PARAMEDYA

Eko Dünya

IMF Türkiye ile ilgili karar değiştirdi

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelen IMF, bu ziyaret sonrası Türkiye ile ilgili karar değiştirdi. Enflasyon beklentisi düştü, büyüme  eksiden artıya çekildi.

Fadıl akgündüz yeni yatırımcılar arıyor

Dolandırıcılık suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz, yurtdışından yeni yatırımcı bulmak için mahkemeden yurtdışı yasağının kaldırılmasını istedi.

İstediği krediyi alamayınca bankacıyı öldürmeye kalktı

Ekonomik kriz toplumsal cinnete neden oluyor. 80 bin liralık borcunu ödemek için bankadan kredi çekmek isteyen ve red cevabı alan kişi, silah çekip bankacıyı öldürmek istedi.

Türkiye'nin risk priminde sert yükseliş

Türkiye ABD Başkanı'nın yaptırım açıklamalarını konuşurken, Türk tahvillerinin risk priminde sert yükseliş yaşanıyor. Uzun bir aradan sonra yeniden 400'ün üzerine çıktı.

Nedir bu Sildenafil sitrat?

Tarım Bakanlığı'nın açıkladığı listede en çok tartışılan domuz oldu ancak en büyük tehlike olarak Sildenafil sitrat içeren yiyecek ve içecekler gösteriliyor. Peki nedir bu Sildenafil sitrat ve ne zararı var?

5 ilde devlet lojmanlarının satışı başlıyor

Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Mersin''deki devlet lojmanlarının satış işlemine bu ay başlanacak.

İşsizlik rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Temmuz ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. İşsizlik oranı yüzde 13,9 oldu.

İşsizlik rakamları açıklandı yüzde 13.9

İşsizlik Türkiye'nin kanayan yarası olmaya devam ediyor. TUİK  son işsizlik verilerini açıkladı. Gençlerin yüzde 27.1 işsiz.

Otokar Kazakistan'da şirket kurdu

Otokar, yurtdışı ihracatlarını takip etmek amacıyla Kazakistan'da şirket kurdu

Volkswagen ambargo kurbanı mı oluyor?

Alman Handelsblatt gazetesi ilginç bir idida ortaya attı. Türkiye'de kurucağı neredeyse kesinleşen Volkswagen'in bu kararını ambargo baskısı nedeniyle ertelediği öne sürüldü.

Trump fare doğurdu

ABD Başkanı Trump Türkiye’ye yönelik yaptırımları açıkladı.

ve Migros'da Gurme kaldırdı

Ürünlerinde domuz rastlanan Gurme marka ürünler artık Migros'da da kaldırıldı. 

Vatandaşa domuz yedirmenin cezası ne kadar?

Türkiye içerisinde domuz bulunan sucuk ve sosis şokunu yaşarken, 21 kez yakalanıp yine aynı suçu işleyen firmalar olduğu belirlendi. Şirketler isim değişikliği ile devam ediyor. Peki ceza ne kadar?

Bir Çekya eksikti o da ambargo uyguluyor

Finlandiya, Norveç, Hollanda, Almanya ve Fransa'nın ardından bir AB ülkesi daha Türkiye'ye yönelik silah ihracatını durdurduğunu duyurdu.
 

Halk Bankası'ndan Şehir Üniversitesi'nin tüm varlıklarına tedbir!

Türkiye'de ilk kez bir banka binlerce öğrencisi olan üniversitenin tüm hesaplarına  tedbir koydurdu. Şehir Üniversitesi yönetimi, olayı hukuk devletine yakışmayacak bir girişim olarak nitelendirdi.

Trump Türkiye ile adeta oynuyor

ABD Başkanı adeta bir psikopat gibi Türkiye'ye yönelik tweet atmaya devam ediyor. Son tweeti: Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor!

Birlik başkanı da sahte bal üretmiş

Sahte bala karşı verdiği mücadele ile tanınan Ankara Arıcılar Birliği Başkanı’nın sahibi olduğu firmanın da sahte bal ürettiği ortaya çıktı.

Ve vatandaş boğazından da kesmeye başladı

Geçmiş Krizlerden etkilenmeyen sektör olarak bilinen gıda sektörü bu yıl dökülüyor. Gıda perakende verilerine göre, ciddi bir yavaşlama var.

Bankalar iyi niyetli olan şirketlerin borcunu yapılandıracak

Türkiye Bankalar Birliği, borçlarını ödemeye niyetli olan büyük ölçekli şirketlerin borçlarının yeniden yapılandırılacağını açıkladı.

Çinli firma Sıla'yı tercih etti

Çinliler'in dünyaca ünlü telefon markası Oppo reklam yüzü olarak ünlü pop şarkıcısı Sıla'yı tercih etti.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 3576