PARAMEDYA

Döviz

Merkez Bankası anketinde dolar tahmini: 8,9184 TL

Merkez Bankası'nın anketinde yıl sonu dolar tahmini 8,9184 TL'ye geriledi. Ankette yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 16,74'e yükseldi.

Piyasaları 23 Eylül beklentisi bozdu

Piyasalar 23 Eylül'e odaklanırken, borsada satış dövizde ise yükseliş hakim.

Merkez Bankası Zorunlu karşılık silahını çekti

Döviz mevduat ve değerli maden hesapları için zorunlu karşılık oranları 2 puan artırıldı. 1 yıldan uzun (sendikasyon ve Eurobondlar) için değişiklik yapılmadı

Paraları değer yitirsin diye negatif faiz veriyor

Türkiye dünyada en yüksek faizi veren ülke kategorisinde yer alırken, İsviçre Merkez Bankası Frangın değerinin artmaması için negatif faizi bir süre daha sürdüreceğini açıkladı.

Merkez Bankası Lira'yı ateşe attı!

TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nun çekirdek enflasyon vurgusu Eylül'de bir faiz indirimi gelebilir düşüncesini güçlendirince dolar 8,50 ye doğru hareketlendi.

1 Dolar 8.400'ün üzerine çıktı

Dün Amerikan 10 yıllıklarının faizinin yükselmesi ile hareketlenen dolar, Türk lirası karşısında yükselişini bugün de sürdürüyor. 

Doları ABD 10 yıllıkları yukarı çekti

Amerikan 10 yıllıklarının yüzde 3'e yakın yükselişi doların Türk lirası karşısında yükselişine neden oldu. Dolar 8.350 TL'yi gördü.

Reel Döviz Kuru Endeksi Ağustos'ta 2.7 arttı

Türk Lirası Reel Döviz Kuru Endeksi Ağustos'ta tüketici fiyatları bazlı olarak yüzde 2,7 artış gösterdi.

Doların kaderi saat 10.00 belli olacak

TUİK, Ağustos ayı enflasyon rakamını saat 10.00'da açıklayacak. Doların yönünü bu rakamlar belirleyecek. İşte beklentiler:

TCMB'nin döviz rezervleri SDR dopingi

Merkez Bankası brüt döviz rezervleri 9,8 milyar dolar arttı. Yaşanan artışta IMF'in 6,3 milyar dolarlık SDR desteğinin hesaplara geçmesi etkili oldu. Net rezervler ise 672 milyon dolar arttı

Dolarda düşüş sürüyor

Dolar tüm olumsuz yabancı raporlarının aksine Türk lirası karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. 1 dolar 8.273 TL'yi gördü.

Yabancılar rapor silahını çekti!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi tartışılırken, yabancı kuruluşlar rapor silahını çekti.  Wells Fargo'dan sonra bu sabah Deutsche Bank'ta Türk lirası aleyhine rapor yazdı.

Paranın patronu konuştu dolar düştü

Fed Başkanı Jerome Powell’ın tahvil alımını azaltmaya bu yıl başlamanın uygun olabileceğini açıkladı. ABD borsaları yükseldi, ABD tahvil faizleri ve dolar düştü, içeride dolar/TL ise gün içi en düşük seviyeye geriledi

Dolar neden yükseldi?

Dolar dün 8.360 TL'ye kadar düşmesine rağmen güne yükselişle başladı. İşte doları yükselten o neden:

İMF'den 6.5 milyar dolar geldi

Bir süredir geleceği konuşulan 6.5 milyar dolar dün gece yarısı geldi.

İşte doları düşüren tahsilat haberi!

Dolar Amerika'dan gelecek ve TL'yi olumsuz etkilemesi beklenen haberlere rağmen düşmeye devam ediyor. İşte doları bugün düşüren tahsilat haberi!

Döviz yatırımcısının gözü Dolar Endeksinde

ABD Dolar Endeksi, bugün 93,70 seviyesine çıkarak 4 Kasım sonrası zirveyi gördü. Endeks haftalık bazda %1,5 primlenerek 14 Haziran haftasının ardından en iyi performansı gösterdi. Dolar endeksi Türk lirasını da olumsuz etkiliyor.

Güney Kore Wonu ve Katar Riyali’de eklendi

Resmî Gazete’de yayımlanan Genelge ile yapılan swap anlaşmaları neticesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca alım satım konusu yapılan dövizlere Güney Kore Wonu ve Katar Riyali’de eklendi.

Dolarda şişman parmak operasyonu! 8.312 TL'den satış oldu

Dolarda gece yarısı operasyonları devam ediyor. İki hafta önce yapılan düşük fiyatlı satış dün gece bir kez daha gerçekleşti. 8.312 TL'den sadece 3 saniyelik satış yapıldı.

Vatandaş düştükçe dolar aldı

13 Ağustos ile biten işlem haftasında yurt içinde yaşayan hane halkı ve şirketler dahil toplam döviz mevduat hesapları 12 milyon dolar artarak 232 milyar 246 milyon dolara yükseldi.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 823