PARAMEDYA

Bankacılar whatsapp'ın yasaklanmasını istedi

Bankacılar whatsapp'ın yasaklanmasını istedi

Türkiye whatsapp uygulamasını tartışırken, bankacılardan ilginç bir çağrı geldi: Whatsapp yasaklansın! İşte bankacılarıların gerekçesi:

Bilgi ve konum paylaşımı gibi bazı konularda sözleşme değişikliğine zorlayan whatsapp Türkiye'nin gündemine oturdu. Tüm bu tartışmalar sürerken, Türkiye'deki bankacılar whatsapp uygulamasının komple yasaklanmasını istedi.
Paramedya.com.tr'nin instagram hesabı üzerinden yapılan bir ankete 658 bankacı katıldı. 
Anket konusu ne güvenlik açığı ne de konum paylaşımıydı. Bankacılar için son yıllarda taciz ve mobbing aracı olarak kullanılanılmasıydı.
"Whatsapp üzerinden iş ile ilgili rahatsız edici mesajlar alıyormusunuz?"  ve Yöneticiniz whatspp'tan taciz ediyor mu sorusuna 658 bankacının yüzde 76'ı evet yanıtı verdi. Sadece yüzde 24'ü hayır yanıtını verdi.
YASAKLANMALI
Ankete katılan özel banka çalışanı N:A, whatsapp'ın tam bir mobbing aracı haline geldiğini belirterek, "komple yasaklanmasının" kendilerine rahat bir nefes aldıracağını öne sürndü.
GECE 01.30 DA MESAJ
Ankete katılanlar arasında gece 01.30 da dahi iş yazışmalarının yapıldığı ifade eden bankacılar bulunuyor. "Hastanız mı var, bebeginiz mi var diye soran yok" diyen bankacı, özellikle bölge wahtsapp gruplarından şikayetçi.
İŞTE BAZI YANITLAR:
-Bölge ayrı, şube müdürü ayrı kurduğu 4 grup var.  Krediler grubu, sigortalar grubu, uzaktan çalışanlar grubu, evden çalışanlar grubu. Artık bu gruplardan dolayı elime telefonu bile almak istemiyorum
-Şube ve bölgenin 4 ayrı whatsapp grubu var. Şimdilik tek tesellim üyelik ücreti almıyorlar!
-Tamam gündüzü anladık da gece ne be! Gece dahi yarınki aksiyonunuz nedir diyen psikopat yöneticiler var.
 

Etiketler: paramedya anketbankacılık whatsapp taciz

Facebook Yorumları