ING Türkiye müşterileri, Kolay Adres Tanımlaması yaparak para transferinde IBAN yerine cep telefonu, kimlik veya pasaport numarasını kullanabilecek.
ING Türkiye müşterileri, Kolay Adres Tanımlaması yaparak para transferinde IBAN yerine cep telefonu, kimlik veya pasaport numarasını kullanabilecek. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Ocak ayı içinde kullanımını başlatacağı sistem için ING müşterileri şimdiden ING Mobil üzerinden adreslerini tanımlayabiliyor. Yeni nesil para gönderme teknolojisiyle para transferinin çok daha hızlı ve kolay yapılacağını söyleyen ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, müşterilerinin dijital bankacılığın avantajlarından yararlanmaları için çalışmayı sürdüreceklerini dile getirdi.
Kolay Adresleme Sistemi’nin para transferinde hızı ve kolaylığı beraberinde getireceğini söyleyen ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, “Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemizde dijitalleşme hızlanıyor. Pandemi ile birlikte pek çok kişinin hayatında ilk kez mobil ve dijital kanalları kullanmaya başlamasıyla bu hız daha da arttı. Dijital bankacılığın büyük sıçrama yaptığı bir dönemde, TCMB’nin bu yenilikçi sistemi hayata geçirmesi önemli bir adım oldu. Bu yeni nesil para gönderme teknolojisiyle birlikte IBAN kopyalama, yanlış ya da eksik IBAN girme gibi zorluklar ortadan kalkacak, müşterilerimiz para transferlerini çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilecek. Biz de bu süreçte altyapı çalışmalarımızı tamamlayarak müşterilerimizin Kolay Adres tanımlamalarını yapabilmelerini sağladık” dedi.