Bankalararası Kart Merkezi, Türkiye”de tüm ödeme kartlarının, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı “güncel uluslararası standartlarla” korunduğunu açıkladı.

Bankalararası Kart Merkezinden (BKM), kart bilgilerinin çalındığı yönündeki iddialarla ilgili açıklama yaptı. 

Açıklmamada şu ifadelere yer verildi:

“Basına yansıyan, Türkiye”de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir.

Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.”

“www.bilgiguvende.com adresinden güncel bilgilere ulaşılabilir”

Kart güvenliği ilgiyi güncel bilgiye ulaşılabilecek internet sitesinin de belirtildiği açıklamada şöyle denildi: 

“Türkiye”de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir.

Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.

Tüm kullanıcılar kart güvenliğiyle ilgili her türlü güncel bilgiyi www.bilgiguvende.com adresinden her zaman ulaşabilmektedir.”

Kaynak: DHA