Bankacılıktan istifa eden ve kendi hayallerinin peşinde koşan Dilara’nın oldukça ilginç bir hikayesi. Bankacılığın dışında da hayatın varlığının ispatı.
Bankacıların  en büyük korkusu bankadan ayrıldıktan sonra ne iş yaparım?
Bir daha iyi bir iş bulabilir miyim? Dahası buradaki haklara sahip olabilir miyim?
Oysa bu korkuyu çok kolay yenen başarı hikayeleri var. Bunlardan biri de Dilara Elmas. Bankacılığı bırakıp, kendi deyimi ile  hayalini kurduğu ütopik bir dünyayı yaratmaya çalışmış ve bunu da başarmış.
Dilara Elmas hikayesini şöyle anlatıyor:
“yıllarca özel bir bankada satış temsilcisi olarak görev yaptım. Ta ki, anne olana kadar… Bulut um dünyaya geldikten  sonra ona kendim bakmak istedim ve görevimden istifa ettim. Ancak, zaman ilerleyip bebeğim büyümeye başlayınca, yeniden, “Ne iş yapabilirim?” sorusunun arayışına girdim…
HEP KENDİ İŞİM OLSUN İSTEDİM
Aslında aklımda hep, “Kendi işim olsun, en iyi performansı kendi işim için göstereyim, kendim için çalışıp para kazanayım” vardı. Özel bir bankada KOBİ yöneticisi olan eşimin sayesinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) adlı bir kurum olduğunu ve kendi işini kurmak isteyenlere destek verdiğini öğrendim. Ve kendi işimin patronu genç bir kadın girişimci adayı olarak hemen başvurumu yaptım. Ama ne iş yapacağımı o ana kadar hiç düşünmemiştim. Sonra, sürekli internetten alışveriş yaptığım için e-ticaret fikri çok mantıklı gelmişti.
ÜTOPİK BİR DÜNYA HAYAL ETTİM
O dönem İzmir Tire’de yaşadığımız için yakın çevreme sürekli zeytinyağı, incir, ceviz gönderiyorduk. Eşimin önerisiyle bu ürünleri pazarlamaya karar vermiştim. Ardından da isim arayışına çıktım. Aslında ben en başında bir incir markası yaratmak istemiştim. Bunun için de aklımda ütopik bir incir ülkesi vardı. Burası da ‘İNCİRYA’ olacaktı. Ama sonrasında ürün gamımıza zeytinyağı, ceviz, reçel ve gurme ürünler de eklendi. Dolayısıyla, sanılanın aksine ‘İncirya’ incir ve yağdan gelmiyor. Ve ismimize karar verdik sonra bütün prosedürleri tamamlayıp açılışımızı yaptık.
Hedeflerim arasında ihracat, ulusal-uluslararası yarışmalarda ödül alıp Türk zeytinyağının lezzet ve kalitesini tüm dünyaya duyurmak var..”
https://www.incirya.com/