Akbank’ın Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç Orhonoğlu oldu
Başarılı iletişimci Murat Göllü'nün istifası ile boşalan Marka ve İletişim Başkanlık koltuğuna Beril Alakoç Orhanoğlu oturdu.

Uzun yıllardır Akbank‘ın marka ve iletişim başkanlık görevini başarıyla sürdüren Murat Göllü‘nün ani istifası ile boşalan göreve eril Alakoç Orhonoğlu atandı.
1 Ekim tarihinden itibaren yeni görevine başlayacak olan Beril Alakoç Orhonoğlu, bankanın tüm marka ve iletişim çalışmalarından sorumlu olacak.
BERİL ALAKOÇ KİMDİR?
İngiltere’de University of Kent at Canterbury Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Beril Alakoç Orhonoğlu, Pazarlama alanında Master programını University of the West of England, Bristol Business School’da tamamladı.
24 yıllık kariyerine 1998 yılında Unilever’de başlayan Alakoç, 1998-2009 yılları arasında Unilever’de, 3 senesi Dubai’de olmak üzere, çeşitli marka müdürlüğü pozisyonlarını yürüttü. Ardından 2017 yılına kadar Gıda, Deterjan ve Kişisel Bakım kategorilerinde Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu Bölgesi’nden sorumlu Marka Geliştirme Direktörlüklerinde görev aldı. 2017’de Petrol Ofisi CMO’su olarak atanan Beril Alakoç Orhonoğlu, pazarlama departmanının baştan yapılandırılmasında etkin bir rol üstlenerek Stratejik Pazarlama alanında marka gelişimine önemli katkılarda bulundu.
Alakoç, evli, Ömer ve Emre adında 2 çocuk annesi.