Pazar günü bir bankaya yapılan siber saldırı bugün Ankara’da yoğunlaştı. Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen ataklar şu ana kadar önemli bir engelleme yapamadı. Sadece Ankara ve İzmir’de interneti yavaşlatıyor.
Siber korsanların hedefinde olan Türkiye bu sabah itibariyle yine saldırıya uğruyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinden Türkiye’deki serverlara yönelik saldırılar sabah saat 08.00’den itibaren devam ediyor. Bazı kamu kuruluşlarının internet sitelerine de DDos saldırısı yapılıyor. Ancak pazar günü yaşanan saldırıdan sonra alınan tedbirler, bu atakların zarar vermesini önlüyor.
ANKARA YOĞUN 
Sabahın ilk saatlerinden itibaren siber saldırının merkezinde Ankara vardı. Ankara’da kamu kuruluşlarının yanı sıra bazı özel şirketlerin de internet trafiğine saldırı yapılıyor. 
Ankara’ya yoğun saldırı yapılırken, benzer saldırılar İzmir’de de görülüyor.  Ancak bu saldırılar şu an için internet şirketleri tarafından mümkün olduğunca etkisiz hale getiriliyor. Sadece internette kısmi bir yavaşlama dikkat çekiyor. Youtube ve bazı video sitelerinde ciddi bir yavaşlama da görülüyor.
DDos SALDIRISI NEDİR?
Denial of Service, internete bağlı bir hostun hizmetlerini geçici veya süresiz olarak aksatarak, bir makinenin veya ağ kaynaklarının asıl kullanıcılar tarafından ulaşılamamasını hedefleyen bir siber saldırıdır. Tam ifadesi Denial-of-service attack