PARAMEDYA

Hanife SERTER

Bankacılıkta korku yönetimi!

Hanife Serter yazıyor: Bazı bankalar iş kanun ve ahlakına sığmayacak çalışma koşullarını baskı ve korku yönetimi ile kapatmaya çalışıyor.

Bankacılıkta doğum günü kutlama hedefi

Pandemi sürecinde bankalar onca satış hedefi altında ezilirken, bir de doğum günü satış hedefiyle uğraşıyor. Hanife Serter yazıyor:

Deprem acıları kimin takdiri

Hanife Serter yazıyor:  İzmir'de yaşanan felaketi takdir-i ilahi diyip geçemeyiz. Hiç bir ilah aklı olan varlıklar için böyle bir acıyı takdir etmiş olamaz çünkü. Bu acılar biraz da takdir-i insan eseri. Önce bunu bir kabul edelim.

Nedir bu Akıllı hedefleme?

Bankalar tutturmuş bir akıllı hedefleme diye. Akıllı hedeflemeyi tutturanı da kovuyor, tutturamayanı da! Hanife Serter Akıllı Hedefleme' yi yazdı:

Babası işsiz kalan bir çocuğun psikolojisi!

Bankalar yüzlerce insanı işten çıkartıyor. Peki siz işten çıkartılan o kişilerin çocuklarının ne düşünüp ne hissettiğini biliyor musunuz? Hanife Serter’den çok özel bir analiz:

Kırmızı Odadaki Bankacılar

Bir dizi fırtına gibi esiyor. Deli bakışlı, öfke kontrol sorunu yaşayan, evine gidince karısını, çocuklarını döven adamın iş hayatındaki ilişkileri “ normal, sağlıklı “ olabilir mi ?  Belli ki “ bankada üst düzey yönetici” olarak çalışmakta olan bu adam yönettiği insanlara karşı sabırlı, hoşgörülü, empatik yaklaşabilir mi ? Onların sorunlarını yapıcı bir üslupla dinleyip çözebilir mi ? Mümkün mü ?

Kirli para: Bu bankayı tanıdınız mı?

Son derece köklü geçmişi olan bir banka...Büyüklüğü , itibarı tartışılmaz. Güven veriyor , gençler orada çalışmak için can atıyor. Müşterileri sorgusuz, sualsiz teslim oluyor. CEO'su sık sık televizyonlarda başarılarından bahsediyor. Ya sonu? Hanife Serter o bankayı yazıyor!

Samimiyetsiz Bankacılık

Hanife Serter, bankaların bol keseden aldığı ödülü ve sık sık para ile televizyona çıkan yöneticileri yazdı: On tane program da gezseniz , türlü çeşit ödüller de alsanız sizin nasıl bir işveren olduğunuz sahada sizin için çalışmakta olan insanların gözlerinden , seslerinden , ifadelerinden okunuyor .

Satamazsan sigortayı İstifaya imza at

Hanife Serter, bankacılık sektrörünü ayağa düşüren Bölge Satış yöneticilerini yazdı.  Hadi hadi hadi!!!
Sat sat sat...  Satamazsan sigortayı İstifaya imza at !

Bastırılan her şey er ya da geç patlar !

Neyi baskılarsanız er ya da geç patlayarak tepki verecektir. Kurlar için de faiz için de , işsizlik , enflasyon, cari açık oranları için de bu durumu test ettik sanırım yeterince. Kırk kere söylemekle olmadığını, düştü, düşüyor, düşecek ... demekle düşmediğini. Hanife Serter yazıyor:

Kirli Para!

Netflix'de yayınlanan bir dizi, Türkiye'deki her bankacı tarafından mutlaka izlenmeli. Hanife Serter, o diziyi ve neden bankacıları ilgilendiriyor onu yazdı:

Hanife Serter neden yazıyor?

Yılların bankacısı Hanife Serter, neden Paramedya.com.tr' de yazıyor? Hanife Serter, ısrarla ve bıkmadan neden yazdığını açıkladı:

Bankacılığın yüz karası !

Yıllar önce bankacılığın yüz akı olarak görülen bir kurumun  Pandemi sürecinde ve son dönemde personeline yaşattığı kabusu anlatılır gibi değil.Ödül almaya pek alışkın olan bu banka, bu kez de  İnsan kaynakları yönetimi açısından Bankacılığın " yüz karası " olma ödülüne aday. Hanife Serter yazıyor

Çok Akıllı Türkiye!

Ülke kaynaklarından, vatandaşın birikimlerinden, mevduatından verilen bu ucuz kredilerin akıbeti ne olacak ? Ne zamana kadar ertelenecek , yine de ödenemezse ödeyemeyenlerin başına ne gelecek ?

Ucuz Bankacılık!

Bankalar ceza korkusuyla zararına satışa başladı.  Bunun faturasını ise şube çalışanına çıkarttı. Personelinin boğazından kesen bankadan, zorla yıllık izni kullandıran bankaları Hanife Serter yazdı:

Bankacılıkta yeni moda! Bıktır istifa etsin!

HANİFE SERTER YAZIYOR: Bankalar bu dönemde tazminatlar ödemek, ikale sözleşmeleri ve işe iade davaları ile  uğraşmak istemedikleri için çalışanların ne kadarını bezdirerek  istifa ettirsek bizim için kar diye bakıyorlar 

Vadeli mevduattan vadesiz yaratmak!

Eskiden temdit edilmesi bir gün iki gün unutulmuş , aksamış hesaplar için şubelere teftiş giderdi . Şimdi müşterisini kandırıp vadesizde tutmayanlar için teftiş geliyor. Hanife Serter, dünden bugüne vadesiz aşkını yazdı:

Bu İŞ tam SİZLİK !

Hanife Serter, bankacıların en büyük korkusu işsizliği yazdı: İşsizlik, İşten atılma deyince sizi korkutan o düşünceye odaklanın, gözünüzde canlanan tabloyu tanımlayın. Ne olur ? İşten atıldınız diyelim , işsiz kaldınız ? En kötü ne  olur?

Kurumsal dayak ve sonrası...

Bir kadın bankacının yediği dayak sektör çalışanlarının durumunu gözler önüne serdi. Bir yandan kurumsal dayak, bir yandan dışarda...Hanife Serter yazıyor:

Bankacılık sektöründe dedikodu

Dedikodunun kurum kültürü haline geldiği yapılarda İletişim net değil bulanıktır.  İletişimin bozuk olduğu kurumlarda ise çöküş kaçınılmazdır. Hanife Serter, bankacılık sektöründeki virüsü yani dedikoduyu yazdı:

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 156