Ünlü alışveriş sitesi Trendyol halka açılıyor

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, platform üzerinden satılan ürünleri Avrupa ve Orta Doğu’da müşterinin kapısına kadar götürmek istediklerini, bu amaçla yurt dışında bazı noktalarda ayrıştırma merkezleri ve depolar kurmayı hedeflediklerini bildirdi.

Çetin, JW Marriott Otel’de düzenlediği basın buluşmasında, şirket faaliyetleri ve gelecek dönem hedeflerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri ve devlet fonlarının Trenyol’un yatırımcısı olduğuna işaret eden Çetin, son yatırım turuyla sağlanan yeni global hissedarlık yapısının Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ya yönelik yatırım ve büyüme hedefleri bakımından çok önemli olduğunu söyledi.

“Halka arz planımız var”
Halka arz planları bulunduğunu da aktaran Çetin, şöyle konuştu:

“Bütün teknoloji şirketleri bir boyuta geldiğinde halka arz oluyor. Bizim de inşallah önümüzde öyle bir hedefimiz var fakat onun için e-ihracatı da çok büyük hedef olarak koyduk. Halka arzda üçte bir ciromuzun ihracattan geldiğini görmek istiyoruz. Zamanlama olarak hedeflerimize 2024-2025 yıllarında ulaşabiliriz. Belki 2023’e kadar da o hedeflere ulaşabiliriz. Türk şirketi olarak İstanbul ve başka bir pazarla beraber ikili halka arz olabileceğini düşünebiliriz. İkinci yer Londra mı olur, New York mu olur, o günkü duruma bakarız. New York teknoloji şirketleri için önemli bir borsa.”