PARAMEDYA

Erol TAŞDELEN

Bankacılığa köle sistemini kim getirdi?

Usta bankacı Erol Taşdelen, bankacılıktaki köle sisteminin nasıl başladığını ve nereye gittiğini yazdı. Sistemin bu hale gelmesinde danışmanlık ve derecelendirme kuruluşlarından paraşütle gelenler mi sorumlu?

Personelsiz Şubeler Türkiye için doğru mu ?

Usta bankacı Erol Taşdelen, son günlerin modası personelsiz, müdürsüz şubeciliği yazdı.  Bankaların bu projesi ne kadar doğru ve başarılı olma şansı var mı?

İşsiz Bankacılar Ne İş yapıyor?

Son iki yılda 10 bin bankacı işsiz kaldı. Peki hiç düşündünüz mü işsiz bankacılar ne iş yapıyor? Usta bankacı Erol Taşdelen, işsiz bankacıların ne iş yapabileceklerini sıraladı. Lazım olmaz demeyin!

Ne demek “Müşteri İstemiyor” . İsteyecek Arkadaş

Usta bankacı bankacıların her gün karşılaştığı o taciz kelimelerini derledi:Aksiyon planın ne?, herkes satıyor siz niye satamıyorsunuz?, satan satar satmayan gider.. Ve daha onlarcası.. Hepsi tanıdık gelecek size.

Bankalar Yönetimsel Kaostan Nasıl Çıkar

Bankalar bugünlerde Yönetimsel olarak bir kaos içinde. Kimin ne yaptığı belli değil. Yetkisi olup olmadığına bakmada herkes “büyük işler yaptığı” izlenimi vermek için saçma sapan şeyler yapıyor. Alakasız mailler havada uçuşuyor. Sık sık ve uzun toplantılar birbirini kovalıyor. Teşhis koyan olmadığı için de tedavisi de mümkün değil bu kargaşanın. 

Vatandaş borca batık

BDDK ilk 9 aylık verilerine göre, vatandaşın bireysel kredi ve kredi kart borçları zirveye çıktı. Vatandaşın bankalara tüketici ve kredi kart borcu 502 milyar liraya ulaştı. Erol Taşdelen yorumluyor:

Yalnız bir şube müdürü

Usta bankacı Erol Taşdelen, son  günlerde en çok tartışılan şube müdürlerine farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor. ŞUBE MÜDÜRLERİ YANLIZ KURTLAR! Müthiş bir yorum:

İşsiz EYT Bankacılar

ILO yasalarına göre Avrupa’da bir çok ülkede Bankacılık sektöründe çalışanlar yıpranma payından yararlanıp erken emekli olma haklarına sahip. Bankacılar da en az sayılan çalışma grupları kadar yıpratıcı ve zor aslında. Bu sektöre erken emeklilik hakkı verilmeli.

Bankalar Krize Hazır mı?

Usta bankacı soruyor: Renkli renkli dergilerde bir eli cebinde özgüveni sağlam pozları veren Banka Genel Müdürleri bugün kü durumu öngörebildi mi? Ders niteliğinde bir yorum!

Adı bankacı, patron taşeron

Usta Bankacı Erol Taşdelen, bankacılık sektöründe hızla yayğınlaşan taşeronlaşmayı yazdı. Taşeronlaşma yayğınlaşacak mı ve en önemlisi sektörü nasıl etkileyecek?

NE İDİĞİ BELİRSİZ:BÖLGE SATIŞ MÜDÜRLERİ!

Usta bankacı Erol Taşdelen, bu kez bankacılık sektörünün bir başka kanayan yarası Bölge Satış Müdürleri konusunu ele alıyor.  Sektördeki sorun buradan mı başlıyor?

BANKALARIN SİGORTA SOYGUNU !

Usta bankacı, bu kez bankaların sigorta vurgununu yazdı. Vurgun nasıl oluyor, suçlu kim ve en önemlisi  bu soyguna kim dur diyecek. 

BANKALARIN BÜYÜK SINAVI

Usta Bankacı Erol Taşdelen, bankalar için bu kışın çok sert geçeceğini belirterek, sektörü önümüzdeki bir kaç ay nelerin beklediğini yazdı. 

Bölge müdürlüklerinin çöküşü nasıl oldu?

Usta bankacı Erol Taşdelen, bankacılık sektörünün kanayan yarası Bölge Müdürlüğü ve müdürlerini yazdı. Dijitalleşen bankacılıkta bölge müdürlükleri gerekli mi?

Kayıtlar: 21 - 34 , Toplam: 34