Borsaya dev bir teknoloji şirketi geliyor. Süperonline halka arzı için süreç hızlandırıldı.
Turkcell, iştiraki olan internet servis sağlayıcısı Superonline’ın halka arz sürecini hızlandırmak için bankalarla görüşmelere başladı.
Haber Global’e konuşan kaynaklara göre, Turkcell, internet servis sağlayıcısı Superonline’ın halka arzının 2021 yılında gerçekleşmesi için piyasa koşullarını ve şartlarını konuşmak için bankalarla masaya oturdu. 
2018 yılında Turkcell’in eski CEO’su Kaan Terzioğlu açıklamasında “Superonline’da halka arz gibi stratejik opsiyonlarını düşünüyoruz” ifadesini kullanmıştı. Superonline’ın halka arzı uzun süredir gündeme geliyor ve aracı kuruluşların ile yatırım şirketlerinin raporlarına da yansıyordu, fakat somut bir adım atılamamıştı. Turkcell 2016’da bir başka iştiraki Global Tower’i halka açmak istemiş fakat bir takım nedenlerden ötürü ertelenmişti. 
Turkcell, Superonline’i 2009 yılında bünyesine kattı.
Superonline, BTK verilerine göre abone sayısı bakımından genişbant internet erişimi sağlayan şirketler arasında yüzde 15,81 ile TTNet’in ardından ikinci sırada yer alıyor. Gelir bakımından ise yüzde 18,85 ile yine TTNet’in ardından 2. sırada yer alıyor.
Türkiye’de 77,4 milyon genişbant internet abonesi bulunuyor. 2020  1. çeyreğinde ADSL abone sayısı 9 milyon 787 bin, Toplam fiberoptik abone sayısı ise 3 milyon 347 bin oldu. 
2021 yılında Borsa İstanbul’da yaklaşık olarak 30 şirketin halka arz olması bekleniyor.

Kaynak: Haberglobal