PARAMEDYA

Banka EFT ve havale ücretlerine zam geldi

Banka EFT ve havale ücretlerine zam geldi

Türkiye'de milyonlarca kişiyi ilgilendirecek zam haberi. Bankaların EFT ve havale ücretlerine zam geldi.

Geçtiğimiz yıl yapılan bir düzenleme ile sınırlanan bankaların EFT ve havale ücretlerine zam geldi. Bazı bankalar yeni zamlı tarifeyi hemen devreye sokarken, bazılarının ise önümüzdeki haftadar itibaren uygulayacağı belirtiliyor.
Bankaların EFT ve havalelerden aldığı tüm ücretlere yüzde 14.6 oranında zam yapıldı. Bu oranın  yıl sonu TUFE oranı olduğu belirtiliyor. 
İLK UYGULAYAN BURGANBANK OLDU
Öte yandan yeni zamlı EFT ve havale tarifesini ilk uygulayan banka Burgan oldu.  Burganbank bugün saat 17.00 itibariyle tüm müşterilerine SMS atarak, "Degerli musterimiz , 15 Subat 2021 tarihinden itibaren EFT ve Havale ucretlerinde %14.6 oraninda ( 2020 yil sonu TUFE orani ) artis yapilacaktir. Guncel ucretlerimiz icin subelerimiz, www.burgan.com.tr ve 0850 222 8 222 nolu Cagri Merkezimizden bilgi edinebilirsiniz. Saglikli gunler dileriz." şeklinde bilgi verdi.
DİĞER BANKALAR DA YAPACAK
Öte yandan yeni zamlı tarifeyi diğer bankaların da önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya başlayacağı belirtiliyor. Yasal düzenlemeye göre, bankalar TUFE oranında zam yapabiliyor.

Etiketler: eft havale ücretieft ücreti

Facebook Yorumları