PARAMEDYA

Ya “Temiz Bankacılık” yapacaksınız ya da bu diyardan gideceksiniz

Ya “Temiz Bankacılık” yapacaksınız ya da bu diyardan gideceksiniz

EROL TAŞDELEN, BDDK kararını yorumluyor: BDDK aynı zamanda yasal süreç başlatarak suç duyurusunda da bulunup konuyu yargıya taşımalı. Yok öyle banka karları düşerken Üst Yöneticilere zam üzerine zam yapıp Prim havuzunda yüzmek. Maskeniz düştü, gerçekler ile er ya da geç yüzleşecektiniz : GÜNAYDIN!

Hop nereye : Daha Komisyon iadesi yapacaktınız
Banka masraflarına karşı sivil inisiyatif hareket
Bankaların Dijital Soygunu
Bankaların organize komisyon soygunu
Ahlaksız olanın İŞ ETİK kuralı olur mu?
Bireysel Emeklilikte kirli oyunlar
Buda oldu : Bankalar Faiz formülünü de bozdu
Modern Haçlılar : Soros Çocukları, McKinsey Oğlanları
Şubeleriniz Ahır müşteriler sağılacak İnek mi?
Bankalar yedi içti bulaşıkları Halk mı yıkayacak?
Bankalarınki Can da Vatandaşınki Patlıcan mı?
Eyy Devlet Kaynağı vatandaşın cebinde arama : Kaynak Bankalarda
Kamu Kredi dağıttı Yerli Özeller batırdı
McKinsey Prens ve Prensesleri
Vatandaşı bankalara boğdurmayın
Devrişme misyonerler
Ne demek “Müşteri İstemiyor” : İsteyecek Arkadaş
Bankaların Sigorta Soygunu

Ne mi bunlar. PARANMEDYA’da Sosyal Sorumluluk gereği yazdığım bazı yazıların başlıkları.
Yazdıklarımıza karşı çıkanlar, “yazmasın” diyenler, herkes gibi satın alabileceklerini düşünüp, reklam sözleşmelerini suratlarına çarptığımız tipler, “yazması etik değil” diyen ahlaksızlar, BDDK’nın son düzenlemelerini, TCMB’nin cezalarını “McKinsey Devşirmeleri” boyunlarına, ya da çerçeveletip odalarına asabilirler.
Doğru şeyler yazdığımız, haklılığımız tescillenmiş oldu. Dijital soygunları cezasız kalmadı. Bu toprakları Emperyalizmin oyun sahasına çeviren, Anadolu bozkırlarında, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep Metropollerinde başıbozuk  cirit atmalarına sonunda Kamu otoritesi çıkıp “yeter atık!” dedi. Karar alıcıları tebrik ederim. Tüyü bitmemiş yetimin sofrasına el uzatanlara “dur!” dediler. 50 defa Hacca gitseler bu kadar sevap kazanamazlardır. Gönlümüz alınan haksız masrafların iadesi şeklinde idi. Ama devletin soyguna dur demesi bile bize teselli oldu. Kesilen / kesilecek cezalar da Devlete dolaylı vergimiz olsun!

Yazdıklarımızı okuyamadığınız için bunlar başınıza geldi

“Yapmayın etmeyin, bu aldığınız haksız masraflar resmen soygun” dedik. “Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsunuz” dedik. Dinlemediler. “0,22 kuruş EFT maliyeti için 100-500 TL alınmaz” dedik dinletemedik. “Bir kredi müşterisine 2-3 sigorta olmaz” dedik, “kredi limit teklif ücreti olmaz, kredi tahsis sigortası olmaz” dedik duyuramadık. Esnafın boğazını sıktınız nefes alamıyor diye yazdık. Okumadınız.  Görmediler, duymadılar, dinlemediler. Şimdi de süt dökmüş kedi gibi suçlu arıyorlar. Kurdukları haram düzenden nasıl kaçacaklarını planlıyorlar. Yediğiniz haram lokmalar da boğazınızdan geçmeyecek bilin istedim.

Ortada ceza var da bu ortama hazırlayanlardan hesap sorulmayacak mı?

Dijital soygunu tespit edip engellediniz. Tebrik ederiz. Tam destek. Ama hırsızlığı engellemek tamam da bunu yapanlar cezasız mı kalacak. Kurumsal soygun sistemini kuranlar, haksız yere banka adı altında hırsızlık yapanlar yargılanmalı. “Ben almadım Banka aldı, sistem aldı” demek Üst Yöneticileri ( bazı bankalar kilit yönetici diyor ) sorumluluktan kurtarmamalı, bu düzenlemeler ile aklanmış olmamalı. BDDK aynı zamanda yasal süreç başlatarak suç duyurusunda da bulunup konuyu yargıya taşımalı. Yok öyle banka karları düşerken Üst Yöneticilere zam üzerine zam yapıp Prim havuzunda yüzmek. Maskeniz düştü, gerçekler ile er ya da geç yüzleşecektiniz : GÜNAYDIN!

Erol TAŞDELEN
tasdelen34@gmail.com

 

Etiketler: erol taşdelenbddk kararıerol taşdelen paramedyaerol taşdelen banka masraf
Erol TAŞDELEN
Erol TAŞDELEN

Erol Taşdelen, 1969 Niksar doğumlu. Siyaset Bilimci, Ekonomist, araştırmacı. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi – Kamu Yönetimi Lisans ( 1990 ), İ.Ü. İktisat Fakültesi – Maliye Bölümü’nden “Bölgeler arası dengesizlik ve Türkiye” tezi ile Y. Lisansını ( 1993 ) tamamladı . Ayrıca
AÖF – “Sağlık Kurumları İşletmeciliği” – “Tarım” – “Turizm ve Otel İşletmeciliği” – “Yerel Yönetimler” bölümleri mezunu. 1991 yılında başladığı iş hayatında Yapı Kredi Bankası, Toprakbank, Kentbank, Finansbank ve Akbank’ta çalıştı.  Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesi’nde Konuk Öğretim Görevlisi olarak yıllarca, “Finans, Finansal Yatırım Araçları, Kamu – Özel Sektör İlişkileri, CRM, Makro Ekonomi” dersleri verdi..Piyasalar, Ekonomi, Kriz üzerine ağırlıklı sanayici iş adamlarına bilgilendirici konferanslar verdi. Amatör olarak ilgilendiği Hat ve Çini sanat eserleri ile karma sergiler açtı. Evli, Ada ve Ege adında ikiz çocukları var.

Facebook Yorumları