PARAMEDYA

Döviz

Dövizi olana kötü haber

TBMM’ye sunulacak Yeni Vergi Yükümlülükleri Taslağı'nda yer alan bir maddeye göre Kambiyo işlemlerinde BSMV arttırılacak.

ABD yaptırımları kaldırdı dolar düşüyor

ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye yönelik alınan tüm yaptırım kararlarını kaldırdığını açıkladı. Trump'un bu açıklamasından sonra dolarda hızlı bir düşüş var.

24 Ekim beklentisi doların yükselmesine neden oldu

Amerika ile sorunların kısmen de olsa çözülmesi ile birlikte cuma günü hızla düşen borsa bugün yeniden yükselişe geçti. Bu kez 24 Ekim ile ilgili beklentiler.

Dolar neden yükseliyor?

Türkiye ile ABD arasındaki anlaşmanın son saatlerine girilirken, dolar yeniden yükselmeye başladı.

Dolarda büyük düşüş var!

Amerika ile dün gece yapılan süpriz anlaşma sonrası dolar beklentilerin de üstünde bir düşüş yaşadı.  Dolar güne 5.800 TL'nin altında işlem görmeye başladı. 

Anlaşma saglandı dolar göçtü

Amerika heyeti Türkiye ile anlaştığını ve YPG'nin çekileceğini açıkladı. Dolar sert düşüş yaşadı. 

Dövizin kaderini belirleyecek toplantı başladı

Dövizin ve borsanın yeni yönüne belirleyecek önemli toplantı Ankara'da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan yardımcısı ile görüyor. Açıklamalar dövizin yönünü belirleyecek.

Halk Bankası'na dava doları ateşledi

Gece yarısı Amerika'dan gelen haber  düşen doların yeniden yükselmesine neden oldu.Amerika'da Halkbank'a dava açılması doların yeniden sert yükselişine neden oldu.

ABD yaptırımı hafif geldi dolar sert düştü

Dolar, ABD yaptırımlarının çok da Türk ekonomisini olumsuz etkileyecek boyutta olmaması nedeniyle sert düştü. 

Dolarda tansiyon yükseldi, borsa çöktü!

Türkiye'de piyasaların yaptırım riski içine girdiği yolundaki yorumlar dövizin sert yükselişine borsanın da adeta çökmesine neden oldu. Suriye operasyonundan bu yana yaşanan en sert dalgalanma oldu. Dolar 5.930 TL'yi gördü.

Trump tweet attı dolar düştü

Bugüne kadar attığı her tweetle doların yükselmesine neden olan ABD Başkanı Trump bu kez istediğini yapamadı. İşi oyuna çeviren Trump'un son tweeti tam tersi doların düşmesine neden oldu.

Piyasaları savaş çarptı

Savaşın resmen başlaması ile birlikte borsada sert düşüş, dövizde ise kısmi yükseliş var. Dolar 5.900 TL'yi zorluyor. 

Dolar kaç lira olacak?

Usta ekonomi gazetecisi Taylan Büyükşahin son gelişmelerden sonra dolarla ilgili son tahminde bulundu. Dolar yılbaşında kaç lira olacak? Dahası bazı kişilerin iddia ettiği gibi 15 lira olacak mı? İşte tüm soruların yanıtları:

8 Ekim komplo teorisi mi gerçek mi?

Ünlü analist Şant Manukyan'ın  aylar öncesi dikkat çektiği 8 Ekim opsiyon piyasasındaki gariplikler ilginç bir komplo teorisine dönüştü. Suriye-ABD gerginliği aylar öncesinden mi planlandı?

Trump yine TL'yi vurdu!

ABD Başkanı Trump'un bir yıl aradan sonra attığı bir tweet yine Türk Lirası'nı vurdu. ABD Başkanı'nın tehdidi doların 5.810 seviyesine yükseltti.

Ve doların ateşi yükseldi

Suriye operasyon haberini ilk saatlerde sakin karşılayan piyasa gelen açıklamalaryla tansiyon yükseltti. Dolar yüzde 1 yükseldi, borsa bin puanın üzerinde düştü. 

piyasalar operasyon beklentisini ciddiye almadı

Cumhurbaşkanı'nın Suriye'ye girme ihtimali üzerine yaptığı konuşma, bu gece operasyon beklentisini güçlendirirken, piyasalar bunu dikkate almadı. Dolar Asya piyasalarında sakin açıldı.

PUTİN:Amerika doları silah olarak kullanıyor!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Amerika'nın rezerv para birimi doları bir silah gibi kullandığını belirterek, "Bundan kurtulmak zorundayız"dedi.

Vatandaş alıyor dolar düşüyor

Vatandaşın dolar alımı devam ediyor. Geçen hafta da bir milyar dolar aldığı belirlendi.  Ancak vatandaş dolar aldıkça dolar düşüyor.

Dolarda Suriye gerginliği

Türkiye'nin ABD ile Suriye konusunda ipleri kopardığı yolundaki  açıklamalar ve beklentiler doların yükselişine neden oluyor. Dolar 5.7364 liradan işlem görüyor.

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 529