Korkulan oldu! Kur krizi tedarik zincirini kırdı Ünlü marka döviz kurundaki yükselişten dolayı üretimi durdurdu
Pelit Çikolata üretimi durdurdu.

Dün içinde dolar kurunun 13.50’yi görmesi ham madde temini yapmak zorunda olan firmaları zor durumda bıraktı. Bu durumda konuyla ilgili ilk sıkıntıyı Pelit Çikolata bildirdi. Köklü kurum Pelit Çikolata, yaptığı açıklama ile ham madde sıkıntısı ve dövizdeki dalgalanmalar sebebiyle satışı durdurduğunu açıkladı.

İşte o paylaşım:

Değerli iş ortaklarımız,

Tedarikçi firmaların ham madde temininde yaşattığı sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanmanın belirsizliği sürdürmesi üzerine geçici olarak satış ve sevkiyatları kapatmak zorunda kaldık. Piyasanın normale dönmesi ile birlikte yeniden durum değerlendirmesi yapılıp siz sayın müşterilerimize bilgi verilecektir.

Saygılarımla.

Satış Müdürü Metin Ayan

İDDİALARI YALANLADI
Söz konusu iddianın haber sitelerinde ve sosyal medyada yer almasının ardından Pelit Pastaneleri bir açıklama yaparak, satışı ve sevkiyatı durdurduğu iddiasını yalanladı.

Instagram’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sosyal medya ve WhatsApp gruplarında yazışmalarda yer alan PELİT şirketlerine ait üretim, satış ve sevkiyatların durdurulduğuna dair yazı gerçeği yansıtmamaktadır. Tüm üretim, satış ve sevkiyatımız önceden olduğu şekilde kesintisiz olarak devam etmektedir.”