Düşük faiz nedeniyle daha çok kazanmak için borsaya gelen küçük yatırımcılar, sahte işlem ve  banka dekontlarıyla dolandırıldı.
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yürütülen incelemeler neticesinde, izinsiz sermaye piyasası faaliyetinde bulunarak dolandırıcılık suçlamasıyla 2 kişiyi yakaladı.
SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, Özge Erten isimli kişi hakkında, izinsiz sermaye piyasası faaliyetinde bulunulması, bilişim sistemlerinin ve banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle; hileli davranışlarla kişilerin aldatılarak onların zararına kendisine yarar sağlanması ve sahte banka dekontları ile çerçeve sözleşmelerinin düzenlenmesi ve kullanılması suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Kurul ayrıca, Özge Erten’in işlediği suçlara iştirak ettiği belirlenen Uğur Erten hakkında da, yetkilisi olduğu şirketin banka hesaplarını kullandırmak suretiyle izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi ve yetkilisi olduğu şirketin banka hesaplarını kullandırmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık suçuna iştirak edilmesi eylemlerinden ötürü suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.