Orman Bakanı Af talebi kabul edildi

Uzun süredir görevden alınması beklenen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti.  Bekir Pakdemirli’nin istifa ettiği açıklanırken, baz kaynaklar ise istifasının istendiği ve onun da bu talebe karşılık vererek istifa ettiği öne sürülüyor.

Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atandı.

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.

Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında genel müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.

Turkcell, BİM ve AlBaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

"

AF TALEBİ KABUL EDİLDİ

Öte yandan Anadolu Ajansı Pakdemirli’nin istifasını “af talebi kabul edildi” şeklinde verdi.

AA şu notu geçti: Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci atandı.