Erdoğan’dan Kripto para için yasal düzenleme açıklaması
kripto paralar düşmeye devam ediyor.

Toplantıda, kripto para borsasına ilişkin mesajlar verdiği öğrenilen Erdoğan, “Yasa hazır yakında gecikmeden Meclis’e göndererek, bu konuda adım atacağız” dedi.  Kendisinin açıkladığı ‘yeni ekonomik model’ ile Türkiye’nin sıçramaya geçeceğini öne süren Tayyip Erdoğan, “Önümüzde fırsatlar kadar riskler olduğunu da biliyoruz. Bu riskleri almaya değer” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Dolmabahçe sarayında ekonomi basını temsilcileriyle bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda kripto paralarla ilgili yapılan çalışmalar konusunda bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para yasa tasarısının hazır olduğunu dile getirdi.  Kripto para yasasının geciktirilmeden TBMM’ye gönderileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda hızlı bir aksiyon alınacağına dair sinyaller verdi. Hazırlanan kripto yasasının detayları hakkında henüz bilgi verilmezken önümüzdeki günlerde detaylarının ortaya çıkması bekleniyor.

Kripto paralarla ilgili son açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “kriptolarla devam eden bir savaşımız var” söylemiyle bu sektörün Türkiye’deki faaliyetlerinin kontrol altında alınması gerekliliğinin önemli olduğuna değinmiş, yasa çalışmalarının hızlı şekilde devam ettiğini de sözlerine eklemişti.