PARAMEDYA

Döviz

HSBC'den dolarda şaşırtıcı tahmin

Ünlü bankadan şaşırtıcı dolar tahmini. HSBC, 2021 sonu Dolar/TL tahminini 7,70’ten 7,10’a indirdi.

Normalleşme sinyali doları gevşetti

BDDK'nın aktif rasyo uygulamasına son vermesi  piyasalarda normalleşme devam ediyor beklentisi yarattı ve dolar gevşemeye başladı.

Dövizdeki hareketin arkasında bono ihalesi mi var?

Dolar yeniden 8 lira sınırına dayanırken, Hazine bugün 10 yıllık tahvil ve 7 yıllık değişken faizli devlet tahvili için ihaleler düzenleyecek.

Dolarda şok yükseliş!

Dolar faiz artırımı öncesi seviyesine geldi. Dolar Almanya ile yaşanan gerginlik ve yabancı çıkışı ile yüzde 4'e yakın yükseldi.

Dolar dikiş tutmuyor!

Berat Albayrak'ın istifası ile birlikte düşüşe geçen dolar, haftanın ilk günü yükselmeye başladı. Yüzde 1.72 primle.

Dolar 7.520 TL'yi gördü bankaların internet siteleri kitlendi

Merkez Bankası'nın 475 baz puanlık faiz artışı ile birlikte dolar 7.520 TL'yi gördü. Dolara saldıran vatandaş bankaların internet sitelerini kitledi. 

Merkez Bankası ne yapacak?

Merkez Bankası’nın tarihi toplantısına saatler kala faiz ile ilgili tahminler artıyor. Peki Merkez Bankası kaç puan arttırırsa dolar düşer?

Dolar yabancı gazıyla 7.700' ün de altına indi

Albayrak'ın istifasından sonra dolarda başlayan düşüş soluksuz devam ediyor. Yabancıların olumlu raporları ile dolar bu akşam 7.700'den altına indi.

Dolarizasyonda korkutan rakam: Döviz mevduat oranı yüzde 60' a dayandı!

Merkez Bankası'nın 19 Kasım'da faiz arttırıp artırmayacağı tartışılırken, yerleşik bireysel yatırımcıların döviz mevduatı soluksuz devam ediyor. Yeni rekor yüzde 56.70!

Türk Lirası bu kez şaşırttı!

Türk Lirası'ndaki son üç günde yaşanan değer artışı, alışılmadık bir durumu ortaya çıkarttı. Bugüne kadar en fazla değer kaybederek ayrışan TL, son üç günde değer kazanarak ayrıştı.

Erdoğan konuştu dolar düştü

Son yıllarda ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sonra dolar düştü. Dolar yeniden 8 liranın altına indi.

Swap da geri adım doları düşürdü

BDDK'nın yurtdışı swap limitlerine yönelik aldığı ani karar, dövizin gevşemesine neden oldu.

Kamu bankaları dövize müdahaleyi bıraktı!

Berat Albayrak'ın istifası ile birlikte aylardır yurt içi ve yurtdışı piyasalarda dolar satarak müdahalelerde bulunan kamu bankaları piyasadan geri çekildi. 

Dolar kaldığı yerden yükselişe devam etti!

Berat Albayrak'ın istifasıyla yüzde 5'e yakın bir düşüş yaşayan dolar, bu sabah da tam tersi yüzde 4'e yakın yükseliş kaydetti.

İstifa kesinleşti dolar tekrar düşüyor

Berat Albayrak'ın istifası ile birlikte düşen dolar, akşam saatlerinde resmi açıklamanın gelmemesi nedeniyle hafif toparlanmaya başlamıştı. Ancak, resmi açıklama sonrası dolar tekrar düşmeye başladı.

Dolar 8.200' de altına geldi

Dolar son ayların en sert düşüşünü yaşıyor. Kamu bankalarının satışı olmadan dolar kuru 8.200 TL'nin de altına geriledi.

piyasalarda bayram havası

Hazine ve Maliye Bakanı albayrak'ın istifası piyasalarda olumlu karşılandı. Borsa yüzde 2.5'a yakın yükselirken, banka hisseleri yüzde 5'e yakın prim yaptı. Dolarda ise düşüş sürüyor.

Dolar ilk kez kamular satmadan düşüyor!

Dolarda günler sonra düşüş Berat albayrak'ın istifası ile geldi. Asya piyasalarında da dolar Türk Lirası karşısında değer yitirmeye başladı. İlk kez dolara müdahale edilmeden Türk Lirası karşısında düşüyor.

Albayrak istifası sonrası dövizde düşüş var

Bakan Berat Albayrak'ın istifasının şu saate kadar yalanlanmaması gözlerin döviz piyasaların çevrilmesine neden oldu. Yurtdışı ilk verilerine göre dolarda düşüş var.

Goldman Sachs: Türkiye dövize müdahale için 101 milyar dolar harcadı

Dövize kamu bankaları aracılığı ile müdahalenin faturası ortaya çıktı. Goldman Sachs, bu rakamı 101 milyar dolar olarak açıkladı.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 719