Dün Ankara’da silahlı banka soyguncusunu yakalarken yaralanan müşteri konuştu: Devletimin bankasını soydurmam!
Dün Ankara’da ilginç bir banka soygun girişimi oldu. Silahlı soyguncu bankada bir müşteri tarafından hayatını hiçe sayarak yakalandı. Soyguncunun elindeki silahın ateş alması sonucu yaralanan banka müşterisi emekli sağlık memuru Cengiz Sever Çetinkaya, “Ben devletimin bankasını soydurmam, bileyim ki öleceğim yine de soydurmam” dedi.
Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki Eryaman Mahallesi’nde dün sabah banka şubesinde meydana gelen olayda, yüzünde maske bulunan M.A. adlı şüpheli, elindeki tabanca ile içeriye girdi. M.A., tabancayı çıkarıp, gişe memurlarından kasadaki paraları çantaya doldurmalarını istedi. M.A., yaklaşık 30 bin TL ile bankadan çıkarken, üzerine atlayan Cengiz Sever Çetinkaya (66) tarafından engellendi. Çıkan arbedede Çetinkaya, M.A.’nın silahından çıkan kurşunlarla yüzünden ve göğsünden yaralanırken, elindeki tabancayı da almayı başardı. M.A. daha sonra banka güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, gelen polis ekiplerine teslim edildi.
HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI
Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda bankanın soyulmasını canı pahasına engellerken yaralanan Çetinkaya, Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurşun göğsünden girip, arkadan çıkan Çetinkaya, hayati tehlikeyi atlattı.