Pandemi nedeniyle Ziraat, Halk ve Vakıfbank tarafından dağıtılan ucuz krediyi ödeyemeyenlere 36 aylık yeni bir erteleme geldi.
Pandemi nedeniyle Ziraat, Halk ve Vakıfbank tarafından dağıtılan ucuz krediyi ödeyemeyenlere 36 aylık yeni bir erteleme geldi.
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın verdiği bu krediler 36 ay vadeli olup 6 ay geri ödemesiz 30 ay boyunca eşit taksitlerle ödeniyor. 3, 5, 7.5, 10 bin liraya kadar verilen krediler yüzde 0.49 faiz oranıyla dağıtılmıştı.
Aylık geliri 5 bin liranın altında olduğunu beyan eden kişilere kredi çıkmıştı.
Düşük faizi nedeniyle ödemesi de oldukça kolay olan kredilere ilişkin kamu bankaları yapılandırma seçeneğini sunmaya başladı. Milyonlarca kişinin yararlandığı kredi ile milyarlarca lira dağıtılmıştı.
YAPILANDIRMADA 36 AY SÜRE UZATIMI
Temel ihtiyaç destek kredisini yapılandırmak isteyenler 18 ile 36 ay arasında vade uzatımı yapabiliyor. Vade uzatımı ile taksitler daha da düşerken faiz oranı ise yüzde 1.42 olarak düzenlenmiş durumda.
YAPILANDIRMA İNTERNET ŞUBESİ VEYA MOBİL BANKACILIKTAN YAPILIYOR
Yapılandırma, internet bankacılığı ya da akıllı telefonlardan mobil bankacılık kullanılarak yapılabiliyor. Menüden ‘Krediler’ bölümüne girildiğinde ‘Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma’ seçeneği seçildiğinde BTİDK Vade Uzatımı işaretlenerek ilgili kredi seçimi yapılarak 18 ile 36 ay arasında istenen vade dilimi belirlenerek yapılandırma gerçekleşiyor.