PARAMEDYA

Döviz

Dolar çıldırdı yüzde 2 prim yapıp 7.700'ü gördü

Amerika'da kabul edilen 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi Türk lirasını fena vurdu. ABD 10 yıllıklarının sert yükselişi doların TL karşısında yüzde 2 prim yapmasına neden oldu.

Dolar 7.586 TL'yi gördü!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, "Hedeflerimize ulaşmanın halen çok uzağındayız" dedi başta Türk lirası olmak üzere bir çok para birimi değer yitirdi. 1 Dolar 7.586 TL'yi gördü.

Hazine'den kripto para uyarısı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto paralara ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Vatandaş Dövizini Neden Bozmuyor?

Merkez Bankası eski uzmanlarından Dr.Ayhan Bülent Toptaş, vatandaşın yüzde 17 faize rağmen neden dövizini bozmadığını madde madde anlattı:

Türk Lirası rekor kırdı

Geçtiğimiz hafta Türk Lirası  tüm gelişmekte olan  ülke para birimleri arasında en çok değer kaybeden oldu. Yüzde 6.19 değer kaybeden Türk Lirası için ekonomistler "en çok dayak yiyen para" yorumunu yapıyorlar.

Dolarda tansiyon düşmüyor: 7.470 TL'yi gördü

Amerikan tahvil faizindeki yükseliş gelişmekte olan para birimlerini olumsuz etkilerken, Türk Lirası en çok değer kaybeden para birimi oldu. Kabine revizyon tartışmaları TL satışında hızı arttırıyor.

Yiğit Bulut: En çok faizi verdiği halde parası en çok değer kaybeden ülke Türkiye!

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut gelişmekte olan para birimleri arasında, en çok faizi verdiği halde parası en çok değer kaybeden ülkenin Türkiye olduğunun belirterek, faiz politikasıyla paranın değerinin korunamayacağı söyledi.

Dolarda 8.500 kabusu!

Dolardaki yükseliş, 8.500 tartışmalarını yeniden başlattı. Avrasya Yatırım'dan Evren Devrim Yelyut ve Remzi Özdemir, 8.500 kabusunu anlattı.

Dolarda büyük atak! 1 dolar 7.500 sınırında!

Amerikan 10 yıllıklarının yükselmesi ve bu akşam borsaların ekside açması dolarda panik alımlarına neden oldu. Türk lirası hızla değer kaybederken, 1 dolar 7.440 TL'yi gördü.

Dolarda vatandaş haklı çıktı

Bankalardaki döviz mevduat hesaplarının bozdurulması için onca rapor yazan analistler yanıldı, vatandaş haklı çıktı. Dolar 7.300 sınırına dayandı.

Paribu danışma kurulu sektörün bilgi kaynağı oluyor

Kripto para işlem platformu Paribu, Danışma Kurulu ile global standartları belirleyen işlem hizmetini geliştirmeye devam ediyor. 

Prof.Korkmaz: iktidarın ektiği kötü tohum

Prof.Esfender Korkmaz, dolarizasyonu yazdı: Döviz mevduatı neden düşmüyor?

Dolarda 6.50 beklerken, 7.100 oldu

Dolarda yabancı bankaların analizinde 6.500 beklentisi yer alırken, bu akşam 7.100 TL'yi gördü.

İşte doları 7 TL'nin altına düşüren 3 neden

Dolar uzun bir aradan sonra bugün ilk kez 7 TL'nin altına düştü. İşte doları 7 Liranın altına düşüren 3 önemli gelişme:

Morgan Stanley uyardı: Dolar daha da düşecek!

Zaman zaman Türkiye'nin dış borçlanmalarında aracılık yapan Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley, Türk lirasının beklenenden fazla değer kazanabileceğini ve doların 6.80 Türk lirasına gerileyebileceğini belirtti.

Merkez Bankası döviz biriktirmeye başladı

Merkez Bankası brüt döviz rezervleri geçen hafta bir önceki haftaya göre, 1 milyar dolarlık artışla 54 milyar 366 milyon dolara yükseldi.

Döviz mevduatlarında sert düşüş

Geçtiğimiz hafta vatandaşların banka hesaplarındaki döviz mevduatlarının tutarı 2,1 milyar dolar geriledi. Döviz mevduatlarında yaşanan bu düşüş geçen yılın nisan ayından sonra yaşanan en sert düşüş olarak kayıtlara geçti.

FED üstü kapalı olarak daha fazla para basılmalı dedi

 Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Ocak ayında gerçek işsizlik oranı %10'a yakın,açıklanan %6,3 gerçeği yansıtmıyor.” dedi. Powell'ın çıkışı daha fazla para basılmalı olarak yorumlandı. Borsalar coştu.

Dolarda küçük yatırımcıya büyük tuzak!

Avrasya Yatırım kurucusu ekonomist Evren Devrim Zelyut, doların yükselmesinde etkili olacak 3 nedeni açıkladı.

Vatandaş halen dolara güveniyor

Haftalık banka ve para istatistiklerine göre 15 Ocak-22 Ocak haftasında yurt içi yerleşiklerin toplam döviz mevduatları 763 milyon dolar artışla 236 milyar 106 milyon dolara çıkarak rekor seviyeye ulaştı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 741