PARAMEDYA

Koronavirüs hastane kapattırdı

Koronavirüs hastane kapattırdı

Doktor, hemşire, ambulans şoförü olmak üzere çok sayıda sağlık çalışanının koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine hastane kapatıldı

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde koronavirüs nedeniyle Devlet Hastanesi’nde poliklinik ve yataklı servisler geçici süreyle kapatıldı. Hastanede doktor, hemşire, ambulans şoförü olmak üzere çok sayıda sağlık çalışanının koronavirüs testi pozitif çıktı. Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ”Kovid-19 testi pozitif çıkan hastane personeli tedavi altına alınmış, pozitif vaka temaslılarına ilişkin filyasyon çalışmaları başlatılmıştır.” denildi.
Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki Devlet Hastanesinde çok sayıda sağlık çalışanında Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine valilik tarafından hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin kapatıldığı bildirildi. Hastanenin sadece acil servis kısmının hizmete devam ettiği bildirildi. testi pozitif çıkan sağlık çalışanları da Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
DEVLET HASTANESİ KAPATILDI
Manisa Valiliğinden yapılan açıklama şöyle: “İlimiz Saruhanlı İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan personelde Kovid-19 vakalarında artış tespit edilmesi üzerine, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesinin kararı ile Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi yataklı servisleri ve polikliniklerde verilen sağlık hizmetlerine geçici süreliğine ara verilmiş, hastanede yatan hastalar gerekli önlemler alınarak Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Kovid-19 testi pozitif çıkan hastane personeli tedavi altına alınmış, pozitif vaka temaslılarına ilişkin filyasyon çalışmaları başlatılmıştır. Bu süreçte hastanede acil servis hizmetleri verilmeye devam edecek olup, acil servise başvuran hastaların kontrolleri hastane bahçesine kurulan triaj çadırında yapılacaktır”.

Etiketler: manisa saruhanlı devlet hastanesi korona virüs

Facebook Yorumları