Şimdi müşterisini kandırıp vadesizde tutmayanlar için teftiş geliyor. Hanife Serter, dünden bugüne vadesiz aşkını yazdı:

Bu İŞ tam SİZLİK !

Hanife Serter, bankacıların en büyük korkusu işsizliği yazdı: İşsizlik, İşten atılma deyince sizi korkutan o düşünceye odaklanın, gözünüzde canlanan tabloyu tanımlayın. Ne olur ? İşten atıldınız diyelim , işsiz kaldınız ? En kötü ne  olur?

Kurumsal dayak ve sonrası...

Bir kadın bankacının yediği dayak sektör çalışanlarının durumunu gözler önüne serdi. Bir yandan kurumsal dayak, bir yandan dışarda...Hanife Serter yazıyor:

Bankacılık sektöründe dedikodu

Dedikodunun kurum kültürü haline geldiği yapılarda İletişim net değil bulanıktır.  İletişimin bozuk olduğu kurumlarda ise çöküş kaçınılmazdır. Hanife Serter, bankacılık sektöründeki virüsü yani dedikoduyu yazdı:

Konuşan ve susan bankacılar

Hanife Serter,  korkan ve susan bankacıları yazdı. Neden susuyorlar ve en önemlisi neden korkuyorlar? Örnekleriyle konuşan ve susan bankacılar:

Türk işi bankacılık!

Bankacılık sektörü korona günlerinde aldığı hızlı karar ve tedbirlerle çalışanına değer verdiğini gösterdi. Peki sonrası ne oldu? Hanife Serter yazıyor:

Evli, Mutlu ve çocuklu bir şubeci!

Hanife Serter, bu hafta köşesini bir bankacıya bıraktı. Evli, mutlu ve çocuklu bir şubecinin yaşadıkları. Bu şubeciyi sizde hemen tanıyacaksınız!

Bankalarda Yıllık İzin Kabusu

Bankalar şimdi de personelin yıllık izinine göz dikti. Hanife Serter yazıyor:

Bankacılara Teşekkür!

Ekonominin can çekiştiği günlerde bankacıların özverili çalışmaları da büyük bir teşekkürü hak ediyor.

Evde çalışma mobbinge dönüştü!

Bankacının hedefi, stresi biter mi , bitmez...Şubede de çalışsa, evde de çalışsa, uzaya bile gönderilse o stres yaratılacak. Bankacılığın temeli, iş yapış modeli, ham maddesi bu stres. Hanife Serter, evden çalışan bankacıları yazdı:

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 150