Ünlü ekonomist Timothy Ash’in Erdoğan iddiası: Bir AKP yetkilisi bana güvence verdi!
Timothy Ash

Merkezi Londra’da bulunan Bluebay Varlık Yönetimi Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Timothy Ash, Bakan Nureddin Nebati’ye övgü dolu sözlerinden sonra bu akşam attığı bir tweetle yeni bir tartışmaya neden oldu. Timothy Ash, AKP’li bir yetkilinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kaybetmesi halinde iktidarı sorunsuz olarak devredeceği yolunda güvence verdiğini iddia etti.

Bakan Nebati’nin Londra’da yaptığı toplantıya da katılan ve sonrasında yaptığı olumlu açıklamalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Timothy Ash, attığı tweette, “Bu hafta bir AKP yetkilisi bana, Erdoğan/AKP’nin yaklaşan seçimi kaybetmesi halinde iktidardan vazgeçeceklerine ve sorunsuz bir geçiş sağlayacağına dair güvence verdi”dedi.

TEPKİLER GELDİ

Bugüne kadar Türkiye ve ekonomiye yönelik hep eleştirileriyle gündeme gelen Timothy Ash’in bir anda Türkiye’ye yönelik olumlu açıklamaları şaşkınlık yarattı. Timothy Ash’in twitter daki takipçileri bu açıklamaya tepki gösterdi.  Tepkilerin başında ise, “Erdoğan adına size kim ne için bu güvenceyi verdi”  cümlesi oldu.