PARAMEDYA

Basisen

Döviz

Borsa coştu dolar düşüyor

Piyasalarda adeta bahar havası esiyor. Borsa 30 endeksi 2 bin puana yakın düşerken dolar ise 5.720 seviyesine geriledi. işte borsayı yükselten, dövizi ise düşüren beklenti:

Türkiye fındıktan 10 ayda yaklaşık 1,6 milyar dolar kazandı

Dünya fındık üretim ve pazarının büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye, bu yılın ocak-ekim döneminde bu üründen 1 milyar 578 milyon dolar gelir sağladı.

1 yıl sonra Dolar ne olacak?

Ünlü İngiliz Haber Ajansı Reuters, Türkiye'de doların 1 yıl sonra kaç lira olacağına dair piyasaya yön verenlerle bir anket hazırladı. İşte anketin sonucu ve doların 1 yıl sonraki fiyatı:

ASELSAN''dan 54,5 milyon dolarlık sözleşme

ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan keşif ve gözetleme sisteminin tedarik edilmesi amacıyla 54,5 milyon dolarlık sözleşme imzalandı.

doları bu kez Erdoğan yükseltti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında TCMB, ABD ve Suriye'ye yönelik yaptığı açıklamaların ardından dolar/TL 5.75'in üzerini test etti.

Dolar haftaya düşüşle başladı

Dolar yeni haftaya düşük enflasyon beklentisiyle düşerek başladı. Dolar bir kez daha 5.70 seviyesinin altını gördü.

Beklenen oldu!Türkiye ve Rusya doları terk ediyor!

Uzun süredir Türkiye ile Rusya arasında yapılması planlanan dolar dışındaki ticaret başladı. Rusya, Türkiye'den yaptığı ithalatların sadece yüzde 39'unda dolar kullandı. 

Doların düşüşüne yine Amerika engeli!

Suriye operasyonunun bitmesi ile düşüşe geçen dolar, Amerika'dan gelen bir haberle yeniden yükselişe geçti.

Dolarda faiz tepkisi

5.74 civarında bulunan dolar/TL, Merkez Bankası'nın kararının ardından yukarı yönlü tepki verdi.

Vatandaş dolar toplamaya soluksuz devam etti

Merkez Bankası şok faiz indirimi yaparken, geçen hafta 16.50 faiz beğenmeyenler 1.4 milyar dolar daha aldı. Yurt içi yerleşiklerin Döviz mevduatı 18 Ekim ile biten işlem haftasında 1.4 milyar dolar artarak 194.260 milyar dolara yükseldi.

Dolar Merkez Bankası'nın faiz kararını bekliyor

ABD'nin yaptırımları kaldırması ile düşen dolar, bugün açıklanacak olan faiz kararını bekliyor. İşte döviz ve faizde en son beklentiler:

Dövizi olana kötü haber

TBMM’ye sunulacak Yeni Vergi Yükümlülükleri Taslağı'nda yer alan bir maddeye göre Kambiyo işlemlerinde BSMV arttırılacak.

ABD yaptırımları kaldırdı dolar düşüyor

ABD Başkanı Trump, Türkiye'ye yönelik alınan tüm yaptırım kararlarını kaldırdığını açıkladı. Trump'un bu açıklamasından sonra dolarda hızlı bir düşüş var.

24 Ekim beklentisi doların yükselmesine neden oldu

Amerika ile sorunların kısmen de olsa çözülmesi ile birlikte cuma günü hızla düşen borsa bugün yeniden yükselişe geçti. Bu kez 24 Ekim ile ilgili beklentiler.

Dolar neden yükseliyor?

Türkiye ile ABD arasındaki anlaşmanın son saatlerine girilirken, dolar yeniden yükselmeye başladı.

Dolarda büyük düşüş var!

Amerika ile dün gece yapılan süpriz anlaşma sonrası dolar beklentilerin de üstünde bir düşüş yaşadı.  Dolar güne 5.800 TL'nin altında işlem görmeye başladı. 

Anlaşma saglandı dolar göçtü

Amerika heyeti Türkiye ile anlaştığını ve YPG'nin çekileceğini açıkladı. Dolar sert düşüş yaşadı. 

Dövizin kaderini belirleyecek toplantı başladı

Dövizin ve borsanın yeni yönüne belirleyecek önemli toplantı Ankara'da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan yardımcısı ile görüyor. Açıklamalar dövizin yönünü belirleyecek.

Halk Bankası'na dava doları ateşledi

Gece yarısı Amerika'dan gelen haber  düşen doların yeniden yükselmesine neden oldu.Amerika'da Halkbank'a dava açılması doların yeniden sert yükselişine neden oldu.

ABD yaptırımı hafif geldi dolar sert düştü

Dolar, ABD yaptırımlarının çok da Türk ekonomisini olumsuz etkileyecek boyutta olmaması nedeniyle sert düştü. 

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 520