PARAMEDYA

Eko Dünya

Son Dakika! Deprem oldu!

Balikesir'de 5 şiddetinde deprem oldu. İstanbul, İzmir, bursa, Çanakkale ve Tekirdağ'da hissedildi. Artçı şoklar sürüyor.

Dışişleri Yeşil Pasaport'a vize haberini yalanladı

Basında gündeme gelen pasaport iddialarına Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'dan yalanlama geldi. 

THY, yüzde 82,3 doluluğa ulaştı

Türk Hava Yolları (THY), geçen ay yüzde 82,3''lük doluluk oranına ulaştı.

Sabancı yine sattı

Sabancı Ailesi, sahibi olduğu şirketlerin hisselerini satmaya devam ediyorlar. Son satış teknoloji mağazası Teknosa'ya geldi.

Otomobil firmalarının indirim kampanyalarında son 20 gün

Otomobil ve hafif ticari araç pazarındaki paylarını artırıp 2019 satış hedeflerini tutturmaya çalışan firmalar, kampanyaları yılın tamamlanmasına sayılı günler kala daha da zenginleştirdi.

TürkAkım için geri sayım başladı

Rus gazını Türkiye ve Avrupa''ya taşıyacak TürkAkım doğal gaz boru hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin''in de katılımıyla 8 Ocak 2020''de İstanbul''da yapılacak törenle açılacak.

Buradaöde''nin faaliyet izni iptal edildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), Buradaöde Ödeme Kuruluşu''nun faaliyet izni, finansal denetim raporu ve mali tablolara yönelik tereddütlerin giderilememesi ile kurumsal yönetimin yetersizliği nedeniyle iptal edildi.

O çakmak fabrikası satıldı

Çakar çakmaz çakar sloganı ile bir döneme damgasını vuran çakmak şirketi satıldı.

Asgari ücret için ikinci toplantı bugün

Asgari ücrette Ocak 2020''den itibaren geçerli olacak zam oranını belirlemek için taraflar bir araya geldi. İkinci toplantı Türk-İş''in ev sahipliğinde bugün yapılacak.

En kaliteli yaşam ülke sıralamasında Türkiye sondan 3.oldu

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın açıkladığı İnsani Gelişmişlik Endeksi’nde Norveç yine birinci oldu. Türkiye ise "çok yüksek" yaşam kalitesine sahip olunan 62 ülke arasında 59’uncu oldu.

SON DAKİKA! ABD Türkiye'ye ek vergi getiriyor

Amerika,  Ocak ayından itibaren dijital vergi misillemesi olarak Türkiye'ye ek vergi uygulayacak!

Dolarda perşembe korkusu

Perşembe günkü PPK toplantısında faiz indirimi yapmasını kesin gören piyasalar dövize oynuyor. Dolar 5.810 TL'nin de üzerine çıktı.

Bu banknotlar geçersiz olacak

Merkez Bankası, E8 Emisyon Grubu Yeni Türk Lirası (YTL) banknotların zaman aşımı süresinin 31 Aralık'ta dolacağını bildirdi.

Vodafone Türkiye'ye üst düzey atama

Telekomünikasyon sektöründe 25 yıllık uluslararası deneyime sahip olan Thibaud Rerolle, Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Bağ-Kur'lular ek prim ödeyecek!

Bağ-Kur'a bağlı olanlar 1 Ocak 2020'den itibaren ek prim ödeyecek. İşte primin gerekçesi:

Yeni asgari ücret için ikinci toplantı yarın

Asgari ücrette Ocak 2020''den itibaren geçerli olacak zam oranını belirlemek için taraflar bir araya geldi. İkinci toplantı Türk-İş''in ev sahipliğinde yarın yapılacak.

Türkiye Kalkınma Fonu''nu kurulacak

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cinemre, "Türkiye Kalkınma Fonu''nu kurmak üzereyiz. Bu fon, girişim sermayesini içerecek, teknolojiler ve yeni şirketlere yatırım yapacak." dedi.

Genel Kurul''da bütçe görüşmeleri başlıyor

TBMM Genel Kurulu, aralıksız 12 gün sürecek 2020 yılı bütçe mesaisine bugün başlıyor.

Usta Hazineciden Zeytin'in hikayesi

O İstanbul'u ve sahip olduğu bir çok şeyi geride bırakıp Ayvalık'da yaşamaya ve zeytin yetiştirmeye başladı. Paramedya yazarı usta Hazineci Erden Armağan Er bu kez para yerine zeytini yazdı.

FRANSA – TÜRKİYE MİLLİ MAÇI ve EYT

UĞUR DURAK YAZIYOR: Fransa adil gelir dağılımı, erken emeklilik ve çalışma koşulları nedeniyle eylem yapıyor. Türkiye'de yasal haklarını arayan EYT'liler sesini duyuramıyor. O halda Fransa-Türkiye milli maçını izlemeye devam edelim:

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 3873