PARAMEDYA

Eko Dünya

Market fiyatları enflasyona yansımadı

Marketlerde artan fiyatlara rağmen enflasyon mart ayında yüzde 0.57 arttı.

İstanbul'da özel araca yasak geliyor

Korona virüs ile ilgili özellikle İstanbul'a sert tedbirler geliyor. 18 yaşın altındakiler ve özel araçlara çıkış yasağı getirileceği öne sürüldü.

SON DAKİKA! PTT Şubeleri kapatılacak!

Sosyal yardım nedeniyle önünde uzun kuyruklar oluşturulan PTT şubeleri kapatılıyor.

Virüs petrole de bulaştı

Korona virüs petrol piyasasını sarsmaya devam ediyor. Petrolde bu fiyatlara nasıl gelindi ve nereye gidiyor. Enerji Günlügü yazarı SABİHA KÖTEK yazıyor:

BİST Şirketlerinin Bilanço Açıklama Tarihleri Ertelendi

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin ve bankaların bilanço gönderme tarihi ertelendi. İşte yeni tarihler:

İmalata korona freni

Mart ayında bir önceki ay gördüğü iki yılın zirvesinden 48.1'e geriledi. Endeks imalat sektöründe daralmaya işaret ederken, yeni siparişler daraldı, imalatçılar alımları azalttı.

Merkez Bankası' dan korona tedbiri

Merkez Bankası, Koronavirüs'ün ekonominin üzerindeki etkilerini sınırlandırmak amacıyla aldığı ilave tedbirleri açıkladı.

Tabipler Birliği uyardı: Emekliyi bankadan uzak tutun!

Emekli ikramileri önümüzdeki hafta ödenmeye başlayacak. Tabipler Birliği, emeklilerin bankaya gitmesinin virüsü daha da yayacağını söyledi.

Google da arama rekoru kırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı yardım kampanyasında 7 aylık kendi maaşını bağışlaması Google'da arama rekoruna neden oldu. Yüzbinlerce kişi  Erdoğan'ın maaşını aradı.

KGF para musluğunu açtı!

Kredi garanti kurumlarınca sağlanan kefalet bakiyesi 250 milyar TL'den 500 milyar TL'ye çıkartıldı.

KORONA VİRÜSÜ BULAŞICIYSA, YOKSULLUK DA BULAŞICI

Prof. Dr. Binhan Elif Yılmaz Yazıyor: Korona virüsü bulaşıcıydı ama, giderek gelir imkanlarından yoksun kalan insanlar ve ekonomik güvencesizlik, yoksulluğun da bulaşıcılığını ortaya çıkaracak.

SON DAKİKA! Taksilere trafik sınırlaması getirildi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de ticari taksilere trafige çıkış sınırlaması getirildi. Tek çift plaka uygulaması bu gece başlıyor.

Şehirlerarası seyehatta özel araç serbest mi?

 Özel araçla şehirler arası yolculuk yasak mı? Valilikten izin nasıl alınacak? İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgenin detayları

Son dakika! Kredi kart faizi düşürüldü

Merkez Bankası'ndan milyonlarca insanı ilgilendiren önemli bir karar. Kredi kartı asgari ödemesi ve faizleri düşürüldü.

Pegasus'a büyük darbe

Son iki gündür hisselerinde sert yükseliş yaşanan Pegasus Hava Yollarına büyük darbe. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü: Tüm dış hat uçuşları durduruldu, iç hatlarda belirli sayıda özel izin ile THY tarafından uçuşlar yapılacak.

Akşener: Koronavirüsten ölen sağlık çalışanları şehit ilan edilsin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden bütün doktor, hemşire ve sağlık çalışanının şehit ilan edilmesi önerisinde bulundu.

Grev ve Toplu İş Sözleşmeleri ertelendi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bütün illerin çalışma ve iş kurumu il müdürlüklerine gönderdiği genelge ile toplu iş sözleşmesi ve grevlerin geçici olarak durdurulduğunu bildirdi.

KOBİ alacaklarına devlet garantisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 1 Nisan'dan itibaren uygulanacak KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin karar, koronavirüs salgınının yol açabileceği ekonomik risklere karşı işletmelere rahat nefes aldıracak.

Sabancı Holding'den alkışlanacak karar!

Koronavirüs nedeniyle mağazalarını kapatan Teknosa'nın çalışanları işten çıkartılmayacak ve  Carrefoursa bünyesinde istihdam edilecek. 

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4292