PARAMEDYA

Döviz

Dolara talep neden artacak?

Koronavirüs sonrası Türkiye'nin dolara bağımlılığı daha da artacak. Kuru yükseltecek 3 önemli konu: Usta Ekonomi Gazetecisi Taylan Büyükşahin yorumluyor:

1 USD 6.601 TL

Korona dünya ekonomisini sarsarken, Türkiye'ye ağır fatura çıkartıyor.  Dolar yükselişini sürdürüyor. 1 dolar 6.60 TL'yi de geçti.

Dolara virüs bulaştı

Dolar yükselmeye devam ediyor. Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indiriminden sonra yükselişini sürdürdü. Bu sabah 6.50 gördü.

Ve Merkez Bankası'da faiz indirdi

Merkez Bankası perşembe günü yapılması beklenen Para Politikası Kurulu toplantısını beklemeden faizleri indirdi.

Dolar 6.42 TL'yi gördü

Dünya piyasalarında çalkantı ve korona virüs haberleri Türk Lirası'nın dolar karşısında büyük değer kaybetmesine neden oldu. 

Doların ateşini virüs yükseltti

Amerika'nın sıfır faiz kararından sonra ögece Asya piyasalarda değer yitiren dolar, bu sabah itibariyle yeniden değer kazanmaya başladı. 

Dolarda FED düşüşü

Amerikan Merkez Bankası FED faizleri düşürdü. Dolar Türk Lirası karşısında Asya piyasalarında değer kaybetmeye başladı.

Piyasalarda kabus devam edecek mi?

Usta Analist Erden Armağan Er, herkesin sorduğu o soruya yanıt veriyor: Piyasalarda kabul devam edecek mi? Altın, borsa düşecek mi, Dolar ne olacak?

Dolar aldı başını gidiyor

Dolar uzakdoğu piyasalarda yükselmeye devam ediyor. 6.300 TL'yi geçen dolara artık kamu bankaları da müdahale etmiyor.

Bitcoin resmen batırdı

Bitcoin ile birlikte birçok kripto parada büyük düşüşler meydana geldi. Bir günlük zarar yüzde 30'a yaklaştı.

 

Korona Türkiye' yi fena vurdu!

Koronavirüs ekonomiyi vurdu. Tek bir vakka kaydedilmesine rağmen borsa tarihi bir düşüş yaşadı. 8 bin puan borsa düşerken, dolar 6.300 sınırına yaklaştı.

dolar bir kez daha kritik seviyede

Dolar  ABD'nin seyahat yasağı kararı ile birlikte , analistlerin kritik seviye olarak gördüğü noktaya ulaştı. 

Suudiler'den Ruslara ekonomi tokatı!

Son dönemin en önemli siyasi aktörü Rusya'ya Suudi Arabistan tarihi bir ekonomik tokat attı. Petrol fiyatlarını bir günde yüzde 30 düşüren Suudi Arabistan Rus para birimi Ruble'yi vurdu.

Dolarda sabah şoku!

Dünya bu sabah küresel kriz haberleriyle uyandı. Dolar yüzde 1.6 değer kazandı.  Küresel piyasalarda büyük panik var.

FED, faizi 50 baz puan indirdi, dolarda sert düşüş

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faiz oranını 50 baz puan indirerek yüzde 1-1,25 aralığına çekti. Fed'in oybirliğiyle aldığı karar sonrası dolar/TL 6,10'un altına kadar geriledi.

Bitcoin adeta göçtü

Türkiye'de de binlerce kişinin yatırım yaptığı Bitcoin bir gece içerisinde 9400 dolar seviyelerinden 8000 dolar seviyelerine kadar geriledi.
 

Borsada Kara Perşembe

Borsa tarihi bir düşüş yaşadı. BİST 30 endeksi 4 bin 500 puanın üzerinde düştü. Dolar ise Mayıs 2019 tarihindeki seviyesine yükseldi.

Korona aşısı doları düşürdü

Son bir haftadır koronavirüs ve Suriye gerginliği ile yükselen dolar, Çin'den ve Suriye'den gelen iki olumlu haber ile gerilemeye başladı.

Nedir bu döviz korkusu?

Yarın gezegenimize büyük bir asteroid çarpacak, ne tedbir alırsın? sorusuna “dolar satın alırım” cevabını verenlerin çoğunluğunun Türk Vatandaşı olduğu rivayet edilir. İşte Türkiye'de dövize dair her şey! ŞERİF ELENDER yazıyor:

Virüs ve savaş korkusu doları yükseltti

Van ve Igdır'da bazı kişilerin koronavirüs şüphesi ile karantinaya alınması ve Suriye'de yaşanan gerginlik doların yüzde 1'e yakın yükselmesine neden oldu. Dolar 6.1450 TL'den işlem görüyor

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 579