PARAMEDYA

Döviz

Dolarda yeni hedef 8 TL altın ise frene bastı

Ekonomi Gazetecisi  Taylan Büyükşahin, dolar ve altın ne olacak sorusuna yanıt veriyor:

Dolar tarihi rekorunu tazeledi!

Yükselişini sürdüren dolar 7,4010 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekor tazeledi.

Kamular dövize müdahale ediyor

Dün müjde beklentisiyle düşmeye başlayan ve bugün 7.200 TL'nin de altına inen dolar yükselişini sürdürüyor. Kamu bankaları satış yaparak fiyatı 7.300 seviyesinin altına çekmeye çalışıyor.

Erdoğan'ın müjdesi doları vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü çok önemli bir açıklama yapacağı yolundaki açıklamaları, çeşitli spekülasyonlara neden oldu ve dolarda yüzde 1'in üzerinde düşüş var.

Döviz Kurları yükselince neden fakirleşiyoruz ?

Dolar borcunuz yok, dolarla maaş almıyorsunuz ama dolar yükselince neden fakirleşiyorsunuz? Prof.Dr.Emre Alkin bu soruya yanıt verdi: 

Prof.Hanke' den yeni dolar tahmini

Bayram öncesi doların kısa sürede 7 liranın üzerine çıkacağını bilen Prof. Steve Henke, dolarla ilğili yeni tahminde bulundu:

ünlü ekonomistten büyük iddia: Türkiye emanet para ile dövizi düşürmeye çalışıyor!

Mahfi Eğilmez, "Biz aylardır ne yapıyoruz bu emanet paralarla? Dolar kurunu düşürmeye ya da belirli bir limitte tutmaya çalışıyoruz. "dedi.

Goldman Sachs analistleri TL dolar için yeni tahminde bulundu

Goldman Sachs analistleri  Türk Lirası'nın daha da zayıflayabileceği uyarısında bulunarak,  dolar için tahminlerini yükseltti. İşte Goldman Sachs'ın 3, 6 ve 12 aylık yeni tahmini:

Vatandaş 6 haftada 6 milyar dolar aldı

Merkez Bankası'nın  doları 6.85 seviyesinde tutmaya çalıştığı son 6 haftada vatandaş 6 milyar dolar satın aldı. 

Döviz getirene sıfır vergi

Finansal kuruluş faaliyeti kabul edilenlerden en az birini yapan yurt dışında mukim kuruluşların kambiyo işlemlerinden Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınmayacak

1 milyar dolarlık müdahale yetmedi

Dolar TL karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Kamu bankalarının 1 milyar dolarlık satışına ragmen dolar 7.048 TL'den işlem görüyor. Serbest piyasada ise 1 dolar 7.150 TL'ye kadar satılıyor.

Dolar 7 liranın üzerinde

Bir süredir doları 7 liranın altında tutmayı başaran kamu bankaları son 1 saattir satışı kesti. Dolar yerli ve yabancı alımı ile 7 liranın üzerine çıktı.

Dolar güne hareketli başladı

Dün Londra piyasasında gecelik TL faizinin yüzde 1050'ye kadar yükselmesi ile 6.88'e kadar düşen dolar, yeni güne hareketli başladı.

Dolarda ne oluyor? Bayram sonrası düşüş var

TL dolar cephesinde ilginç şeyler oluyor. Londra TL O/N faizler %170, VIOP Ekim vadeli USDTRY 11 kuruş birden (MB) düştü, interbankta kamu bankaları düşük kurdan satıcı

Financial Times' dan karamsar TL yorumu

Financial Times'ın, Türkiye ekonomisi ve TL'deki değer kaybının analizi yaptı: Ankara'nın TL'nin değer kaybını engelleme çabaları ülkeyi bir mali ve ödemeler dengesi krizine sürüklüyor

1 Dolar 7 TL oldu!

Haftaardır 6.850 seviyesinde tutulan dolar 7 TL'den alıcı bulmaya başladı.

Kamular 2 günde 2 milyar dolar sattı

Bloomberg iddiası: Kamu bankaları son 2 günde doları tutmak için 2 milyar dolar satış yaptı

Dolarda tansiyon düşmüyor yeniden yükseliyor

Dün Asya piyasalarında 7 lira sınırına yaklaşan dolar, sabah sakin bir seyir izlemesine ragmen yeniden hareketlendi ve 6.970 TL'yi gördü. 

Kamular paniği yatıştırıyor

Amerika'dan gelen yaptırım haberi dövizin Asya piyasalarında sert yükselişine neden oldu. Kamu bankaları kontrolü saglayarak panik alışların önünü kesti.

Amerika'dan haber geldi dolar uçtu

Temsilciler Meclisi Trump’ı Türkiye’ye yaptırıma zorlayan tasarıyı kabul etti. Dolar ve euro yükseliyor.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 665