PARAMEDYA

Döviz

BDDK''dan döviz alımına yeni düzenleme

BDDK, döviz alım işlemlerinde dövizin ilgili gerçek kişinin hesabına aktarılmasının ve kullanıma açılmasının bir iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmesine karar verdi.

Son dakika! Dolarını satan parasını bir gün sonra alacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) bankalara gönderdiği bilgi notuna göre, 21 Mayıs’tan itibaren 100 bin dolar ve fazlası döviz alımında para ilgilinin hesabına bir gün valörlü olarak geçecek.

Batı Akdeniz 4 ayda 62 milyon dolarlık domates ihraç etti

Batı Akdeniz''den ilk 4 ayda yapılan yaklaşık 157 milyon 494 bin dolarlık yaş meyve sebze ihracatının 61 milyon 547 bin dolarlık kısmını domates oluşturdu.

Asya’dan Türkiye’ye 466 milyarlık yatırım

Türkiye''ye mart sonu itibarıyla Asya''dan 466 milyon dolarlık sermaye girişi gerçekleşirken, bu rakam söz konusu dönemdeki toplam doğrudan yatırımların yüzde 56,8''ini oluşturdu.

BDDK: Döviz kurları üzerinden spekülasyonlar yapılıyor

BDDK Başkanı Akben, "Ülkemizde son dönemde döviz kurları üzerinden spekülasyonlar yapılıyor, döviz hareketliliği konusunda saldırılara maruz kaldık." açıklamasında bulundu.

Sinop''tan 7,5 milyon dolarlık su ürünleri ihracatı

Karadeniz Bölgesi''nin önemli balıkçılık merkezlerinden Sinop''ta, bu yılın ilk üç ayında yapılan su ürünleri ihracatından 7 milyon 553 bin 325 dolarlık gelir elde edildi.

Spekülatif döviz alım satımına kambiyo önlemi

Kambiyo vergisi, spekülatif amaçla döviz alım-satımı yapılmasını caydırıcı hale getirmek ve vergi gelirlerini artırmak için yeniden yüzde 0,1''lik seviyeye getirildi.

Dövizini satan vergi ödeyecek

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre kambiyo muamelelerinde satış tutarı üzerinden binde 1 vergi alınacak

Sakarya''dan 1,8 milyar dolarlık ihracat

Türkiye''nin otomotiv sektöründe önde gelen şehirleri arasında bulunan Sakarya''dan, ocak-nisan döneminde 126 ülkeye 1 milyar 822 milyon 543 bin dolarlık ihracat yapıldı.

Bankalar Müşterilerini Yabancı Paraya mı Yönlendirdi ?

Döviz mevduat hesapları TL mevduatını geçti. Peki bu artışın ardında yatan sebep, bankaların yönlendirmesi mi? İşte en son verilere göre bu sorunun yanıtı:

Küresel enerji yatırımları 1 milyar dolar arttı

Dünyada enerji yatırımları geçen yıl bir önceki yıla göre 1 milyar dolar artarak 1 trilyon 847 milyar dolara ulaştı.

Giresun''dan 50 milyon dolarlık fındık ihracatı

Giresun''da bu yılın ilk 4 ayında 8 bin 429 ton iç fındık ihraç edilerek, 49 milyon 896 bin dolar gelir sağlandı.

Düştükçe alıyorlar!

Dolar vatandaşın psikolojisini bozdu. Cuma günü kamu bankalarının müdahalesi ile 6 liranın altına gerileyen dolar,  düştü diye gelen alımlarla yeniden yükseliyor.

Dolarizasyonda Bankalar Masum mu ?

USTA BANKACI EROL TAŞDELEN YAZIYOR: DTH'larının TL mevduatını geçtiği bir ülkede dolarizasyon yaşanmasında bankaların hiç mi günahı yok! İşte kanıtı!

SPOT VE VADELİ DÖVİZ PİYASALARINDA NELER OLUYOR?

ÜNLÜ HAZİNECİ ERDEN ARMAĞAN ER YAZIYOR: TCMB hem TL piyasalarda hem de Vadeli Döviz Piyasalarında canla başla USD/TL paritesindeki dalgalanma ile mücadele ederken, neden Kamu Banka ve Finans Kurumları vadeli piyasalarda alım yapıyor?

Merkez'in tehlikeli dansı!

Ekonomist Alaattin Aktaş, Altın ve kamu mevduatı hariç net döviz rezervi 9 Mayıs'ta 10.5 milyar dolara gerilediğini öne sürdü.

Dövize müdahalenin faturası ağır!

Reuters haber ajansı, iki kaynağa dayandırdığı haberinde, Türk kamu bankalarının TL'deki değer kaybını durdurabilmek için bu hafta içinde yaklaşık 4.5 milyar dolar sattığını duyurdu.

S-400 vazgeçildi iddiası doları düşürdü

6.300 TL'ye kadar yükselen dolar saat 21.50 itibariyle 6 TL'nin de altına geriledi. Doların düşüşünde bir Alman gazetesinin iddiası etkili oldu.

1 milyar doları kim aldı?

Reuters, doları düşürmek için kamu bankalarının 1 milyar dolar sattığını iddia etti. Peki bir günde ucuz 1 milyar doları kim aldı?

ASELSAN''ın sipariş tutarı 10 milyar dolara yaklaştı

Türkiye''nin önde gelen teknoloji şirketi ASELSAN, yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 2 milyar liralık ciro elde etti, elindeki siparişleri 9,5 milyar dolara çıkardı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 360