Roma’nın da evlenenlere 2 bin euro!
Roma

Evlenme ve çocuk sayısının her geçen gün biraz daha düştüğü İtalya’da ilginç bir karar alındı. Roma’da evlenenlere belediye 2 bin euro düğün yardımı yapacak.

Başkent Roma’nın da içerisinde yer aldığı Lazio belediyesi bölgede evlenen herkese 2 bin euro vereceğini (yaklaşık 31 bin lira) duyurdu.

Lazio bölgesi, başkent Roma’nın yanı sıra Tivoli, Latina, Viterbo, Pomezia gibi popüler kentlerin yer aldığı 13 şehri içeriyor.
Lazio bölgesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, çiftlerin bugünden itibaren taleplerini iletebileceği ve başvuruları kabul edilirse düğün planlayıcısı, gelinlik ve damatlık, mekan, yemek, çiçekler ve araba dahil olmak üzere Lazio merkezli düğün hizmetlerine harcadıkları paranın 2 bin eurosunu geri alacakları belirtildi.

Bununla birlikte, yetkililer proje için toplam 10 milyon euro ayırdı kaynak ayırdıklarını ve geri ödeme başvurularının Ocak 2023’ün sonuna kadar yapılabileceğini belirtti.

NTV’nin aktardığına göre, Lazio Belediye Başkanı Nicola Zingaretti, “Ekonomik krizden ağır şekilde zarar gören bir düğün sektörü desteklemek için plana ihtiyaç var. Turizm sektörünü de göz önünde bulundurarak, birçok lokasyonu ile dünyanın en büyüleyici yerleri arasında yer alan bölgemizin her yeri ile övünebilmenin gururu ile önemli bir yatırımı hayata geçirdik” dedi.

Pandemiden bu yana sadece bölgede 9 bin düğün yapıldı.

Öte yandan, salgının başlangıcından bu yana, Lazio’da sadece 9 bin çift evlendi.

Lazio bölgesi, onlarca orta çağ tepe kasabası ve Circeo milli parkını çevreleyen kumlu plajları da dahil olmak üzere çok çeşitli romantik düğün mekanlarına sahip.

Bölgede düzenlenen en ünlü düğünlerden biri, şu anda boşanmış olan Tom Cruise ile 2006 yılında Bracciano’daki Orsini-Odescalchi kalesinde evlenen Katie Holmes arasındaki düğündü.