PARAMEDYA

Tekstil devinden bankaya rica Çekime karşılıksız yazma

Tekstil devinden bankaya rica Çekime karşılıksız yazma

Koronavirüs işdünyasını sarsmaya başladı. Türkiye'nin en ünlü mağazalar zirciri, bankaya yazı yazarak, ödeyemeyeceği çeklere karşılıksızyazılmamasını rica etti. Şirket cumhurbaşkanlığı ilke kararı geregi mücbir sebep yazılmasını istedi.

Koronavirüs işdünyasını sarsmaya başladı. Türkiye'nin en ünlü mağazalar zirciri, bankaya yazı yazarak, ödeyemeyeceği çeklere "karşılıksız"yazılmamasını rica etti. Şirket cumhurbaşkanlığı ilke kararı geregi mücbir sebep yazılmasını istedi.

Koronavirüsü  ilk ekonomik tahribatını vermeye başladı. Türkiye'nin en büyük tekstil devi ve mağazalar zinciri olan şirket, bankaya bir yazı yazarak, çeklerinin karşılıksız çıkacağını belirterek banka şubesinden önemli bir ricada bulundu. Şirket,  yazdığı mektupta,  COVID-19 salgınının yarattığı tahribattan bahsederek, AVM'lerdeki magazalarının zorunlu olarak kapatıldığını dikkat çekti.
Şirket Cumhurbaşkanlığı'nın  tüm icra ve iflas takiplerinin 30 nisan 2020 tarihine kadar durdurulduğunu da belirterek,bir çok bankanın kredi ödemelerini ötelediği ve ilave limitler açtığını da belirterek, "İzah olunan hususlardan anlaşılacağı üzere, çek ödemelerimizin zamanında ifa edilemeyecek olmasının tüm dünyayı etkileyen mücbir sebepten kaynaklanması, Cumhurbaşkanlığı ilke kararı, ekonomik önlem paketleri ve Türk Ticaret Kanunu'nun mücbir sebep ile ilgili hükümleri nazara alınarak bankanızdan keşide edilen veya bankanıza takasa sunulan çeklerin arkasına KARŞILIKSIZDIR ŞERHİ DÜŞÜLMEKSİZİN " Cumhurbaşkanlığı ilke kararı gereği mücbir sebep" şerhinin düşülmesini saygımızla talep etmekteyiz"denildi.

Etiketler: karşılıksız cekmücbir sebep karşılıksız çek

Facebook Yorumları