PARAMEDYA

Döviz

Necmettin Batırel' den doları şak diye düşürecek yeni formül!

Prof. Özgür Demirtaş ile katıldığı televizyon programında  Merkez Bankası şak diye 10 milyar dolar satmalı sözü ile gündem olan Necmettin Batırel, doları şak diye düşürecek yeni formülü açıkladı. İşte dolara dip yaptıracak yeni formül:

Dolar 7.550 TL' yi de geçti, kamu bankaları sesiz

Dolar bankalararası piyasada 7.550 TL'yi de geçince bir çok döviz büfesi alış satış makasını açmaya başladı.  Satış fiyatını 7.800 TL'ye yükselttiler. Kamu bankaları müdahale tarzında bir satış yapmıyor.

TL'yi bu kez FED vurdu

Dolar kamu bankalarının büyük mücadelesine rağmen 7.50 seviyesini de aştı. Doların yükselişinde bu kez FED etkili oldu.

Dolar rekor kırdı kamu bankaları müdahale etti

Türkiye'de piyasalar kapandıktan sonra  Türk Lirası yurtdışı piyasalarda dolar karşısında değer kaybederek 7.500 TL'den işlem gördü. Ancak kamu bankalarının dolar satışı ile yeniden gevşemeye .başladı.

TL'yi negatif çarptı: Dolar yenden 7.40'ı gördü

Ağustos ayı enflason rakamları Türk Lirası'nın değer kaybetmesine neden oldu. Ekonomistler TL'deki değer kaybını negatif faize baglıyorlar.

Dünyada en çok değer kaybeden Türk Lirası oldu

Ağustos ayı Türk Lirası için kabus oldu. Dünya para birimleri arasında en çok değer yitiren Türk Lirası oldu. Hindistan, Meksika ve Güney Afrika gibi çeşitli para birimleri değer kazanırken TL yüzde 5'den fazla değer yitrdi.

Dolarda yeni hedef 8 TL altın ise frene bastı

Ekonomi Gazetecisi  Taylan Büyükşahin, dolar ve altın ne olacak sorusuna yanıt veriyor:

Dolar tarihi rekorunu tazeledi!

Yükselişini sürdüren dolar 7,4010 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekor tazeledi.

Kamular dövize müdahale ediyor

Dün müjde beklentisiyle düşmeye başlayan ve bugün 7.200 TL'nin de altına inen dolar yükselişini sürdürüyor. Kamu bankaları satış yaparak fiyatı 7.300 seviyesinin altına çekmeye çalışıyor.

Erdoğan'ın müjdesi doları vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü çok önemli bir açıklama yapacağı yolundaki açıklamaları, çeşitli spekülasyonlara neden oldu ve dolarda yüzde 1'in üzerinde düşüş var.

Döviz Kurları yükselince neden fakirleşiyoruz ?

Dolar borcunuz yok, dolarla maaş almıyorsunuz ama dolar yükselince neden fakirleşiyorsunuz? Prof.Dr.Emre Alkin bu soruya yanıt verdi: 

Prof.Hanke' den yeni dolar tahmini

Bayram öncesi doların kısa sürede 7 liranın üzerine çıkacağını bilen Prof. Steve Henke, dolarla ilğili yeni tahminde bulundu:

ünlü ekonomistten büyük iddia: Türkiye emanet para ile dövizi düşürmeye çalışıyor!

Mahfi Eğilmez, "Biz aylardır ne yapıyoruz bu emanet paralarla? Dolar kurunu düşürmeye ya da belirli bir limitte tutmaya çalışıyoruz. "dedi.

Goldman Sachs analistleri TL dolar için yeni tahminde bulundu

Goldman Sachs analistleri  Türk Lirası'nın daha da zayıflayabileceği uyarısında bulunarak,  dolar için tahminlerini yükseltti. İşte Goldman Sachs'ın 3, 6 ve 12 aylık yeni tahmini:

Vatandaş 6 haftada 6 milyar dolar aldı

Merkez Bankası'nın  doları 6.85 seviyesinde tutmaya çalıştığı son 6 haftada vatandaş 6 milyar dolar satın aldı. 

Döviz getirene sıfır vergi

Finansal kuruluş faaliyeti kabul edilenlerden en az birini yapan yurt dışında mukim kuruluşların kambiyo işlemlerinden Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınmayacak

1 milyar dolarlık müdahale yetmedi

Dolar TL karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Kamu bankalarının 1 milyar dolarlık satışına ragmen dolar 7.048 TL'den işlem görüyor. Serbest piyasada ise 1 dolar 7.150 TL'ye kadar satılıyor.

Dolar 7 liranın üzerinde

Bir süredir doları 7 liranın altında tutmayı başaran kamu bankaları son 1 saattir satışı kesti. Dolar yerli ve yabancı alımı ile 7 liranın üzerine çıktı.

Dolar güne hareketli başladı

Dün Londra piyasasında gecelik TL faizinin yüzde 1050'ye kadar yükselmesi ile 6.88'e kadar düşen dolar, yeni güne hareketli başladı.

Dolarda ne oluyor? Bayram sonrası düşüş var

TL dolar cephesinde ilginç şeyler oluyor. Londra TL O/N faizler %170, VIOP Ekim vadeli USDTRY 11 kuruş birden (MB) düştü, interbankta kamu bankaları düşük kurdan satıcı

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 651