PARAMEDYA

Döviz

Ege''de 15 milyar dolar ihracat hedefi

Ege İhracatçı Birlikleri kanalıyla geçen yıl yapılan ihracatın 13 milyar 324 milyon dolarla rekor düzeye ulaştığı, gelecek yıl için 15 milyar dolar hedef konulduğu belirtildi.

İzmir''e yapılan rüzgar yatırımı 2 milyar dolara ulaştı

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, İzmi’e yapılan rüzgar yatırımının 2 milyar dolar seviyesine ulaştığını belirtti.

Kapadokya balonlarından ekonomiye 70 milyon euro katkı

Kapadokya''da, geçen yıl 537 bin 500 kişi balon turuna katılarak bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini kuş bakışı izledi, turların ekonomiye katkısı yaklaşık 70 milyon euro oldu.

Dolara ne oldu?

Döviz yeni yıla hareketli başladı. Yılın ilk işlem gününde başlayan yükseliş, bu sabah daha da hızlandı. 1 Amerikan Doları 5.500 sınırını zorluyor.

IMF'den korkutan dolar tahmini: 10.21 TL

Ekonomist Mahfi Eğilmez, IMF'nin Türkiye'de dolar için 2019 tahmininin 10.21 TL olduğunu berilerek, kendi tahmininin ise 7.5 lira olduğunu açıkladı.

BM’nin 10 milyar dolarlık bütçesini bir Türk yönetecek

Birleşmiş Milletler''in (BM) yıllık yaklaşık 10 milyar dolarlık genel bütçesini, BM Yönetim ve Bütçe Danışma Komitesi (ACABQ) başkanlığına seçilen Cihan Terzi yönetecek.

Bakan Pekcan: Hizmet ticareti fazlası 22 milyar dolar oldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "2018 yılının ocak-ekim döneminde 22 milyar dolar seviyesinde hizmet ticareti fazlası elde etmiş bulunmaktayız." dedi.

Tavuk ve yumurta ihracatı 1 milyar dolara yaklaştı

Türkiye''den yapılan tavuk ve yumurta ihracatı, ocak-kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artışla 917 milyon dolara yükseldi.

Euro ve dolar cinsi tahvil ihracına yoğun ilgi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, talep toplama yöntemiyle euro ve dolar cinsinden devlet tahvili ihracını, yatırımcılardan gelen talep üzerine 24-26 Aralık tarihlerinde de yapacak.

Döviz neden düşüyor?

Dolar ve euro da düşüş başladı. Dolar 5.30'un altına indi. Peki döviz neden düşüyor?

Doğudan 11 ayda 1,6 milyar dolarlık ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin sorumluluk sahasında bulunan 17 ildeki firmalar tarafından bu yılın 11 aylık döneminde 1 milyar 623 milyon dolarlık ihracat yapıldı.

Türk müteahhitler Balkan ülkelerinde 9,5 milyar dolar iş hacmine ulaştı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk müteahhitlerin Balkanlar''daki ülkelerde 337 proje ile 9,5 milyar dolarlık iş hacmine ulaştığını açıkladı.

ASELSAN’dan 194,6 milyon dolarlık sözleşme

ASELSAN ile 1''inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü arasında 194 milyon 600 bin dolar tutarında sözleşme imzalandı.

Döviz ve altın tahvili ihracı başlıyor

Belirlenen bankalar aracılığıyla altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleriyle avro ve dolar cinsinden devlet tahvili ihracına bugün başlanıyor.

Milli enerji silahı Wattozz yılda 250 milyon dolar getirecek

Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, "Wattozz''un satışlarından ülkemize yıllık ortalama 250 milyon dolar döviz kazancı getirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Çay ihracatından 6,3 milyon dolarlık gelir

Doğu Karadenizli firmalar tarafından bu yılın ocak-kasım döneminde gerçekleştirilen çay ihracatından 6 milyon 271 bin dolar gelir elde edildi.

Turizmde 2019 hedefi 42 milyar dolar

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, gelecek yıl turizmden 40-42 milyar dolar gelir hedeflediklerini söyledi.

Bakan Albayrak: Cari açık 36 milyar doların altına inecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2018 yılında cari açığın 36 milyar doların altına inmesini beklediklerini söyledi.

Şanlıurfa''ya 100 milyon dolarlık sera yatırımı

Güneydoğu Anadolu Projesi''nin (GAP) hayata geçirilmesiyle gelişme kaydeden Şanlıurfa''da, Türk ve Kuveytli iş adamlarınca 100 milyon dolarlık sera yatırımı gerçekleştiriliyor.

Dövizde Hakan Atilla düşüşü

Amerika'da tutuklu Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ile ilgili gelişme döviz fiyatlarında gerilemeye neden oldu.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 275