PARAMEDYA

Teknosa’ya sermaye dopingi

Teknosa’ya sermaye dopingi

Sabancı Holding, Teknosa'daki yüzde 10,3'lük hissesinin bir kısmının ya da tamamının Teknosa'nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde ikincil piyasada satışına karar verdi.

Teknosa’nın teknoloji altyapısını daha da güçlendirmek için sermaye artırımına gidiyor. Sabancı Holding Yönetim Kurulu, Teknosa’da sahip olunan yüzde 60,28 oranındaki hissesinin yüzde 10’luk kısmını İstanbul Borsası’nda halka arz edecek. Satıştan elde edilecek kaynak, Teknosa’da nakit sermaye artışı olarak kullanılacak. Sabancı Holding CFO’su Barış Oran, “Teknoloji hayatın ayrılmaz bir parçası. Teknosa’nın önünde parlak bir gelecek var. Teknosa 1,5 yıl önce başlattığı dönüşümün meyvelerini topluyor. Sabancı Holding de hisse arzı ve sonrasındaki nakit sermaye artışı ile Teknosa’nın gelecekteki büyüme fırsatlarına daha güçlü hazırlanması için adım atıyor” dedi.  
HAKİMİYETİ KAYBETMEYECEK!
Sabancı Holding, Teknosa'daki yüzde 10,3'lük hissesinin bir kısmının ya da tamamının Teknosa'nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde ikincil piyasada satışına karar verdi. Satıştan elde edilecek gelir Teknosa'nın gerçekleştirmeyi planladığı sermaye artırımında holdingin yeni pay alma haklarının kullanımından doğacak sermaye koyma borcunun ödenmesinde kullanılacak.
Holding'ten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada holdingin Teknosa'daki paylarının 11,3 milyon TL nominal değerli ve toplam sermayenin yüzde 10,28'ini temsil eden kısmının tamamının ya da bir kısmının Teknosa'nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılmasına karar verildiği belirtildi.
Holding Teknosa'da sermayenin toplam yüzde 60,3'üne karşılık gelen 66,3 milyon TL nominal değerli payı elinde tutuyordu.

Etiketler: teknosa satış

Facebook Yorumları