PARAMEDYA

Erol TAŞDELEN

Esnafı Temerrüt Faizi Batırıyor!

EROL TAŞDELEN YAZIYOR: 15-20’den kullanmış bir krediye yüzde  50-60 temerrüt faizi hangi vicdana, mantığa, etik kurala sığar. Bankalar, düşene bir tekme daha vuruyor. Varlık Şirketlerine Kredinin yüzde 5 değerine çok kolay satabiliyorlar ama.

Bankacının Bankaların İtibarı var(mı-ydı) !

Bankalar en çok itibara önem veriyor. Emekliye işsizlik sigortası, arabası olmayana kasko yapan bir banka müşteri nezdinde ne kadar itibarlıdır? Erol Taşdelen bankaların itibarlarını nasıl yok ettiklerini yazdı:

Hop nereye : Daha Komisyon iadesi yapacaktınız!

Bazı yabancı sermayeli banka yöneticileri  terfi ayağı ile Türkiye'den kaçıyor. Bazıları ise hastayım bahanesiyle gitmek istiyor. Yok öyle bir şey! Sisteme verdiğiniz zarar ve haksız komisyonların hesabını vermediniz!

Banka masraflarına karşı sivil inisiyatif hareket

Karları azalan bankalar, çaraye müşterisinin cebine el atmakta buldu. Akıl almaz sigortalar ve masraflar adeta vurguna dönüştü. Finansal Tüketicilerin Bankalar Karşısındaki Hakları : Sorunlar ve Çözüm Önerileri. EROL TAŞDELEN YAZIYOR!

Yerli Özel ve Yabancı Bankalar ektiğini biçiyor

Usta bankacı EROL TAŞDELEN ilginç bir tartışma başlatıyor: Kamu kaynaklarını kamu kullanmalı. Piyasayı fonlamayan özel ve yabancı bankalar emekli maaşlarını da vermesin!

Bankaların Dijital Soygunu!

Hızla dijitalleşen bankaların Dijital Soygunu bitmek bilmiyor. Erol Taşdelen, bankaların dijitalleşme adı altında vatandaşı nasıl soyduklarınını yazdı.

Bankaların organize komisyon soygunu

EROL TAŞDELEN, bankalar tarafından alınan akıl almaz komisyon ve masrafları yazdı. 3 yıl geriye dönük POS ücretinden tutun da saçma sapan sigortalara kadar. Peki bu soyguna kim dur diyecek. Madde madde soygunun detayı:

Banka Takip dosyalarında süreçler kısalabilir

Banka takip dosya sayısında adeta patlama var. Süreçin uzaması ise adaletin gecikmesine neden oluyor. EROL TAŞDELEN, bilirkişi gözüyle bu sürecin nasıl kısatılabileceğini yazdı:

İntiharların nedeni bu KARA Tablo mu?

Önce Fatih, sonra Antalya. Bugün de Bakırköy'de toplu intihar. Peki bu insanlar neden intihar ediyor. Siyaset Bilimci Ekonomist Erol Taşdelen, intiharların sebebini yazdı. Dikkat! Bu tablo düzelmeden daha çok facia yaşanabilir!

Ahlaksız olanın İŞ ETİK kuralı olur mu?

McDonald’s Genel Müdürü Steve Easterbrook, bir çalışanı ile ilişkiye girdi diye atıldı. Bu Türkiye'de olsaydı hele de bankacılık sektöründe ne olur du biliyormusunuz? EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Emeklinin mağduriyetinde PTT mi, SGK mı suçlu?

EROL TAŞDELEN YAZIYOR: Emekli PTT’den maaş çekecek ATM’den 3-5 TL kesinti oluyor. PTT “Limit aşımı olduğu için kesinti yapıldı” açıklaması yaptı. O zaman suçlu siz değilsiniz sizinle maaş ödeme sözleşmesi yapan SGK öyle mi?

Bireysel Emeklilik'te kirli oyunlar!

70-80 yaşındaki insana Bireysel Emeklilik olur mu? Müşterisinin mevduatını bozdurun 1 yıllık BES yaptıran bankalar ve banka personeline ödül karşılığında yaptırılan bir kaç aylık girişler. Bankalar BES'i nasıl manipüle ediyor? EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Buda oldu : Bankalar Faiz formülünü de bozdu !

Bankalardan “KAZIK ATMANIN” Formülü! Aynı miktar kredi, aynı  faiz oranı ama iki farklı bankadan iki farklı faiz rakamı. Erol Taşdelen, bankaların faiz formül cinliğini ortaya çıkarttı. Hangi bankalar faiz formülü ile oynayıp vurgun yapıyor?

Bankacıyı dövmek suç mu?

Usta bankacı EROL TAŞDELEN, ünlü arama motoru Google'da bankacılıkla ilgili en çok sorulan soruları yanıtladı:  Banka masrafları iade alınabilir mi?,Kredim Kapandı Sigortamı iptal ettirebilir miyim?, Bankayı aramak ücretli mi? Ve daha onlarca soruya yanıt...

Şubeleriniz Ahır, müşteriler sağılacak İnek mi?

Birilerinin çıkıp Bankaların gayri ahlaki, gayri hukuki, gayri meşru soygun davranışlarına” dur ( ! ) demesinin zamanı geldi de geçiyor biline.

Nadide Kısa Banka Şehididir!

Nadide KISA’nın ömrü de kısa oldu. Nadide KISA dost ateşi ile mobbing öldürdü. Cephede ileri bakarken kalleşçe arkadan pusu yedi. Üstelik, “hiç beklemediği kendine destek olduğunu sandığı Bölge ve Genel Müdürlük birimleri ateşi ile öldürüldü”.

“Liyakat” için el-Fatiha!

Sistemde insan yok ise Kaynak da yok demektir. İnsan yok artık. İnsan Kaynaklarının adını o nedenle “İnsan ve Kültür” diye değiştiriyorlar. Kapitalist Sistemde İnsan Üretim Araçlarından biridir. İnsanın yerine konabilecek bir şey bulduklarında kıymetiniz yok artık, biline.

Bankalar kurtarıcı MESİH mi bekliyor?

Bankalar piyasadan desteğini çekmiş durumda. Haziran’dan sonra 9 haftada Kamu bankaları 17 milyar TL Kredilerde büyürken Yabancı Bankalar 13 milyar TL, Yerli Özeller de 26 milyar TL küçülmüş durumda. EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Personeline tuzak kuran bankalar

Eskiden işten çıkarıldığınızın üst amiriniz tarafından tebliğ edilmesi ile olurdu. Şimdi ise sizi ayaklarına çağırıp, “yoldayken yazınız geldi” deme gibi soytarılıklar türedi. Tabii bir de personeline tuzak kuran bankalar var. EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Bazı bankalarda panik başladı

Usta analist Erol Taşdelen, bilançoda sınıfta kalan bankaları ve onların yöneticilerini yazdı: En iyi becerdiğiniz iş, kendinize yapılan maaş, prim, zamlarında hiç taviz yok maşallah!

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 73