PARAMEDYA

Döviz

Doları ucuz bulan alıyor

Yerli yatırımcıların döviz iştahı kesilmiyor. Her fiyattan döviz almaya devam ediyor

Piyasalara S400 düştü

Piysalar Rus savunma sitemi S400 ile çalkalanıyor. Bir süredir düşen dolar yeniden 5.90 sınırına yaklaştı. Borsada sert düşüş var.

Ormancılık sektöründen cari açığa 4 milyar dolarlık katkı hedefleniyor

Ahşap sektöründe ham madde ihtiyacının tamamen yerli kaynaklardan karşılanarak yıllık yaklaşık 4 milyar dolar cari açığın ortadan kaldırılması hedefleniyor.

İstanbullu şirketlerden ilk 5 ayda 29 milyar dolarlık ihracat

İstanbul''da bulunan ihracatçılar, ocak-mayıs döneminde 27 ayrı sektörde ürettiği 29,8 milyar dolarlık ürünü dünyanın 227 noktasına ulaştırdı.

Piyasalarda bayram havası geçici mi?

Dolar ne oldu da piyasalar kapalıyken düştü? Dövizdeki düşüş geçici mi? Usta Hazineci Erden Armağan Er, tüm bu sorulara yanıt veriyor:

Dolarda bir şey oldu ama ne oldu?

Bayram nedeniyle piyasaların tatil olduğu 5 günde dolar sert düştü. 5.80'nin bile altına gerileyen dolar, bugun yeniden yükseliyor. Tatilde dolarda ne oldu?

Domateste hedef 1 milyar dolarlık ihracat

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, domates ve türevi ürünlerde bu yıl 1 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini belirtti.

Trüf mantarında hedef 350 milyon dolar

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, trüf mantarı üretimine ilişkin "Hedefimiz, 350 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaşmak." ifadesini kullandı.

Ayakkabı ihracatında hedef 1,2 milyar dolar

TASD Yönetim Kurulu Başkanı Endican, "2019 için ayakkabıda ihracat hedefimiz 1,2 milyar dolar. Önümüzdeki dönemde daha yüksek artışla bu rakama ulaşmamız zor olmayacaktır." dedi.

Dolar neden düşüyor?

Geçen hafta 6.150 TL'yi gören dolar bugün 6 liranın altını zorluyor. İşte dolardaki düşüşün nedeni:

Döviz hesapları TL’ye dönüştürülebilir mi?

Son günlerde kulaktan kulağa dolaşan döviz hesaplarının TL'ye dönüştürülebileceği söylentileri artık ekonomist köşe yazarları tarafından da dile getirilmeye başlandı. İşte son yazı:

Bakan Ersoy: 70 milyar dolarlık turizm gelirini hedefe koyduk

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Yüksek geliri grubu turisti hedefleyen yeni politikalar üreterek 70 milyar dolarlık turizm gelirini hedefe koyduk" dedi.

Hazine''den yurt içi piyasaya euro cinsi kira

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bu hafta yurt içi piyasaya euro cinsi kira sertifikası ihraç edecek. Sertifika 1 yıl vadeli ve altı ayda bir yüzde 1,50 kira ödemeli olacak.

Merkez'den karşılık hamlesi

Merkez Bankası dövize hesaplarına yönelik hamlelerini sürdürüyor. Yabancı para mevduata/katılım fonlarına uygulanan zorunlu karşılık oranlarının tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırılmasına karar verdi.

Doları valör de kurtaramadı

BDDK'nın 100 bin dolar üstü işlemlerde valör uygulamasına gitmesi de doları tutmaya yetmedi. Türkiye'nin risk primi 500'ün üstüne çıkınca dolar 6.130 lirayı geçti.

BDDK''dan döviz alımına yeni düzenleme

BDDK, döviz alım işlemlerinde dövizin ilgili gerçek kişinin hesabına aktarılmasının ve kullanıma açılmasının bir iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmesine karar verdi.

Son dakika! Dolarını satan parasını bir gün sonra alacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) bankalara gönderdiği bilgi notuna göre, 21 Mayıs’tan itibaren 100 bin dolar ve fazlası döviz alımında para ilgilinin hesabına bir gün valörlü olarak geçecek.

Batı Akdeniz 4 ayda 62 milyon dolarlık domates ihraç etti

Batı Akdeniz''den ilk 4 ayda yapılan yaklaşık 157 milyon 494 bin dolarlık yaş meyve sebze ihracatının 61 milyon 547 bin dolarlık kısmını domates oluşturdu.

Asya’dan Türkiye’ye 466 milyarlık yatırım

Türkiye''ye mart sonu itibarıyla Asya''dan 466 milyon dolarlık sermaye girişi gerçekleşirken, bu rakam söz konusu dönemdeki toplam doğrudan yatırımların yüzde 56,8''ini oluşturdu.

BDDK: Döviz kurları üzerinden spekülasyonlar yapılıyor

BDDK Başkanı Akben, "Ülkemizde son dönemde döviz kurları üzerinden spekülasyonlar yapılıyor, döviz hareketliliği konusunda saldırılara maruz kaldık." açıklamasında bulundu.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 395