Gökçeada’da yapılan havalimanında uçuş olmamasına rağmen 63 personelin her gün işe gidip geliyor.
Gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü’de bugün yayımlanan yazısında Gökçeada’da yapılan havalimanında uçuş olmamasına rağmen 63 personelin her gün işe gidip geldiğini yazdı. 
Öztürk’ün yazısında yer verdiği iddialar şöyle:
Gökçeada’ya altı yıl önce havaalanı yapılmış. Ama çalıştırılmıyor. 62 personel her gün işe gidiyor ama yapacak işleri yok. Hatta can sıkıntısından aralarında gerilimlerin bile yaşandığı söyleniyor.
 
Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’yı merak etmeme rağmen, gitmek kısmet olmamıştı. Türkiye’nin en batı ucu Babakale’ye ulaştıktan sonra, Gökçeada’ya gitmemek olmaz. Çanakkale’den Gökçeada’ya gidebilmek için feribotla Eceabat’a, oradan da yine feribotla yaklaşık bir saat 15 dakikalık yolculukla, Gökçeada’ya gidiyorsunuz. Gökçeada’ya daha önce üç feribot sefer yaparken, şimdi ikiye indirilmiş. Bu yüzden gitmek, dönmek biraz çileli oluyor.
Gökçeada’nın hikayesi çok. Onlardan biri de adadaki havaalanı. Gökçeada’ya 6 yıl önce havaalanı ve liman yapılmış. Ama gelin görün ki havaalanı tam 6 yıldır çalıştırılmıyor. 62 personel her gün işe gidiyor ama yapacak işleri yok.
Bir yetkili, “Can sıkıntısından aralarında gerilim yaşanıyor” diyor. Ayrıca ilçede duble yollara ihtiyaç olmamasına rağmen 500 kişi nüfusu olmayan köylere bile duble yol yapılıyor.
Belediye Başkanı Ünal Çetin “Acil işlerimiz yapılmazken önceliklerimiz olmayan işler yapılıyor. Gökçeada ile ilgili gizli bir ajandanın olduğunu düşünüyorum” dedi.