Emirates Tel Aviv uçuşlarına başlıyor
Emirates İsrail uçuşlarına başlıyor.

Emirates, 23 Haziran 2022 itibarıyla Tel Aviv’e günlük uçuşların başlayacağını duyurdu.

Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

23 Haziran’da EK931 sefer sayısı ile yapılacak ilk uçuş yerel saat ile 15:50’de Dubai’den kalkarak 18:00’de Ben Gurion Havalimanı’na varacak. EK932 sefer sayılı dönüş uçuşu ise 19:55’te Tel Aviv’den ayrılarak yerel saat ile 23:59’da Dubai’ye ulaşacak. Uçuş zamanları, Dubai’ye rahat ulaşım ve Tayland, Hindistan, Filipinler, Maldivler, Sri Lanka ve Güney Afrika gibi popüler tatil noktalarına en iyi aktarma fırsatlarını sağlayacak şekilde programlandı.

TEL AVİV  UÇUŞ ÖNCESİ

Flydubai tarafından yapılan çok sayıda günlük ortak uçuşla birlikte, yeni Emirates uçuşları, Yahudi topluluklarına ev sahipliği yapan Avustralya, Hindistan, Filipinler, Tayland ve Güney Afrika genelinde çok sayıda günlük ve haftalık uçuşla Emirates uçuş noktalarından rahat bağlantı imkanı da sunacak. Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’dan uçacak yolcular Tel Aviv’e seyahatlerine devam etmeden önce, çok sayıda aktivitenin yanı sıra, dünyanın en iyi otellerinden bazılarında konaklama imkânını ve şehrin sembolü niteliğindeki en yeni yapılarında gezilere katılma imkânını da içeren Dubai Stopover paketini seçerek bir mola vermeyi tercih edebilirler.

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığına göre, İsrail, 2021 yılında Dubai’nin ilk 20 kaynak pazarı sıralaması içinde yer aldı ve bu sıralamanın, şehrin gitgide genişleyen deneyimler listesi ve sunduğu farklı imkânlar sayesinde 2022 yılında daha fazla ziyaretçiyi ağırlamaya devam etmesiyle birlikte daha üst bir noktaya ulaşması bekleniyor.

EĞLENCELİ UÇUŞ

Emirates’le seyahat edenler, yolculukları boyunca, Emirates’in ödüllü ürünleriyle ve kabin ekibinin gösterdiği sıcak misafirperverlikle birlikte, kişiselleştirilmiş dokunuşlar ve modern yenilikler beraberinde eşsiz bir uçak içi hizmet deneyiminin keyfini çıkaracak. Yolcular, Yoter Mema Shemagia Li, Happy Times, Isha Ovedet, Africa, The Electrifiers ve Asia dâhil olmak üzere, İbranice dilinde çok sayıda film seçeneği de sunan, 4500’den fazla eğlence kanalı ile Emirates’in uçak içi eğlence sistemi ice’ın keyfini çıkarabilecek.

Emirates ayrıca yakın zamanda, BAE’deki Müslümanların ve Yahudilerin birlik içindeki yaşamını ve aralarındaki karşılıklı saygı ve dostluğu, ayrıca ülke liderliğine hediye edilen bir tarihi Yemenite’yi (Tevrat Parşömeni) hikâye eden ve geniş kitleler tarafından beğenilmiş olan Amen-Amen-Amen belgeselini sunan ilk hava yolu oldu.