PARAMEDYA

Trump fare doğurdu

Trump fare doğurdu

ABD Başkanı Trump Türkiye’ye yönelik yaptırımları açıkladı.

ABD Başkanı Trump Türkiye’ye yönelik yaptırımları açıkladı. Buna göre Trump Türkiye’nin mevcut ve eski hükümet yetkilileri ile ‘Suriye’nin kuzeyinde istikrarı bozan faaliyetlere destek veren’ kişilere yaptırımlara izin veren kararname imzalayacak. Trump açıklamasında ‘Türkiye’nin liderleri bu tehlikeli ve yıkıcı yolu izlemeye devam ederse Türkiye ekonomisini hızlı bir şekilde mahvetmeye tamamen hazırım’ dedi.
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından "Türkiye'nin Kuzeydoğu Suriye'deki Eylemlerine Dair Açıklama" başlığıyla bir açıklama paylaştı.
"Yakında, Türkiye hükümetinde şu anda ve geçmişte görev yapan yetkililere ve Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda istikrarı bozan eylemlerine katkıda bulunan kişilere yönelik yaptırımlara izin veren bir Başkanlık Kararnamesi çıkaracağım" diyen Trump şöyle devam etti:
ÇELİK İTHALATINDA YÜZDE 50 GÜMRÜK VERGİSİ
"Türkiye’den çelik ithalatında gümrük vergileri yüzde 50’ye, yani Mayıs ayındaki indirimden önceki seviyeye çıkarılacak. Ayrıca ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye ile 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması yapılması için yürütülen müzakereler derhal durdurulacak.”
 

Etiketler: adb türkiye yaptırım kararını açıkladı

Facebook Yorumları