PARAMEDYA

Yabancıların Garanti Bankası keyfi! Notunu düşürüp borsada yüzde 28 kazandılar!

Yabancıların Garanti Bankası keyfi! Notunu düşürüp borsada yüzde 28 kazandılar!

Bugüne kadar defalarca haklarında olumsuz rapor yazılan banka hisseleri yabancılar tarafından adeta talan edildi. Garanti Bankası hisse senedinde yabancılar son 10 günde yüzde 28 gibi oldukça büyük bir kazanç elde ettiler.

Türk bankalarına yönelik bugüne kadar yaklaşık 16 rapor yazıldı. Hemen hemen tüm raporlarda Türk bankaları için karamsar bir tablo çizildi. Son olarak 16 Eylül'de Moody's  13 bankanın kredi notunu düşürmüştü. Ancak, son bir haftada faiz arttırım ile birlikte yabancı kuruluşlar borsada adeta banka hisselerini kapış kapış aldılar. 
Yabancıların en çok aldığı banka hisse senedi Garanti Bankası oldu. 6 kasım'da yabancı takası 48.74 olan Garanti'de bu oran tam 10 günde yüzde 60.89'a yükseldi.  Yabancılar Garanti Bankası hisse senedinden 10 günde yüzde 28.22 gibi müthiş bir kar elde  etti.
6 Kasım'da 8.450 TL'den dolar bozduran yabancılar bugün itibariyle kurdan da yaklaşık 1 liraya yakın para kazandı. 
AKBANK'DA YÜZDE 25 KAZANDI
Yabancıların adeta talan ettiği bir başka banka hisse senedi Akbank oldu. Borsada son bir yıl içerisinde en çok düşen hisse olan Akbank'da yabancı 10 günde yüzde 25 kazandı. Yabancılar aynı zamanda İş Bankası'nda yüzde 25,  yapı Kredi Bankası'nda da yüzde 22.75 getiri sağladı. 

Etiketler: garanti bankası hisse senediakbank hisse senediyapı kredi bankası hisse senediiş bsankası hisse senedi

Facebook Yorumları