PARAMEDYA

Eko Dünya

İhracatçılar Meclisi İNG Bank ile anlaştı

Türkiye İhracatçılar Meclisi, İNG Bank ile protokol imzaladı. TİM Başkanı İsmail Gülle, "Her krizde verdiği krediyi çağıran bankalarla çalışmaktan bıktı"dedi. İNG Bank, TİM üyelerine masrafsız kredi verecek.

Son dakika! Bayram 9 gün!

Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.

Antalya''nın hedefi 16 milyon yabancı turist

Bu yıl 16 milyon turisti ağırlamayı hedefleyen Antalya''da, misafirlere en iyi şekilde hizmet verilmesi için hazırlıklar tamamlandı.

ASELSAN''ın "ihracat yıldızı"na yeni ürün

ASELSAN''ın "ihracat yıldızı" olan Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ailesinin en yeni üyelerinden Sarp-L, göreve hazır hale geldi. Sarp-L, IDEF’19’da ilk kez sergilenecek.

İnşaat demirinde gümrük vergisi düzenlemesi

İnşaat demiri ithalatında uygulanan gümrük vergisi oranı Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi olmayan ülkeler için yüzde 10''dan yüzde 30''a yükseltildi.

O Genel Müdür Bakan mı olacak?

Bankacılık kulislerinde bir süredir ilginç bir iddia dolaşıyor. Bu iddiaya göre, Türkiye'nin en büyük bankasının genel müdürüne bakanlık teklif edildi.

Türk fuarcılığının kalbi İstanbul''da atıyor

Dünyanın en önemli metropol şehirlerinden biri olan İstanbul, sahip olduğu önemli merkezlerin yanı sıra, fuarcılık potansiyeliyle de öne çıkıyor.

Bor askeri teknolojilere entegre edilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, borun arazideki askeri personelin enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılacağını ve zırhlı araçlara entegre edileceğini söyledi.

Ege''den Rusya''ya ihracatta yüzde 111''lik artış

Ege Bölgesi''nden Rusya''ya yapılan ihracat, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 111 artışla 79 milyon 908 bin dolara çıktı.

Mart ayında 105 bin 46 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Geçen ay Türkiye genelinde 105 bin 46 konut satıldı.

Türkiye''de geçen yıl 61 bin kitap yayımlandı

Türkiye genelinde geçen yıl yayımlanan materyal sayısı, önceki yıla göre yüzde 11,3 artarak 67 bin 135''e ulaştı.

Patateste "sıfır gümrük vergisi" uygulaması uzatıldı

Patates ithalatında 20 Nisan itibarıyla süresi dolacak "sıfır gümrük vergisi" uygulaması, 31 Mayıs''a kadar devam edecek.

İstanbul Havalimanı''nın 5 yıllık jet yakıtı TÜPRAŞ''tan

İstanbul Havalimanı, 5 yıl süreyle yıllık 1,8 milyon ton jet yakıtını TÜPRAŞ''tan tedarik edecek.

Bakan Kurum: 350 milyon metrekare yüz ölçümlü taşınmaz kiralandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hazineye ait tarım arazilerinin, tarımsal amaçlı kullanılması için 350 milyon metrekare taşınmazın kiralandığını açıkladı.

Sabiha Gökçen''in yolcu sayısı her geçen gün artıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı''nı (İSG) son dört günde 403 bin 714 yolcu kullandı.

Rüzgar YEKA ihalesi için başvuru tarihi belli oldu

İkinci Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA RES-2) ihalesi için teklifler 18 Nisan Perşembe günü alınacak.

Kredi kartı da patladı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre bireysel kredi ve kredi kartı borcunda dolayı yasal takibe intikal edenlerin sayısı yüzde 26 arttı.

Sanayi üretim rakamları açıklandı

Sanayi üretimi şubatta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 azalırken, bir önceki aya göre yüzde 1,3 yükseldi.

THY, Marakeş''i uçuş ağına ekledi

Tüm yolcu operasyonlarını İstanbul Havalimanı merkezli gerçekleştirmeye başlayan Türk Hava Yolları (THY), Fas''ın turistik şehri Marakeş''i uçuş ağına ekledi.

2 yerli patates çeşidi daha tescillendi

Niğde''de 2005''ten bu yana yürütülen ıslah çalışmaları kapsamında, "Niğde Sarısı" ve "Saruhan" adı verilen yerli patates çeşitleri Türk tarımına kazandırıldı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2518