PARAMEDYA

Küçük Yatırımcıyı Bitiren Borsa Operasyonu!

Küçük Yatırımcıyı Bitiren Borsa Operasyonu!

Borsada küçük yatırımcının uzaklaşmasına neden olan manipülatör operasyonları tam gaz sürüyor. Turex hisse senedinde yatırımcıyı perişan eden operasyon sürüyor.

Pandemi sürecinde borsaya özellikle halka arzlar nedeniyle binlerce küçük yatırımcı girdi. Ancak borsada oyuncu olarak nitelendirilen bazı manipülatörlerin kötü niyetli operasyonları küçük yatırımcının borsada batmasına neden oldu. 
Küçük yatırımcıyı canından bezdiren operasyonlardan biri de Turex hisse senedinde yaşanıyor. Halka arzdan sonra tavan tavan yükselen senette bir aracı kurumun aniden tabana kadar satışı binlerce yatırımcının aynı gün yüzde 20 kaybetmesine neden olmuştu. Söz konusu satışı yapan aracı kurum bu satışın yanlışlıkla yapıldığını iddia etse de senette düşüş sürdü ve 15 Nisan'da 21.24 olan senet aynı gün içerisinde taban olarak 17.38 kapattı. Senet 5 Temmuz tarihine kadar soluksuz düşerken, yine aynı kurumun işlemleriyle 3 tavanla 12 liranın üzerine çekildi. Ve yine aynı kurum satış yapması nedeniyle senette yüzde 10'a varan bir düşüş kaydetti. 
HEP AYNI ARACI KURUM
Söz konus hisse senedinde yoğun işlem yapan aracı kurumun bir çok manipülatif hareketlerde de görülmesi ve SPK tarafından ciddi bir yaptırım uygulanmaması kafaları karıştırdı.
 

Etiketler: turex hisse senedi

Facebook Yorumları