PARAMEDYA

Erol TAŞDELEN

Bankaların Dijital Soygunu!

Hızla dijitalleşen bankaların Dijital Soygunu bitmek bilmiyor. Erol Taşdelen, bankaların dijitalleşme adı altında vatandaşı nasıl soyduklarınını yazdı.

Bankaların organize komisyon soygunu

EROL TAŞDELEN, bankalar tarafından alınan akıl almaz komisyon ve masrafları yazdı. 3 yıl geriye dönük POS ücretinden tutun da saçma sapan sigortalara kadar. Peki bu soyguna kim dur diyecek. Madde madde soygunun detayı:

Banka Takip dosyalarında süreçler kısalabilir

Banka takip dosya sayısında adeta patlama var. Süreçin uzaması ise adaletin gecikmesine neden oluyor. EROL TAŞDELEN, bilirkişi gözüyle bu sürecin nasıl kısatılabileceğini yazdı:

İntiharların nedeni bu KARA Tablo mu?

Önce Fatih, sonra Antalya. Bugün de Bakırköy'de toplu intihar. Peki bu insanlar neden intihar ediyor. Siyaset Bilimci Ekonomist Erol Taşdelen, intiharların sebebini yazdı. Dikkat! Bu tablo düzelmeden daha çok facia yaşanabilir!

Ahlaksız olanın İŞ ETİK kuralı olur mu?

McDonald’s Genel Müdürü Steve Easterbrook, bir çalışanı ile ilişkiye girdi diye atıldı. Bu Türkiye'de olsaydı hele de bankacılık sektöründe ne olur du biliyormusunuz? EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Emeklinin mağduriyetinde PTT mi, SGK mı suçlu?

EROL TAŞDELEN YAZIYOR: Emekli PTT’den maaş çekecek ATM’den 3-5 TL kesinti oluyor. PTT “Limit aşımı olduğu için kesinti yapıldı” açıklaması yaptı. O zaman suçlu siz değilsiniz sizinle maaş ödeme sözleşmesi yapan SGK öyle mi?

Bireysel Emeklilik'te kirli oyunlar!

70-80 yaşındaki insana Bireysel Emeklilik olur mu? Müşterisinin mevduatını bozdurun 1 yıllık BES yaptıran bankalar ve banka personeline ödül karşılığında yaptırılan bir kaç aylık girişler. Bankalar BES'i nasıl manipüle ediyor? EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Buda oldu : Bankalar Faiz formülünü de bozdu !

Bankalardan “KAZIK ATMANIN” Formülü! Aynı miktar kredi, aynı  faiz oranı ama iki farklı bankadan iki farklı faiz rakamı. Erol Taşdelen, bankaların faiz formül cinliğini ortaya çıkarttı. Hangi bankalar faiz formülü ile oynayıp vurgun yapıyor?

Bankacıyı dövmek suç mu?

Usta bankacı EROL TAŞDELEN, ünlü arama motoru Google'da bankacılıkla ilgili en çok sorulan soruları yanıtladı:  Banka masrafları iade alınabilir mi?,Kredim Kapandı Sigortamı iptal ettirebilir miyim?, Bankayı aramak ücretli mi? Ve daha onlarca soruya yanıt...

Şubeleriniz Ahır, müşteriler sağılacak İnek mi?

Birilerinin çıkıp Bankaların gayri ahlaki, gayri hukuki, gayri meşru soygun davranışlarına” dur ( ! ) demesinin zamanı geldi de geçiyor biline.

Nadide Kısa Banka Şehididir!

Nadide KISA’nın ömrü de kısa oldu. Nadide KISA dost ateşi ile mobbing öldürdü. Cephede ileri bakarken kalleşçe arkadan pusu yedi. Üstelik, “hiç beklemediği kendine destek olduğunu sandığı Bölge ve Genel Müdürlük birimleri ateşi ile öldürüldü”.

“Liyakat” için el-Fatiha!

Sistemde insan yok ise Kaynak da yok demektir. İnsan yok artık. İnsan Kaynaklarının adını o nedenle “İnsan ve Kültür” diye değiştiriyorlar. Kapitalist Sistemde İnsan Üretim Araçlarından biridir. İnsanın yerine konabilecek bir şey bulduklarında kıymetiniz yok artık, biline.

Bankalar kurtarıcı MESİH mi bekliyor?

Bankalar piyasadan desteğini çekmiş durumda. Haziran’dan sonra 9 haftada Kamu bankaları 17 milyar TL Kredilerde büyürken Yabancı Bankalar 13 milyar TL, Yerli Özeller de 26 milyar TL küçülmüş durumda. EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Personeline tuzak kuran bankalar

Eskiden işten çıkarıldığınızın üst amiriniz tarafından tebliğ edilmesi ile olurdu. Şimdi ise sizi ayaklarına çağırıp, “yoldayken yazınız geldi” deme gibi soytarılıklar türedi. Tabii bir de personeline tuzak kuran bankalar var. EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Bazı bankalarda panik başladı

Usta analist Erol Taşdelen, bilançoda sınıfta kalan bankaları ve onların yöneticilerini yazdı: En iyi becerdiğiniz iş, kendinize yapılan maaş, prim, zamlarında hiç taviz yok maşallah!

Kendilerine kepçe ile Personele kaşıkla

EROL TAŞDELEN YAZIYOR: Üst yöneticilere personel genel giderlerden daha fazla ödeme yapılması hangi akla, hangi hesaba, hangi vicdana sığar?Bankanızı Karlılığı düşerken kendi ödemelerini hangi yüz ile artırdınız? Üst yöneticilere personel genel giderlerden daha fazla ödeme yapılması hangi akla, hangi hesaba, hangi vicdana sığar?

Ne kadar TL kredi o kadar Köfte !

2019 İkinci Çeyrekte 5 bankanın kredilerde küçüldüğü görülürken en çok küçülme GARANTİ BANKASI’nda oldu. Garanti Bankası yılın 2. Çeyreğinde 7,1 milyar TL küçüldü. İkinci sırada ING BANK yer aldı, ING BANK 1,5 milyar TL küçülerek Kredilerde en fazla küçülen bankalar oldu. EROL TAŞDELEN YAZIYOR!

Bankalar yedi içti, bulaşıkları Halk mı yıkayacak?

Yediler içtiler,  sofrayı toplamadıkları gibi bulaşıkları siz yıkayın, çıkarken de hesabı ödeyin demek istiyorlar kısaca. Millet ne düşünür bilmem ama benin cevabım net : Benim vergilerimden bir kuruş Bankalara gider ise Haram zıkkım olsun!, günü gelince hesabı da sorulsun.

Bankalarınki Can da Vatandaşınki Patlıcan mı?

Yıllardır borç kurtarma paketleri açıklanır, şirketler bankalar var sadece Vatandaş yok. TCMB’den alınan 21 milyar TL Yedek Akçe  paranın bile büyük kısmı müteahhitlere gitti. Bankalar  Enerji ve İnşaat sektörünü Kurtarma operasyonlarının içine sokmuş.

Eyy Devlet!Kaynağı vatandaşın cebinde arama: Kaynak Bankalarda

Usta bankacı Erol Taşdelen, bankaların yüksek maliyet iddiasını rakamlarla yalanlıyor.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 68