Türk Telekom, kullanıcılarına daha iyi bir internet deneyimi sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarıyor
Geçtiğimiz aylarda pandemi sürecinde birçok servis sağlayıcının hayata geçirdiği upload yani yükleme hızını artırma geri geliyor. Bu konudaki ilk adım Türk Telekom’dan geldi.
Türk Telekom upload hızını yeniden artırdı
Türk Telekom, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla, kullanıcılarının upload hızlarını hiçbir ek ücret ödemeden 31 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak şekilde 2 katına çıkarıyor. Türk Telekom’un fiber ve VDSL aboneleri ile Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan tüm kullanıcılar bu hizmetten 1 Ekim 2020’ye kadar faydalanabilecek.
Otomatik olarak yükseltilecek yükleme hızı için ayrıca başvuru yapmaya gerek olmadığı da açıklandı. Ancak bu hizmetten faydalanmak için Türk Telekom ya da Türk Telekom altyapısını kullanan fiber ya da VDSL abonesi olmak gerekiyor. Türk Telekom abonesi olan ADSL kullanıcıları bu artıştan faydalanamayacak.   
Yani Türk Telekom fiber ve VDSL aboneleri Ağustos ayı sonundan Ekim ayı başına kadar 1 aylık sürede kullandıkları yükleme yani Upload hızının iki katını kullanabilecekler. Şimdilik sadece Türk Telekom abonelerinin yararlanabileceği bu hizmetin diğer servis sağlayıcılar tarafından da sunulması bekleniyor. 

Kaynak: Teknolojioku.com