ARD Bilişim’de yatırımcının öfkesi dinmiyor!
ARD Grup Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş

2 yıl önce  halka açılmasına rağmen halka açıklık oranı yükselen ve hemen arkasından yüzde 194 gibi oldukça ciddi bedelli sermaye artışına giden ARD Bilişim’e borsa yatırımcısının tepkisi sürüyor. Şirketin hisse senedi bu ay yüzde 32 gibi oldukça sert bir düşüş yaşadı. Hisse senedinde küçük yatırımcıların satışı ise sürüyor.

2 yıl önce yaklaşık yüzde 35’i halka açılan ARD Bilişim, zaman zaman ortak satışı ile halka açıklık oranını yüzde 74.9’a yükseltti. Çok az bir hisse ile şirketi yöneten  yönetim kurulu, bu ayın başında yüzde 194 bedelli sermaye artırım kararı almıştı. Bu karardan sonra hissede sert düşüş oldu. Hisse senedi sadece bu ay yüzde 32 değer kaybetti. ARD Grup Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş, bir TV programında yatırımcıların tepkisini anlamadığını açıklamıştı.  Şirket 17 Şubat itibariyle resmi olarak bedelli başvurusunu yaparken hisse senedi bugün de değer yitirdi.

Küçük yatırımcılar SPK’ya başvurarak söz konusu bedelli sermaye artırımının reddedilmesini istiyor. SPK daha önce de bu tarz yüksek bedelli sermaye artışını reddetmişti.

BEDELİ KÜÇÜK YATIRIMCI ÖDEYECEK

Şirketin 2 yıl gibi kısa sürede halka açıklık oranını yüzde 35’den yüzde 74.9’a kadar yükseltmesi söz konusu bedelli sermaye artışının büyük bir bölümünün küçük yatırımcı tarafından karşılanması anlamına geliyor.