PARAMEDYA

Eko Dünya

Ferit Şahenk bir şirketini daha satıyor

Doğuş Grubu, bankalara olan borcunu azaltmak amacıyla Türkiye'nin en yüksek hacimli e-ticaret sitesi N11.com'u satıyor.

Koronavirüsün ticarete darbesi haftalık 26 milyar dolar

Koronavirüs ile ilgili endişeler ve virüsün yayılım seviyesi tüm dünyada her geçen gün artıyor. Euler Hermes’in Koronavirüs’ün dünya ekonomisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği rapora göre Çin’de kapanan tesisler nedeniyle haftalık 26 milyar dolarlık bir ticaret şoku bekleniyor.

Ünal Aysal’ın şirketi iflas etti

Galatasaray Kulübü eski başkanlarından işadamı Ünal Aysal'ın yabancı ortaklı şirketi iflas etti.

Ankara'da koronavirüs alarmı

Türk Hava Yolları'nın Tahran'dan havalanarak İstanbul'a gelmek üzere hareket eden TK879 sefer sayılı yolcu uçağının coronavirüs  şüphesiyle Ankara'ya acil iniş yaptı

Havalimanlarında 24 saat hakim ve savcı çalışacak

Özellikle yurtdışı çıkış ve yurda giriş yasağı olan kişiler için büyük kolaylık sağlayacak uygulama ile havalimanlarında 24 saat hakim ve savcı görev yapacak.

Rektör bile tuzaga düştü

Türkiye'de kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılar ünlü Prof.Dr Canan Karatay'dan sonra bu kez de eksi bir rektörü dolandırıp 117 bin dolarını aldılar.

Nedir bu döviz korkusu?

Yarın gezegenimize büyük bir asteroid çarpacak, ne tedbir alırsın? sorusuna “dolar satın alırım” cevabını verenlerin çoğunluğunun Türk Vatandaşı olduğu rivayet edilir. İşte Türkiye'de dövize dair her şey! ŞERİF ELENDER yazıyor:

Çin koronavirüs nedeniyle vahşi hayvan tüketimini yasakladı

Hayvan hakları savunucularının yıllarca verdiği mücadele sonuçsuz kalırken, Çin'de vahşi hayvan yenilmesi Koronavirüs sayesinde yasaklandı. 

Emekliye bayram ikramiyesi kalkıyor

SGK  emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulundu.Kurum tedavi ve ilaç katkı paylarının da arttırılmasını istedi.

Eşinin ölüm aylığını alacaklara yaş sınırı geliyor

SGK yeni düzenleme ile ölen eşinin maaşını alacak eşlere de yaş sınırı getiriyor. Şimdi de dul EYT'si yaratılıyor.

Maske karaborsaya düştü

Koronavirüsün van ve Igdır'da görüldüğü iddiası maske satışlarını patlattı. Bir çok internet sitesinde manke satışı tükendi. Fiyatlar uçmaya başladı. N95 maske bulamayan normalini almaya başladı.Nedir bu N95 maskesi?

Türk Telekom'a çok güzel borçlandınız ödülü

Türk Telekom’un 500 milyon dolarlık Eurobond işlemi, Bonds & Loans Awards tarafından ‘Yılın Kurumsal Bono İhracı’ ödülüne lâyık görüldü.

Koronavirüs altına rekor kırdırdı

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü altını rekora taşıyor.

Benzine dolar zammı

Dolardaki yükseliş benzine zam getirdi. Pazartesi gecesinden itibaren benzine zam geliyor.

Avrasya Tüneli kara delik gibi!

Avrasya Tüneli için verilen araç garantisi nedeniyle 2018 yılında işletmeci firmaya 155 milyon lira ödenirken, 2019 yılı için bu tutar 177 milyon lira olacak. 2020'de ise yaklaşık 300 milyon liralık bir faturanın çıkması bekleniyor.

Şimdi de Hurdabank!

Türkiye'de dolandırılar sınır tanımıyor. Çiftlikbank, sütbank derken şimdi de Hurdabank dolandırıcılığı ortaya çıktı.

Victoria's Secret satıldı

Dünyaca ünlü iç giyim markası Victoria's Secret satıldı.

4 büyük kurumdan faiz beklentisi

New York merkezli BBH, JP Morgan, HSBC ve Medley Global Advisers  bugün açıklanacak faiz ile ilgili tahmin ve yorumda bulundu. Merkez Bankası faizleri indirecek mi ve indirirse kaç puan?

Dolarda faiz gerginliği

Para Politikası Kurulu, faiz kararını yarın açıklayacak. Piyasa beklentisinin üzerinde faiz indirimi gelebileceği yolunda açıklamalar doların yükselmesine neden oldu.

Sim kart değiştirenler dikkat!

Başta bankacılık işlemlerinde olmak üzere bir çok sosyal medya hesaplarında da kullanılan çift faktörlü doğrulama yani SMS şifresi bilgisayar korsanlarının yeni hedefi.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4176