PARAMEDYA

Bankacıların aşı tepkisi! Dizi oyuncusuna var, bankacıya yok!

Bankacıların aşı tepkisi! Dizi oyuncusuna var, bankacıya yok!

Türkiye'de aşı önceliği dizi yapım elemanlarına kadar verilirken, bankacılık sektörü bir kez daha dikkate alınmadı. 200 bin bankacıya aşı yok!

Aşılama planı kapsamında, öncelikli meslek grupları arasına müzisyenler ve set çalışanları da eklendi. Bugüne kadar yüze yakın sektör çalışanı aşı kapsamına alınırken, bankacılık sektörü çalışanları  "riskli sektör"görülmemesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından dikkate alınmadı. 
Sağlık Bakanlığı tarafından şu ana kadar aşı kapsamına şu sektörler alındı:
Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kritik görevlerdeki kişiler,  Zabıta, özel güvenlik, Adalet Bakanlığı,  Cezaevi, Eğitim sektörü (öğretmenler ve öğretim üyeleri), Gıda sektörü (SGK kayıtlarına göre) çalışanları (fırın, yemek fabrikaları, gıda imalathaneleri, ambalajlanmış su üreticileri vb.),  Taşımacılık (SGK kayıtlarına göre) sektöründe çalışanlar ve son olarark da müzisyenler ve dizi set çalışanları eklendi.
BANKACILAR YİNE YOK!
Pandemi sürecinde banka şubeleri, en fazla covid-19 vakası görülen yerler olarak dikkat çekmesine rağmen Sağlık Bakanlığı bir kez daha sektör çalışanlarını pas geçti. Türkiye Bankalar Birliği'nin daha önceki başvurusunu dikkate almayan Sağlık Bakanlığı, banka şubelerini riskli olarak kabul etmiyor. 
Bugüne kadar yaklaşık b700 şubesi covid nedeniyle kapanırken, binin üzerinde bankacı da virüs kaptı. Yine tahmini rakamlara göre, son iki yılda 55 bankacı hayatını kaybetti.
BANKACILAR TEPKİLİ
Öte yandan bankacıların halen aşı kapsamına alınmamasına tepkilerde büyüyor. Bankacılar, "banka şubelerine her gün ortalama 300 kişi girip çıkıyor. Burada söz konusu sadece bankacının sağlığı değil, aynı zamanda şubeye gelen insanlarında. Bankacının sağlığı bir dizi oyuncusu kadar yok bu ülkede!"diye tepki gösterdiler.

Etiketler: bankacılara aşı

Facebook Yorumları