PARAMEDYA

Erden Armağan ER

Merkez Bankası'nın faiz indirimi doları nasıl etkileyecek?

Para Kurulu toplantısı yarın yapılacak. Analistler yeni bir faiz indirimine kesin gözüyle bakarken, usta analist Erden Armağan Er, olası indirimlerin piyasalara etkisini yazdı: Kaç puan indirirse dolar ne olur?

Usta Analistten müthiş iddia: Para sistemi göçecek altın alın!

Para piyasaları uzmanı Erden Armağan Er'den ilginç analiz.Uluslararası para piyasaları göçecek! Peki altın mı yoksa gümüş mü almak lazım?

Yerli otomobil illüzyon mu?

Yerli otomobil dizayn ve donanım olarak tam not alırken, projenin ne kadar gerçekçi ve ekonomik olduğu tartışılmaya başlandı. Analist gözüyle yerli otomobil gerçekçi mi yoksa bir illüzyon mi? ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: 

Ekonomide ipler kopmak üzere mi?

USTA HAZİNECİ ERDEN ARMAĞAN ER, piyasaları yorumluyor. Borsa, döviz ve faizde ne oldu, neler olabilir?

Usta Hazineciden Zeytin'in hikayesi

O İstanbul'u ve sahip olduğu bir çok şeyi geride bırakıp Ayvalık'da yaşamaya ve zeytin yetiştirmeye başladı. Paramedya yazarı usta Hazineci Erden Armağan Er bu kez para yerine zeytini yazdı.

Milyarları yöneten portföy şirketleri ne kadar başarılı?

Usta Hazineci Erden Armağan ER Aracı Kurum ve Portföy Yönetim Şirketleri dosyasını açıyor. Piyasalara hakim firmalar özelinde sektörün içinde bulunduğu durumu masaya yatırıyor...

Saman alevi rallisi bitti mi?

Piyasalardaki  iyimser hava bitti mi? Döviz ve borsa  ne olacak? İşte paraya dair en son yorum usta hazineci Erden Armağan Er'den.

Toplamı Sıfır Olan Oyunda Kim Karda Kim Zararda?

Türev İşlemleri zararında Kamu - Özel sektör farkını ne? Toplamı Sıfır oyunda kaybeden Türkiye mi oldu? Bankaların Hazine ve Risk Birimleri sınıfta mı kaldı? Swap Piyasası İşlemlerinde ne mesaj verilmek isteniyor ? İŞBANK Türevi İşlemlerini farklı Strateji ile mi yönetiyor? konularını Uzman Hazineci Erden Armağan ER farkılı bakış açısı ile ele aldı.

ALGI YÖNETİMİYLE NEREYE KADAR?

Gerçekler “Ekonomi Yönetiminin” sunmaya çalıştığı gibi mi?, Sistemik Risk nedeniyle para sistem dışına mı çıkıyor? ve en önemlisi ekonomide son hasar raporu nedir? ERDEN ARMAĞAN ER tüm bu sorulara yanıt veriyor:

Yabancının rapor oyunu

Doların 6.200 seviyesinde TL sat dolar al diyen yabancı raporları şimdi de 5.480'de doları sat raporu yazdı. Bu yabancı raporları ne kadar güvenli? ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: 

İşler Yolunda ise Vatandaş Neden Hala Döviz Alıyor

Faizler düştü ama vatandaş yine dövize koştu. Usta Hazneci Erden Armağan Er soruyor: İşlerin yolunda olduğu bir ülkede vatandaş neden döviz alır?

Düşen Faizler Ekonomiyi Canlandırır mı?

ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: Merkez'in hızlı faiz indirimi ekonomiyi canlandırcak mı yoksa sonbaharda olası bir olumsuz gelişmede elini mi zayıflatacak? Artısı ve eksisiyle faiz indirimi:

Saman Alevi Rallisi

ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: Piyasalardaki yükseliş ve iyimser hava kalıcı mı yoksa geçici mi? Yatırım yapmak için doğru zaman mı? 

İstanbul seçimleri yeni bir dönemin işret fişeği mi?

Erden Armağan Er, İstanbul seçimi sonrası piyasaları yorumluyor. Bu bir değişim mi ve kısa vadede ekonomide bizi neler bekliyor?. Muhteşem bir analiz:

İstanbul seçimi, S400, Moody's not indirimi

Şiddeti her geçen gün daha da artan ekonomik kriz ile baş edemeyen iktidar, tansiyonu yükselterek gündem mi değiştiriyor? ERDEN ARMAĞAN ER yazıyor:

Piyasalarda bayram havası geçici mi?

Dolar ne oldu da piyasalar kapalıyken düştü? Dövizdeki düşüş geçici mi? Usta Hazineci Erden Armağan Er, tüm bu sorulara yanıt veriyor:

GSYİH OCAK-MART 2019 1. ÇEYREK SONUÇLARI

Gayrisafi Yurt İçi Hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2019 yılının birinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörü toplam katma değeri %2,5 arttı; sanayi sektörü %4,3 ve inşaat sektörü %10,9 azaldı. Erden Armağan Er yorumluyor:

Türkiye Krize Nasıl girdi?

ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: Türkiye tarihinin en ağır krizine nasıl girdi? Madde madde krizin kronolojisi ve Türkiye'nin kaçırdığı o müthiş fırsatlar. 

Makro veriler ışığında Türkiye Ekonomisi ve Gelecek Öngörüsü

Usta Hazineci Erden Armağan Er, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. Mart ayı cari açığı, bütçe ve daha bir çoko konuyu ele aldı. Dövizdeki dalgalanmanın günahı özel bankalara mı ait? Kamu bankalarının hiç mi  suçu yok?

SPOT VE VADELİ DÖVİZ PİYASALARINDA NELER OLUYOR?

ÜNLÜ HAZİNECİ ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: TCMB hem TL piyasalarda hem de Vadeli Döviz Piyasalarında canla başla USD/TL paritesindeki dalgalanma ile mücadele ederken, neden Kamu Banka ve Finans Kurumları vadeli piyasalarda alım yapıyor?

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 22