PARAMEDYA

Almanlar tatil için sudan ucuz Türkiye'ye yöneldi

Almanlar tatil için sudan ucuz Türkiye'ye yöneldi

Son bir ayda Türk lirasının euro karşısında hızlı değer kaybı Almanlar'ın tatil için Türkiye'yi seçmesine neden oldu. 1 euro 10.500 TL olunca tatil paketlerine talep arttı.

Son bir ayda  Türk lirasının euro  karşısında hızlı değer kaybı Almanlar'ın tatil için Türkiye'yi seçmesine neden oldu. 1 euro 10.500 TL  olunca tatil paketlerine talep arttı.
Almanya’nın koyduğu kısıtlamaları hafifletmesiyle Türkiye’ye rezervasyon talebinde hızlı talep olduğu bildirildi.
Almanya seyahat endüstrisi pazarının ikinci büyük grubu FTI, gelen talep üzerine Türkiye’de anlaşmalı olduğu tüm otelleri satışa açtı.
FTI Grubu yöneticisi Ralph Schiller, Almanya´nın pandemi kararlarından sorumlu olan Robert Koch Enstitüsü´nün Türkiye´ye yönelik karantina zorunluğunu kaldırması için “Bu bizim Türkiye için beklediğimiz işaretti. Karar ile birlikte Türkiye satışlarımız artmaya başladı” dedi.
FTI Türkiye´den sorumlu yöneticisi Hicabi Ayhan da Robert Koch Enstitüsü tarafından alınan kararın Türkiye turizminin yeniden başlaması için önemli bir adım olarak gördüklerini belirterek “Almanların tatil için en çok tercih ettikleri yerlerden biri olan Türkiye´ye gitmek artık çok daha kolay olmasına seviniyoruz” dedi.

Etiketler: alman turist

Facebook Yorumları