Orçay Ortaköy Çay Sanayi, bugün gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. İlk gün yüzde 10 yükseldi.
Orçay Ortaköy Çay Sanayi, bugün gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Senet ilk gün yüzde 10 yükseldi.
Törene; Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Orçay A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan ve Tera Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Tezmen katıldı.
Tera Yatırım Menkul Değerler’in aracılık ettiği halka arzda Orçay’ın çıkarılmış sermayesinin 12 milyon 465 bin liradan 20 milyon 465 bin liraya artırılması nedeniyle ihraç edilen 8 milyon lira nominal değerli paylar halka arz edildi. Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzı 26-27 Ağustos tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da gerçekleşti. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği talep toplama işlemine halka arz büyüklüğünün 5,46 katına denk gelen 432 milyon 534 bin 900 liralık talep geldi. Orçay’ın 1 lira nominal değerli paylarının halka arz fiyatı 9,90 TL olurken, yerli ve yabancı yatırımcılardan oluşan 75 bin 496 yatırımcının Orçay hissesi aldığı halka arzın büyüklüğü 79 milyon 200 bin lira olarak gerçekleşti. Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da ‘Borsada Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış’ yöntemi ile yapıldığı için herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadı.
Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende yaptığı konuşmada; “Rize’de faaliyet gösteren şirketimiz, yatırımlarıyla, üretimiyle, istihdamıyla hem bölgesel kalkınmaya katkı sağlıyor, hem de şehrin sembolü bir ürünü üreterek örnek teşkil ediyor. Orçay, yatırımlarla devamlı olarak kapasitesini artırmış, ekonomiye, üreticilere ve topluma faydalı olmuştur. Şimdi ise, daha da büyümek amacıyla sermaye piyasamıza gelmektedir. Büyümenin kaynağını sermaye piyasamızın sunduğu imkanlarla karşıladıkları için, borsamızda işlem görmeye karar verdikleri için, şirketin ortaklarını buradan bir kez daha tebrik ediyorum. Büyümek için yatırım yapan, yatırım için kaynak arayan tüm şirketlerimizi Borsamıza davet ediyorum. Değerli misafirlerimiz, Orçay yaklaşık 75 bin yatırımcıya yapılan 79 milyon TL değerinde satış ile başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu sürece katkı sunan herkesi, başta Şirketin ve aracı kurumun değerli yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Orçay’a Borsamıza hoş geldiniz diyorum.” dedi.