PARAMEDYA

Hanife SERTER

Hanife Serter'e banka üst yönetiminden uyarı!

Bankacıların sorunlarına yönelik yazıları nedeniyle Hanife Serter'e banka üst yöneticilerinden uyarı geldi. İşte Hanife Serter'in yeni stratejisi:

Ben İkna Olmadım!

HANİFE SERTER, yurtdışında okuyup bankaların başına geçen ve insanların ruh sağlığını bozan o yöneticileri yazdı. 

Patronların korkulu rüyası: Sosyal Medya Grupları 

HANİFE SERTER YAZIYOR: Bir giyim mağazasının çalışanlarının,  haklarını birlikte savunmak  amaçlı,  mağazanın adını da kullanarak kurdukları "pamuk gibi çalışanlar " hesabı patronun gözüne batmış, sen misin grup kuran, grubu beğenen, yorum yapan deyip bu arkadaşları işten atmış. Olacak iş mi ?!

O BÖLGE MÜDÜRÜ PSİKOPAT DEĞİL (MİŞ!)

HANİFE SERTER, sabah 07'de şube müdürlerine whatsapp mesajı atan müdüre destek çıktı. Sistem melek gibi bölge müdürüne bu mesajı attırmış!

İtibarını Kaybeden Bankalar

Yılların markaları, koca koca ailelerin kurduğu " kurumsal " Banka'lar yıllardır bu yabancıların elinde oyuncak oldu. Belki de daha kendileri bile farkında değiller. Ne itibarları kaldı, ne güvenilirliği bu markaların. Eski hayranlığı kalmadı kimselerin. Hepsi halkın gözünde aynı şimdi. HANİFE SERTER YAZIYOR:

Bankaların Dosya Masrafı Vatandaşı Canından Bezdirdi

Bu devirde kredi teklifi,  dosya masrafı mı kaldı ? Bankalar halen  kredide dosya masrafı adı altında bir ücret alıyor. 20 yıl öncesinin dosya sistemi mi kaldı. Nedir bu dosya masrafı?

Yapan Nasıl Yapıyor? İşte yapıyor!

HANİFE SERTER, bu hafta bankacılığın dışında hayatı bulan ve başarı hikayesi yazan Tolga Şenaylar ve Tuğba Uysal ile konuştu! Korkmayın! 

Konut Kredilerinde Zararına Satışlar , Patron Çıldırdı

HANİFE SERTER YAZIYOR: KGF kredileri geri dönmemiş , can suyu kredileri suyunu çekmiş , nefes kredilerinin nefesi tükenmişti ki imdada konut kredisi faiz indirimleri yetişti. Her kriz döneminde olduğu gibi muvazaalı satışlar başladı. Eş, dost, akraba, komşu..

Ah Nadide Ah!!!

Sen gideli tam iki yıl olmuş. O günün acısı ve anısı dün gibi aklımda.  Buna yürek dayanmaz ama insan dayanıyor işte. Devam ediyor hayata. Yine gülüyor, ağlıyor, yaşıyor bir şekilde. Çocuğun büyümüştür şimdi biraz. Annen her gün anmıştır seni, ağlamıştır ardından

Banka Müşterileri için devrim niteliğinde bir ürün:TISLA!

Bankalar hergün yeni bir ürün çıkartıyor. HANİFE SERTER'den  masraftan,akıl almaz komisyon ve saçma sapan ürünlerden bıkan, dahası banka şubelerine gitmeye korkan müşteriler için yeni bir ürün: İşte o muhteşem ürün. Siz de memnun kalacaksınız!

Bir Mobbing Davasından Notlar

Hanife Serter, Adliye'de hakim karşısına çıktı. Bir mobbing mağduruna şahit olarak. İşte Hanife Serter'in bir mobbing davası ile ilgili çok özel tesbitleri:

"Mış gibi" Bankalar, Bankacılar

HANİFE SERTER, Sahte bir dünyada gerçekmiş gibi, namussuz bir oyunda dürüstmüş gibi, bitmeyen bir kabusta esirmiş gibi yaşamaya çalışan bankacıları yazdı!

O Bankacı öldü! Vicdanınız rahat mı?

Terör gibi dayatılan bir BES hedefi gencecik bir bankacının ölümüne neden oldu. Onun işinden atılmasını sağlayan müfettiş vicdanın rahat mı? O saçma sapan hedefi terör gibi personele uygulayan satış ve bölge müdürleri mutlumusunuz? HANİFE SERTER YAZIYOR:

İşsizlik Bankacıyı Kalbinden Vurdu

Çalıştığı bankadan müşteriden habersiz yapıldığı iddia edilen bir BES yüzünden kalp krizi geçirip vefat eden bankacının dramını Hanife Serter yazdı:

Bankacıların bayram kabusu!

Ne zaman hafta sonu ile birleşen bir bayram tatili olsa Bankacılarda o büyük kabus başlıyor. Bu kabus her bayram tekrar ediyor. Yarın 30 ağustos 3 günlük tatil. Bankacılar tatil öncesi neden mi kabus görüyor? HANİFE SERTER YAZIYOR:

Çalıştığın banka çirkefleşirse?

Bankaların olabildiğince tazminatsız işten çıkarma  konusunda yeni formüller üzerinde çalıştığını duyuyor ve üzülüyorum. Çirkefliğin bu kadarı çok fazla. HANİFE SERTER YAZIYOR:

Matematik şart!

Hanife Serter Yazıyor: Bu ülkede çalıştığı kurumu ( bankayı )  zarar ettirdiği, karını düşürdüğü halde yüksek oranda primler alan üst yönetimler var. 

Konut Kredisi Faizleri Kimin İçin İndirildi

Hanife Serter ilginç bir konuyu ele aldı. Faizlerin düşmesi ve en önemlisi kamu bankalarının son hamlesi: Tabii ki konut kredisi faizleri kimin için düştü?

Kovulan üst düzey yöneticiden yeni  mektup var... 

Bir üst düzey bankacı kovulursa dedi kıyamet koptu. Hanife Serter, bu kez kovulan üst düzey yöneticini yeni mektubunu yayınlıyor.

Bu bankalara hiçbir şey olmaz

HANİFE SERTER YAZIYOR:Keşke tek soyan O Bölge Müdürü, tek soyulan da o personel olsaydı...Galiba  SOYMAK  bu sektörün fıtratında var artık.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 113