Vakıfbank hisselerindeki yükselişin nedeni belli oldu! Vakıfbank 19 milyon lot alım yaptı
Vakıfbank borsada kendi hisselerini fiyat istikrarı için geri aldı

Borsada yabancı kurumların bankacılık sektörü hisselerinde yaptığı satışa rağmen Vakıfbank hisse senedi yüzde 4 yükseldi. Hisse senedindeki yükseliş, diğer banka hisselerine de alım getirirken, Vakıfank’ın kendi hisselerinde fiyat istikrarı için alım yaptığı öğrenildi.

Vakıfbank konu ile ilgili olarak KAP’a bir açıklama yaparak, 3.33 ile 3.44 fiyat aralığında yaklaşık 19 milyon lota yakın alım yaptığını bildirdi. Vakıfbank konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

” İlgi: 17 Mart 2020 tarihli özel durum açıklamamız, İlgide kayıtlı açıklamamızda Bankamız Yönetim Kurulunun kararıyla, hissedarlarımızın yatırımlarının değerinin korunması ve Bankamız hisse değerinde fiyat istikrarının desteklenmesi amacıyla; Sermaye Piyasası Kurulu’nun Geri Alınan Paylar Tebliği kapsamında 100.000.000 nominal adete ve azami 500.000.000.-TL satış tutarına kadar Bankamızın Borsa İstanbul’da işlem gören “D” grubu halka açık paylarının geri alınmasına karar verildiği duyurulmuştu. Bu kapsamda 3,33 TL – 3,44 TL fiyat aralığında 19.245.257 adet Bankamız D Grubu paylarının geri alım işlemine ilişkin bugün yapılan işlemler tabloda yer almaktadır. “