PARAMEDYA

Eko Dünya

Türk ekonomisini Menemen ve Iphone endeksi ile ölçmek

Dünyada ekonomi ile çeşitli ölçümlemeler var. Bunlardan biri de Big Mac endeksi.  Ülkemizde ise yerli ve milli bir endeks var: Menemen Endeksi!  Usta bankacı Ender Balcı Menemen Endeksi'ni yazıyor:

"Erdoğan'ın bir uçurumun ucundan çekilip alındığını düşünüyorum"

Uluslararası piyasaların Türkiye'ye bakışını en yakından izleyen isimden dikkat çeken ifadeler..

Albayrak'ın Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevi sona erdi

İletişim Başkanlığı görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut'un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiğini duyurdu. 

KOBİ ve girişimcilere dijital yol haritası

Uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK’ın, Katar Kalkınma Fonu (QFFD) destekleriyle organize ettiği “COVID-19 Döneminde Dijitalleşme Konferansı (Jobs Now: Going digital during COVID-19) çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Digitürk ve Türktelekom spam mesajlarından kurtuluyoruz

Son aylarda vatandaşı canından bezdiren "internetsiz ev kalmasın" ve "indirimli Digitürk " SMS'lerinin sonu geldi. 1 Aralık'tan itibaren yasaklanıyor.

Reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la

 Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün reform görüşmelerinin ilki yarın TÜSİAD'la yapılacak. Bakanlar, reform görüşmelerinin ikincisini cumartesi günü TOBB heyetiyle yapacak.

Denizbank'dan turizme 3 milyar dolar

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş,  turizm sektörüne 3 milyar dolar kredi ile sektörün lider bankası olduklarını açıkladı.

Teknosa’ya sermaye dopingi

Sabancı Holding, Teknosa'daki yüzde 10,3'lük hissesinin bir kısmının ya da tamamının Teknosa'nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde ikincil piyasada satışına karar verdi.

Bir zam da motorine geldi

Benzine yüzde 5'e varan büyük zamdan sonra bu geceden itibaren de motorine geliyor. Motorini fiyatı da yaklaşık yüzde 5 yani 33 kuruş zam geliyor.

Türkiye'ye garip para girişi yeniden başladı dolar düşüyor

Berat Albayrak'ın istifasından bir kaç gün önce başlayan para giriş, bu akşam üstü yeniden hızlandı. Para girişini ifade eden MSCI Turkey EFT Endeksi yükseliyor. Dolar ise yüzde 1'in üzerinde düştü.

Benzine yüzde 5 zam! Litre 7 lirayı geçti

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 37 kuruş zam geldir. Zamla birlikte benzinin litre fiyatı 7 lirayı aşacak

Putin neden aşı yaptırmadı?

Türkiye'nin de almak istediği Rus aşısı ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Rus aşısını Rusya Devlet Başkanı kendine yaptırmadı.

Dövizdeki hareketin arkasında bono ihalesi mi var?

Dolar yeniden 8 lira sınırına dayanırken, Hazine bugün 10 yıllık tahvil ve 7 yıllık değişken faizli devlet tahvili için ihaleler düzenleyecek.

Uçak yolculuğunda aşı zorunluluğu geliyor

Havayolu şirketleri, uluslararası uçuşlarda aşı zorunluluğu getiriyor. 

Eski FED başkanı ABD'nin yeni Hazine Bakanı oldu

Trump'un ikinci kez atanmasını istemediği FED eski başkanı Janet Yellen, ABD'nin yeni Hazine Bakanı oldu.

Rusya'da 'zengin vergisi' geldi

Rusya’da yaz başında koronavirüs salgını ile birlikte gündeme gelen “çok kazanandan ek vergi” planı hayata geçirildi.

Araç muayene ücretlerine zam

Büyük tepkilere neden olan araç muayene ücretlerine yeni bir zam daha geliyor.

Konut kredisi faizlerinde sert yükseliş

Konut kredisinde ucuz kredi dönemi kapandı. Bankaların konut kredisi faiz oranı uzun bir aradan sonra yeniden 1.40'ın üzerine çıktı. 

Yabancılara bir hal oldu! Fitch'den Türkiye'ye olumlu rapor

Bir süre öncesine kadar Türk ekonomisine yönelik karamsar raporlarıyla bilinen Fitch'de Türkye'ye yönelik olumlu beklentilerini açıkladı.

Katarlılar bu kez ünlü AVM'ye ortak oldu

Varlık satışına devam eden Ferit Şahenk, İstinyePark’ta yüzde 42’lik hissesini dünyanın en büyük fonlarından olan ve QNB Finansbank'ın da ortağı Qatar Holding LLC'ye 1 milyar dolara satıyor.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4846