PARAMEDYA

AVİVASA İncelemeler sürüyor

AVİVASA İncelemeler sürüyor

Müşteri bilgilerinin internet ortamında satıldığı iddiası üzerine şirket bir açıklama yaptı:Savcılığın soruşturması ve AvivaSA’nın incelemeleri devam etmektedir.

Kişisel Veriler Kurulu açıklaması ile gündeme gelen Avivasa müşteri bilgilerinin internet ortamında satıldığı bilgileri üzerine şirket bir açıklama yaptı.
Avivasa şirketinden yapılan açıklama aynen şöyle:
Veri sorumlusu sıfatına haiz bir kurum olarak şirketimiz bünyesinde tüm kişisel veriler 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında korunmaktadır.
12 Haziran tarihinde bir web sitesinde bazı kişisel verilerin bulunduğu ihbarı alınmıştır, ihbarda bu verilerin Şirketimiz ile ilgili olabileceği iddiası bulunmaktadır. Bu iddia doğrultusunda derhal Mahkeme kararıyla ilgili web sitesindeki ilan kaldırılmış ve Savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Eş zamanlı olarak konu Kişisel Veriler Kurulu’na da bildirilmiştir. Kişisel Veriler Kurulu bizim bildirimimiz nedeniyle Kanun gereğince 23 Haziran 2020 tarihinde “Kamuoyu Duyurusu” yapmıştır. KVK Kurulu’na yaptığımız ön bildirime ilişkin duyuruya www.kvkk.gov.tr den ulaşabilirsiniz.
İlgili verilerin AvivaSA müşterilerine ait olduğuna ilişkin herhangi bir tespit bugün itibarıyla bulunmamaktadır. Savcılığın soruşturması ve Şirketimizin incelemeleri devam etmektedir. Söz konusu soruşturma ve incelemeler sonucunda şayet, müşteri verilerinin ihlali ile ilgili bir tespit olması halinde Kanun gereği bildirimler yapılacaktır. Bu bağlamda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun “Veri güvenliğine ilişkin yükümlülükler” başlıklı 12nci maddesinin (5) numaralı fıkrası gereği,  Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na bildirim yapılacak, kurumsal internet sitemiz www.avivasa.com.tr ‘de gerekli bildirim yayımlanacak ve bu durumdan etkilenen müşterilerimiz bilgilendirilecektir.
 
Konuyu önemle bilgilerinize sunar, KVK Kurulu veya Şirketimiz tarafından yapılmayan herhangi bir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ederiz.
 

Etiketler: avivasa açıklama

Facebook Yorumları