PARAMEDYA

Eko Dünya

Yargıtay'dan ilginç emsal karar: Personelin kalçasını ellemek babacanlık sayıldı

Yargıtay, çalışanını taciz eden müdür hakkındaki kararı bozdu... Kalçasına dokunarak babacan tavır segilemiş

Parasını mevduata yatıranın 100 lirasının 6 lirası eridi

TÜFE aylık %1,13 arttı. Buna göre enflasyon yıllık %12,62 oldu. Çekirdek enflasyondaki (C-Endeksi) yıllık artış ise %11,64 oldu.  Parasını TL mevduatta tutan yüzde 6 zarar ediyor. 

memur ve emeklinin beklediği enflasyon rakamları açıklandı

Milyonlarca memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin temmuz zammı belli oldu. Emekli aylığı bin 500 liranın altında olup bin 500 liraya yükseltilen emeklilere zam olmayacak.

Sosyal medya düzenlemesi netleşti

Ak Parti tarafından hazırlanan sosyal medya düzenlemesinin detayları belli olmaya başladı.Facebook ve Twitter 
gibi kuruluşlar kaldırmadığı her içerik için 50 milyon ödeyecek.

Bir Başkan Aranıyor!

Bir bedevi Hz. Muhammed’e  “Kıyamet ne zaman kopacak?” diye sorar. Hz. Muhammed de ona “Emanet kaybolduğunda kıyameti bekle” diye yanıt verir. Bedevi Muhammed’den sorusuna biraz daha açık bir yanıt vermesini ister. O zaman da Muhammed ona “İşi ehline vermediğinde kıyameti bekle!” der.  Dr.Ayhan Bülent Toptaş, liyakatı yazıyor:

BOTAŞ kışın zam yazın indirim yaptı

BOTAŞ, elektrik üretimi için doğal gaz satışında fiyatlarında yüzde 12.5'lik indirim yaptı.Meskenler için indirim ise yolda.

Yurtdışına gidecekler için korona teminatlı sigorta

Sompo Sigorta, Koronavirüs’ü teminat altına alan yeni Yurtdışı Seyahat Sigortası’nı piyasaya sundu.

Ölüme giderken bile 900 liralık cezayı düşündü

İstanbul fıkra gibi bir intihara teşebbüse sahne oldu. Boğaz Köprüsü'ne çıkarak intihar etmek isteyen adam 900 lira ceza yememek için maske taktı. 

Kıdem tazminatı patrona yeni bir araba

işinizi kaybedebilirsiniz iş bulunur, kıdem tazminatınız, geleceğiniz demek kaybederseniz geleceğiniz yok olacak. Çok önemli çok! Üzerinde anlaşmaya varılamayacak kadar önemli. Bakanlara, sendikalara hatta kimseye bırakılmayacak kadar önemli bu konu!

Fizik profesörü büyü bozdurmak için 100 bin lira kaptırdı

Türkiye'de yüzbinlerce çocuk üniversiteye girmek için ter dökerken, yüksek puanla öğrenci alan bir üniversitenin  Matematiksel Fizik Ana Bilim dalında Profesör olarak görev yapan öğretim üyesi büyücüye 100 bin lira kaptırdı.

400 ürüne gümrük zammı

İthalatta 400'ün üzerinde eşya için eylül sonuna kadar değişen oranlarda yüzde 20'ye kadar ilave gümrük vergisi uygulanacak.

AVİVASA: İncelemeler sürüyor

Müşteri bilgilerinin internet ortamında satıldığı iddiası üzerine şirket bir açıklama yaptı:Savcılığın soruşturması ve AvivaSA’nın incelemeleri devam etmektedir.

Emeklilik şirketinin müşteri bilgileri internette satışa çıktı iddiası!

KVKK açıklaması büyük bir skandalı ortaya çıkarttı. Türkiye'nin en büyük emeklilik şirketlerinden Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş. müşteri bilgileri çalınıp internette satışa çıktı.

Fatih'in tablosunu İBB satın aldı

Fatih Sultan Mehmet Han’ın günümüze kadar gelebilmiş üç orijinal portresinden biri olan, İtalyan ressam Gentile Bellini’nin atölyesinden 15. yüzyılda çıktığı tahmin edilen yağlıboya tabloyu İBB satın aldı.

İş Bankası' ndan ihracatçılara 500 milyon dolar destek

İş Bankası ile TİM arasında anlaşma imzalandı. Türkiye ekonomisinin itici gücü ihracatçıların önlerini açacak protokolle; Türk Lirası ve Yabancı Para olmak üzere toplam 500 milyon dolarlık bir nakdi kredi paketi sunuluyor

Benzine bir zam daha

Petrol ve dolardaki yükseliş benzin fiyatlarının bir kez daha yükselmesine neden oldu. Yeni zam bu gece.

Bu yıl Hac'a gidemeyenlere seneye kura yok!

Diyanet İşleri Başkanlığından 2020 yılı hac ibadetiyle ilgili açıklama

Önce faizden sonra windows'dan vazgeçti

Bir süre önce faiz nedeniyle tüm bankacılık işlemlerini katılıma aktaran Diyanet, şimdi de Amerikan malı windows yerine linux kullanacak.

Altın sevdası Diyarbakır'ı yaktı

Son ayların flash yatırım aracı altın, Diyarbakır'da çok sayıda kişinin başını yaktı. 

Faiz indiren Vakıfbank stoklardaki evlere zam mı yaptı?

Merkez Bankası eski başkanı  Durmuş Yılmaz, Vakıfbank ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. İddiasına göre, Vakıfbank bir yandan konut kredisi faizlerini indirirken, diğer yandan elinde bulunan konutların fiyatlarına zam yaptı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4526