Türkiye’nin sınırları kaldıran bankası Yapı Kredi, SWIFT tarafından geliştirilen ‘Gelen Swift Havale Takip’ (Inbound Tracking) hizmetini müşterilerine sunmaya başladı.
Türkiye’nin sınırları kaldıran bankası Yapı Kredi, SWIFT tarafından geliştirilen ‘Gelen Swift Havale Takip’ (Inbound Tracking) hizmetini müşterilerine sunmaya başladı. Böylece Yapı Kredi, global SWIFT üyesi bankalar arasında bu hizmeti müşterilerine sunan öncü bankalardan biri oldu.  Gelen SWIFT Havale Takip (Inbound Tracking) hizmeti sayesinde Yapı Kredi müşterileri, hesaplarına gelecek olan SWIFT para transferlerini havale gönderici bankadan çıktığı andan, kendilerine ulaşana kadar tüm süreçleri tanımlı e-posta adreslerine gönderilen bilgilendirme mesajları ile takip edebiliyor. Ayrıca Yapı Kredi müşterileri, bu yenilik sayesinde Yapı Kredi Mobil veya Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden Giden SWIFT transferlerinde olduğu gibi Gelen SWIFT transferi işlemlerinin tüm aşamalarını görüntüleyebiliyor. 
Standartları belirleyen çalışmalara imza atıyoruz 
Yenilikçi bir ruhla bugüne kadar sayısız teknolojiye öncülük ettiklerini ifade eden Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu: “Dijital bankacılık alanında öncü konumumuzla, yeni teknolojileri en kullanışlı ve güncel halleriyle müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizle, müşterilerimizin hayatlarındaki sınırları kaldırarak ihtiyaç duydukları her alanda yanlarında oluyoruz. Bu kapsamda ‘Gelen SWIFT Havale Takip’ hizmetini dünyada müşterileriyle buluşturan ilk bankalar arasında bulunmaktan oldukça gururluyuz. Kurum kimliğimizin önemli bir parçası olan yenilikçi ruhumuzla, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran zamanının ötesindeki uygulamaları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde de dijital bankacılık alanında sınırları kaldırmaya ve standartları belirleyen çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”