PARAMEDYA

Döviz

Türkiye altın yığınağı mı yapıyor?

Ekonomist Uğur Gürses ortalığı karıştıracak müthiş bir iddia ortaya attı. Türkiye neden altın yığınağı yapıyor? Türkiye İran gibi bir ABD ambargosundan mı korkuyor?

Türkiye''nin balık ihracatı 1 milyar dolara ulaştı

TİM Sektörler Konseyi Üyesi ve İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkan Vekili Ahmet Tuncay Sagun, son 12 aylık ihracatın yüzde 5 artışla 1 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Alabalıktan yıllık 8 milyon euro gelir

Türkiye’de tatlı su balığı üretiminde ilk üç sırada yer alan Kahramanmaraş’ta yılda 5 bin ton balık üretilirken, ortalama 8 milyon euro gelir elde ediliyor.

Dolar ne kadar daha yükselecek?

Ekonomi profesöründen dolar yorumu: Dolar nereye kadar gider?

“Brexit ile 1,3 trilyon euro tutarında varlık Euro Bölgesi’ne geçecek”

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Denetim Kurulu Başkanı Andrea Enria, merkezi İngiltere''de bulunan bankaların AB''den ayrılma sonrasında 1,3 trilyon euro tutarında varlığı Euro Bölgesi''ne taşıyacaklarını söyledi.

10 yılda 7,32 milyar dolarlık inşaat seramikleri ihracatı yapıldı

Türkiye Seramik Federasyonu''nun raporuna göre, 2009-2018 dönemlerini kapsayan 10 yıllık süre zarfında, 7,32 milyar dolarlık inşaat seramikleri ihracatı yapıldı.

Ünlü ekonomistten kur ve faiz uyarısı

UGUR  GÜRSES: Bugün “hiç bir şey olmaz”, yarın en hızlı değer kaybeden para listesinde birinci sırada bulursunuz paranızı. Son 5 yıllık tarihçede bunun çokça yaşanmış örneği var. Bügün ödünç alınan yarın ödeniyor.”

Yabancıların bir garip raporu

Bayram değil seyran değil misali Dolar sat, TL al diyen yabancı raporlarını dinleyenler zarar etti. Yeni tartışma konusu yabancılar ucuz dolar mı almak istedi?

Bal ihracatından 12 milyon dolarlık gelir

Türkiye''den yılın ocak-temmuz döneminde 2 bin 945 ton bal ihraç edilerek, karşılığında 12 milyon 857 bin 187 dolar gelir elde edildi.

Dolarda kazanan kim oldu?

Dolar  dün akşam 6.40'ı gördü. İnternette şehir efsanelerini andırmayacak kazanç hikayeleri ve hesapları dolaşıyor. Gerçekten 6 saatta birileri 100 bin dolar kazandı mı?

Türkiye dolar mı basıyor?

Ekonomist Ege Cansen, ilginç bir iddiayı ortaya attı: Türkiye Dolar Basıyor! İşte Cansen'in iddiası ve ispatı:

Doları yükselten nedir bu Stop-loss

Doların dün gece 6.40'ı görmesinde stop-loss etkili oldu. Peki nedir bu TL'ye büyük değer kaybına uğratan stop-loss? Türkiye swaptan bonra şimdi de stop-loss'u öğreniyor.

Biz uyurken dolar 6.40'ı gördü

Türkiye'yi zor bir hafta bekliyor. Gece  Saya piyasalarında 1 Amerikan Doları 6.40 TL'yi gördü.

net UYP açığı 338,8 milyar dolar

Türkiye’nin yurt dışı varlıkları ile yükümlülüklerinin farkı olarak tanımlanan net UYP, haziranda eksi 338,8 milyar dolar oldu

Vatandaş dövizde ısrarcı

vatandaş tüm tedbirlere karşılık hala mevduatın ağırlıklı Yabancı Parada tutulmaya devam ediyor. yabancı para mevduatları, 9 -16 Ağustos  Yurt içi yerleşiklerin yabancı para mevduatları 2 Ağustos haftasına göre 1,50 milyon USD arttı.

Rusya'dan Dolara Büyük Darbe

Uluslararası rezerv para dolara Rusya'dan önemli bir darbe geliyor. Rosneft  satışlarında referans para birimi olarak Euro'yu seçiyor. En son Saddam Hüseyin petrol satışlarında euro kabul edeceğini açıklamıştı.

Doları kimse tutamıyor

Türk Lirası dolar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. TL tüm ülkelerin para birimi karşısında değer kaybetti. 5.760'dan işlem görüyor.

Doları olanlar bu gece uyumayacak!

Piyasalar Fed Başkanı Powell'ın konuşmasını bekliyor. FED tutanakları ve başkanın konuşması doların yönünü belirleyecek. Açıklama bugece 03.00'de yapılacak.

Dövizini satana daha yüksek faiz

Halk Bankası döviz mevduatlarının TL'ye çevrilmesi için ilginç bir kampanya başlattı. Dövizini bozdurana daha yüksek mevduat faizi verilecek!

ASELSAN''dan rekor sipariş: 10,2 milyar doları aştı

ASELSAN’ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 486