PARAMEDYA

Eko Dünya

İlk 500 şirket arasındaydı: Akaryakıt şirketi iflas etti!

İstanbul Anadolu Asliye Ticaret Mahkemesi, Türkiye’de yaklaşık 320 istasyonu bulunan Starpet adına görülen iflas erteleme davasında olumsuz gelen bilirkişi raporları sonrası şirketin iflasına karar verdi.

Son dakika! Türk Telekom'a büyük siber saldırı

İki ay önce Garanti BBVA'ya yapılan siber saldırının bir benzerinin Türk  Telekom'a yapıldığı açıklandı. Türk Telekom: DNS'lerimize saldırı yapılmaktadır!

Merkez'in kefen parası bu yılda gidiyor

Merkez Bankası, 35.2 milyar TL kâr payı avans tutarı ve 5.3 milyar TL ihtiyat akçesinden oluşan 40.5 milyar TL'nin hissedarlara dağıtımına başlarken, ilgili kaynak bu yıl da bütçeye erken transfer edilmiş olacak.

Google yine göçtü

Geçtiğimiz ay yaşanan google kesintisi bugün bir kez daha tekrar etti. Başta youtube olmak üzere bir çok google servisine ulaşılamıyor.

Adaletsiz dünya! 2 bin 153 kişinin serveti 4.6 milyar insanın servetinden fazla

Britanya merkezli uluslararası yardım kuruluşu Oxfam’ın raporuna göre 2019 yılında dünya genelindeki en zengin 2 bin 153 kişinin serveti, en yoksul 4.6 milyar kişinin servetini geçti. 

Altını bırak Palladyum'a bak!

Türkiye'de en fazla altına yatırım yapılırken, son günlerde dünyanın gündeminde olan bir başka değerli maden Palladyum rekor üstüne rekor kırıyor. Yatırımcısını adeta zengin etti.

Türkiye 3.köprüye çalışıyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden yeterince araç geçmediği için  müteahhit firmaya 1.6 milyar lira daha ödenecek.

Doğalgaz isyanı büyüyor

Aralık ayı doğal gaz faturalarının kabarık gelmesi vatandaşların sosyal medyada isyan etmesine neden oldu. #doğalgazfaturası hastağında isyan büyüyor.

Fransız dergiden Türk taksici uyarısı

Türkiye UBER'i yasaklarken, Fransız seyahat dergisinden turistlere Türkiye'deki taksicilere karşı uyarı yayınlandı: Taksicilere Dikkat Edin!

Parasını bankaya yatıran zarar mı ediyor?

Merkez Bankası'nın faiz oranlarını 11.25'e düşürmesi Türkiye'de reel faizin eksiye döndüğü tartışmaları başladı. Ekonomisitlere göre, parasını bankaya yatıranlar faizden kazanamadığı gibi her ay 0,59 zarar ediyor.

KOBİ'leri bilgilendirme toplantısı

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) ile DenizBank Eylül 2016’da KOBİ’leri bilgilendirmek için başladıkları toplantılara Türkiye çapında devam ediyor

HPE bulut bazlı deneyimi her yere taşıyor

HPE Türkiye  Doğu Avrupa, Rusya ve Afrika bölgesinde en fazla büyüyen ülkelerden biri  oldu.

İş Bankası'ndan 750 milyon dolarlık tahvil ihracı

İş Bankası 750 milylon dolarlık ve kupon faiz oranı yüzde 7.5 olan tahvil ihracı gerçekleştirdi.

Metal iş kolunda grev dalgası

Türk Metal, aralarında Arçelik, ord otosan, Tofaş ve Aygaz olmak üzeri bir çok işyerinde grev kararı aldı.

MTV ödemelerinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) nasıl ödenir?

MTV ödemeleri 1 Ocak 2020 itibariyle başladı. Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi nasıl yapılır? MTV ne kadar? MTV’nin ilk taksiti için son gün 31 Ocak.

Wikipedia açıldı

Uzun süredir hakkındaki  erişim yasağı nedeniyle kapalı bulunan Wikipedia sonunda bu akşam saat 16.30 itibariyle açıldı. 

Bakan açıkladı:455 bin kişinin kart bilgileri çalındı

Türk kullanıcılarının kredi kartı bilgilerinin çalınmasına yönelik iddia bakanlık tarafından doğrulandı. 455 bin kişinin kart bilgisi çalındı. 

Kapıkule''de yaklaşık 15 milyon makaron ele geçirildi

Edirne Kapıkule Gümrük Kapısında, kaçak yolla yurda sokulmaya çalışılan yaklaşık 15 milyon filtreli sigara kağıdı ve 120 sigara sarma makinesi ele geçirildi.

Numara taşıma sayısı 137 milyona yaklaştı

Cep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 134 milyon 444 bine ulaştı. Sabit telefonlarda numara taşıma ise 1 milyon 976 bin 321 oldu.

Konut satışları yüzde 47,7 arttı

Aralık ayında konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,7 arttı. 202 bin 74 konut satıldı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4084