PARAMEDYA

Eko Dünya

Son Dakika! Benzin ve dizele zam!

Uluslararası piyasalardaki gelişmeler gerekçesiyle benzin ve dizele ciddi bir zam yapıldı. Yeniz zam 20 Ağustos'da devreye girecek! İşte zam oranı:

Hamile çalışanı kovan yandı!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca kadın işçiyi yakından ilgilendiren bir karara imza attı. 

Yabancı yatırımcılara Türk enerji piyasası anlatılacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Türk enerji piyasasını yabancı yatırımcılara anlatmak için Enerji Uzmanları Derneği iş birliğinde "Invest in Turkish Energy" projesinin hayata geçirildiğini açıkladı.

Yakında Dünyanın en büyük havalimanı müzesine sahip olabiliriz

İngiltere Reform 2000 partisi genel başkanı Erol Başarık, İyeni İstanbul Hava Limanı için uyardı. Başarık, Atatürk Havalimanı'nın acil yabancı hava yollarına açılmasını istedi.

Sanayi üretimi rakamları açıklandı

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,9, bir önceki aya göre ise yüzde 3,7 azaldı.

Müteahhitler çok yaşasın!

Bütçeden 2019'un ocak-temmuz döneminde müteahhitlerle müşavir firmalara yapılan ödemeler 20 milyar TL’ye yaklaştı. Bunun tamamına yakını ‘Diğer’ adı altında aktarıldı. 

Son Dakika!Ziraat Bankası Venezuela Merkez Bankası’na Hizmeti Durdurdu

ABD yaptırımlarından dolayı Ziraat Bankası Venezuela'daki şubesini kapattı!

Trump'ın sahte haber isyanı

Dünyanın süper gücü Amerika'nın Başkanı Trump, ekonominin sahte haberlerle çökertilmeye çalışıldığını iddia etti.

Turk-iş Başkanı'ndan S-400'lü savunma

Açık mikrofonun kurbanı olan Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Bugüne kadar başınızı aşağı düşürecek bir şey yapmadım, yarın da yapmam ama bu ülkeye S-400’ü getirenlere de teşekkür ederim, tebrik ederim çünkü bu ülkenin S-400’e ihtiyacı vardı, bunu da söylerim

Pamukkale''yi bayramda 70 bin kişi ziyaret etti

UNESCO Dünya Mirası Listesi''nde yer alan Pamukkale, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oldu.

Vodafone'nin bayram keyfi

Vodafone Arife günü ve Kurban Bayramı’nı kapsayan 5 günde yaklaşık 1,1 milyar dakika ses, 310 milyon SMS ve 21 milyon GB mobil internet kullandırdı.

Ekonomi türbülanstan çıktı mı

Türk ekonomisi türbülanstan çıktı mı tartışmasına farklı bir bakış açısı. Usta ekonomistten madde türbülans yorumu. Okuyun kararı siz verin:

Bütçe temmuz ayında 9,9 milyar TL fazla verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bütçenin temmuz ayında 9,9 milyar TL fazla verdiğini açıkladı.

Kurban Bayramı turizmcilerin yüzünü güldürdü

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya ve Muğla''da, Kurban Bayramı''nda yaşanan doluluk oranları turizmcilerin yüzünü güldürdü.

İşsizlik rakamları beklentinin altında

Mayıs ayında işsizlik oranı yüzde 12,8 düzeyinde gerçekleşti. Geçen aya göre düşüş olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.

Sigaraya yeni zam geliyor

Sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı 0.2895 TL'den 0.3899 TL'ye çıktı. Paket başına asgari maktu vergi tutarı 7.8 TL oldu. Bu artışın zam olarak yansıması bekleniyor. 

30 milyar dolarlık büyük hata!

Hazine konusunda Türkiye'nin önde gelen bankacılarından Kerim Rota, TL’yi savunmak adına TCMB’nin 30 milyar dolarlık rezervinin kamu bankalarına kullandırıldığını söyledi.

Türkiye'nin Riski Artıyor

Türkiye kurban bayramını kutlarken Türkiye'nin ihrac ettiği tahvil ve bonolarının risk primi 400 puanın üzerine çıktı. 408 puanla haziran ayı seviyesine çıktı.

Arjantin sarsılıra Türkiye ne olur?

Ünlü ekonomist Uğur Gürses,  Arjantin krizinin Türkiye'ye yansımaları nı yazdı: Bu kriz Türkiye'yi nasıl etkileyecek?

Uygunsuz bulunan 2,5 milyon ürünün ithalatına izin verilmedi

Ticaret Bakanlığı, bu yılın 7 ayında güvenirliğinden şüphe duyulan 1 milyar 180 milyon ithal ürünü denetledi. Denetimlerde uygunsuz bulunan 2,5 milyon ürünün ithalatına izin verilmedi.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 3223