PARAMEDYA

Karı düşen QNB Finansbank tan personele istifa et teklifi

Karı düşen QNB Finansbank tan personele istifa et teklifi

Mali yapı olarak Türkiye'nin en güçlü bankalarından QNB Finansbank, çok sayıda personeline anlaşmalı istifa teklifi sundu.

Kriz bankacık sektörü çalışanlarını olumsuz etkilemeye başladı. İlk kez geçen ay Akbank'ın devreye soktuğu ücretsiz izin uygulamasından sonra, şimdi de QNB Finansbank, bazı personellerine anlaşmalı istifa teklifi sundu.
Mali yapısı ve piyasa pazar payı olarak en iyi bankalar arasında yer alan QNB Finansbank'ın 2020 ilk 6 ayda karı ilk kez düşmüştü. 
Dün akşam saatlerinde çok sayıda personele davet elektronik postası atıldı. Bugün bölge müdürlüklerinde yapılan görüşmelerde personele kıdem tazminatı haricinde maaş teklifi yapıldı. Alınan bilgiye göre, 5 yıllık personele 5 maaş, 10 yıl 8 maaş, 15 yıl üstü personele ise 12 maaşa kadar teklifte bulunuldu. Bazı personellerin bu teklifi kabul ettiği  iddia ediliyor.
İLK KEZ KARI DÜŞTÜ
Bugüne kadar bilanço olarak dikkatleri üzerinde toplayan QNB Finansbank'ın ilk kez karı 2020 ilk 6.aylık bilançoda düşmüştü.
Üst Yönetime en fazla ödeme yapan banka!
QNB Finansbank, bankacılık dünyasında en fazla üst yönetime ödeme yapan banka olarak biliniyor. Aktif Büyüklük açısından kendisinden daha büyük bankalardan bile kat ve kat daha fazla ödemeyi yaptığı 2020 ilk 6 aylık bilançosunda  görülmüştü. 2019 ilk yarısında Üst Yönetime 95 milyon TL ödeme yapan banka 2020 ilk yarısında 103,3 milyon TL ödemeye çıkardığı görüldü. Bu ödeme ile Türkiye’deki bankaların Kamu, Yerli ve Özel Bankalar arasında “Üst Yönetime en fazla ödeme yapan banka” unvanını da devam ettirmiş oldu.

Etiketler: QNB Finansbank personel çıkartmaqnb finans üst yönetim ödemeleriqnb finans 2020 ilk çeyrek karı

Facebook Yorumları