PARAMEDYA

Erol TAŞDELEN

Türkiye’de BITCOIN alım satımı yasal mı?

Usta bankacı Erol Taşdelen çok önemli bir konuyu tartışmaya açıyor.  Bazı bankaların da aracılık ettiği BITCOIN Türkiye'de ne kadar yasal? Büyük bir skandala neden olabilir mi? Olursa sorumlusu kim olacak?

Banka Takip Oranına Dikkat!

Usta bankacı Erol Taşdelen, bankacılık sektörü için en önemli sorunlardan birini ele aldı.Banka takip oranları artıyor:

Bankalar Başkanlık Sistemine mi geçiyor?

Son aylarda dikkatinizi çekmiştir, özellikle bazı Bankaların üst yönetiminde yeni  yapılanma söz konusu. Grup Müdürlükleri birleştiriliyor. Öngörüp yazdığımız gibi fonksiyonunu yitirmiş Bölge Müdürlüklerinde Pazarlama Satış müdürleri gereksiz diye kadrolar iptal ediliyor.

ŞARLATAN BANKACILAR

Kaç türlü bankacı var? Şarlatan, despot, herşeyi bilen, kendini guru sanan, tacizciler, iş kolik görünenler ve dahası.. Peki sizin çevrenizdeki bankacı tipi hangisi? Erol Taşdelen yazıyor:

Vatandaşı bankalara boğdurmayın

EROL TAŞDELEN YAZIYOR: Sistemlerine o kadar güvendiler ki otomatik kredi vermeye başladılar, beyanı esas alarak olmayan gelirleri sisteme yükleyince sistem krediyi otomatikman açtı. Tüketici kredileri yetmedi, kredi kartlar verildi. O da yetmedi  KMH  aldı başını gitti. Sonunda ne mi oldu?

30 Saniyede Şipşak bankacılık!

Bankacıların yaşadığı hayat HAYAT mıdır ?Erol Taşdelen bir bankanın devreye soktuğu 30 saniyede bankacılık hedefini yorumluyor.

EYVAH CEO TUTUKLANMIŞ!

Bankalara bakalım ücret ve komisyon geliri artıracağız diye hiçbir onay almadan, yazılı izni olmadan bazen geçmişe yönelik ücret ve komisyon dahil alındı / alınıyor. Hiçbir hukukçu bana bunun yasal zeminini gösteremez, hırsızlık olmadığını kanıtlayamaz ! “Yapın ama benim haberim yok ona göre” demek CEO’ları aklar mı göreceğiz. 

TÜRK BANKALARI NE KADAR GÜVENLİ?

Telefon dolandırıcılığı, POS dolandırıcılığı, Kredi Kartı dolandırıcılığı, hesapların boşaltılması, ATM dolandırıcılığı, kişisel bilgi hırsızlığı dikkat edin çoğunda bankalar boş rol oyuncusu. Peki bankalarda siber güvenlik ne durumda?

Devrişme misyonerler

Usta bankacı Erol Taşdelen soruyor: Türkiye’de Wells Fargo taklitli kampanyalar yapan, benzer uygulamalar yapan, abartılı hedefleri verip şubeleri personeli hayali satışlara zorlamış mıdır? İşte bu sorunun yanıtı ve o bankalar:

Wells Fargo olayı ve Türkiye

Usta bankacı Erol Taşdelen'den müthiş bir yazı. Wells Fargo olayı. Bu yazıda okuyacağınız her satır size bir şeyi hatırlatacak. Bu kadar da olur mu olur!

Yemişim sizin Yeni Nesil Bankacılığınızı

Bankacılığı işte böyle bitirdiler. Müşteri odaklı çalışma sisteminden ürün odaklı sisteme geçildi. Buna da yeni nesil bankacılık diyorlar. Bankacıyı ve bankacılığı bitirdiler haberleri yok! EROL TAŞDELEN YAZIYOR!

Bankaların karları USD bazında eridi

Bankalar muhteşem(?) bilançolarını açılıyor. Karlarda artış var. Ancak usta bankacı Erol Taşdelen, şeytan ayrıntıda gizlidir diyerek, bilançoları dolar bazında inceledi. Sonuç: Hüsran!

Mobbing İçin Yazdıklarımız Yaşadıklarımızdır

Usta bankacıdan yine muhteşem bir tesbit: Her bankacının yaşadığı olayları ve ödenen faturayı yazdı. Bu faturayı kim ödüyor?

Modern Haçlılar:Soros Çocukları,McKinsey Oğlanları

Türk bankaları  yerli aileler tarafından yönetilirken, nasıl oldu da bir anda yabancılaştı. Usta bankacı Erol Taşdelen, Türkiye'nin yaşadığı sosyolojik süreci farklı bir bakış açısıyla yazdı. Tarihi bir belge niteliğinde bir yorum:

Hayırlı Cumalar:Bankam beni niye öptü!

Bayram değil seyran değil, bu bankalar için HAYIRLI CUMA nereden çıktı? Usta bankacı Erol Taşdelen yazıyor: Bankaların cuma vurgunu.

Türkiye'de faizler düşer mi?

Usta bankacıdan ders niteliğinde bir yazı. Türkiye'de faizler düşer mi? Bankacılık nasıl işler ve kredi tarafından durum ne?

2019'dan U-mutlu muyuz?

Usta Bankacı Erol Taşdelen, banka CEO'larının ard arda yaptığı 2019 yılına yönelik olumlu açıklamalarını yorumladı. 2019 yılında ekonomiyi ve bankacıları ne bekliyor?

Yemişim sizin performansınızı

Usta Bankacı Erol Taşdelen, bankacılıkta kavmak için bahane gösterilen PERFORMANS GERÇEĞİ'ni yazdı: Çalıştığınız banka sizi gözden çıkardı ise aslında sizin için işin nedeninin hiç önemi yoktur.

BANKACILIKTA İÇ SAVAŞ

Sektörde son 15 yılda işin mutfağından gelen  gerçek bankacılar ile paraşütleme inen kendilerini unvanlara boğan kartvizit bankacılar  arasında kıran kırana bir savaş oldu. İtiraf etmeliyim, işin mutfağından gelen biri olarak biz kaybettik. 

Bunları da yaz kardeşim!

BANKACILIKTA MADALYONUN DİĞER YÜZÜ:Usta bankacı Erol Taşdelen, bankacılığın görünen yüzünü değil de karanlıkta kalan yüzünü yazdı.Her bankacının mutlaka okuması gereken bir yazı:

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 56