SGK  emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı’na başvuruda bulundu.Kurum tedavi ve ilaç katkı paylarının da arttırılmasını istedi.
SGK  emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı’na başvuruda bulundu.
Fox TV tarafından yayınlanan habere göre, Sosyal Güvenlik Kurumu SKG, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan bazı düzenlemeler istedi. Bu düzenlemeler arasında emeklilerden yaklaşık 100 TL her ay kesinti yapılması istenirken, her iki bayramda verilen biner liralık ikramiyenin de kaldırılmasını istedi.
SGK tarafından sunulan ve onaylanması istenen talep emekli maaşlarının da en az 80 lira ile 100 lira arasında azalmasına neden olacak. Özellikle ilaç katılım ve 60 yaş altındaki emekliler daha fazla tedavi katkı payı ödeyecek.
SGK bu haberle ilgili her hangi bir açıklama yapmadı.
SGK YALANLADI
Öte yandan SGK Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak söz konusu çalışmayı yalanladı. Fox TV tarafından ortaya atılan iddianın asılsız olduğunu açıklayan SGK, vatandaşların bu tür haberlere itibar göstermemesini istedi.