PARAMEDYA

Borsada yabancıların Banka Aşkı!

Borsada yabancıların Banka Aşkı!

Borsada 632 milyon dolarlık alım yapan yabancılar en çok banka hisseleri topladı. İşte yabancının en çok aldığı banka hisseleri:

Yabancı yatırımcının Borsa İstanbul’da BİST30 hisselerine ilgisi sürüyor. Borsa İstanbul aralık ayı verilerine göre yabancı yatırımcılar yıldız ve ana pazarda 632 milyon 108 bin dolar net alıcı oldu. Kasımda 1 milyar dolarlık net alım yapan yabancılar aralıkta borsada 27 milyar 221 milyon dolar tutarında alım yaparken, 26 milyar 589 milyon dolar tutarında satım gerçekleştirdi. Yıldız pazarda 23 milyar 865 milyon dolarlık alım, 23 milyar 256 milyon dolarlık da net satış yapılırken, ana pazarda 3 milyar 355 milyon dolar alım, 3 milyar 333 milyon dolar net satış gerçekleştirdi.
GARANTİ ALDILAR
Yabancı yatırımcılar, Aralık ayında en çok Garanti Bankası hisse senedinde alım yaptı. Yabancının en çok net alım yaptığı hisselerin başında 278 milyon 740 bin dolarla Garanti Bankası ilk sırada yer alıyor. Hisse senedinde takas yabancı kontrolünde. Garanti hisselerinin sadece yüzde 40'ı Citibank Yabancıda bulunuyor. Yine yaklaşık yüzde 20'si de Deutschebank yabancı takasında bulunuyor.
 

Etiketler: garanti bankası borsagaranti bankası hisse senedigaranti yabancı takasıyabancının aldığı senetler

Facebook Yorumları