Barzani ailesinin ABD’de iki lüks ev için toplam 47 milyon dolar harcadığı iddia edildi
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ni idare eden Barzani Ailesi’nin, dünyanın en pahalı evlerinin bulunduğu ABD’nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde bulunan Beverly Hills’ten iki lüks eve 47 milyon dolar harcadığı iddia edildi. 
Variety’de yer alan habere göre ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Beverly Hills’teki lüks evler birçok ünlü ismin yaşamayı tercih ettiği evler olarak dünya çapında bir şöhrete sahip. Haberde, Barzanilerin aldığı iddia edilen Maison 613 adı verilen ev ve 1970’lerde inşa edilen Foothill Manor için 47 milyon dolarlık bir harcama yapıldığı belirtiliyor.
Haberde, Hollywood’dan ünlü isimlerin sıkça tercih ettiği bölgede bulunan Maison 613 isimli evin yaklaşık 2 bin, Foothill Manor’un ise bin 200 metrekarelik bir alanda kurulduğu belirtiliyor. 
Evlerin sahiplerinin isimleri özenli bir şekilde gizlense de, habere göre kayıtlara iyice bakıldığında bir isim aynı zamanda bu iki Beverly Hills gayrimenkulleri de bağlantılı görünüyor ve bu kişinin Virginia kökenli Kürt olan ve Irak Kürdistan Bölgesi Eski Başkanı Mesut Barzani’nin oğlu olan Mansur Barzani’yle uzun süreli ilişkisi bulunan Haval Dosky olduğu ifade ediliyor. 
Haberde Barzanilerin zenginliği vurgulanırken, aileye yönelik İran’a petrol kaçakçılığı yaptıklarına ilişkin haberler hatırlatılarak, 47 milyon dolarlık bir gayrimenkul alımın, bunun gibi bir yolsuzluğun kanıtı olabileceği yorumuna yer veriliyor. 

Kaynak Medyascope